Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Melyik hatásosabb ha a kalóriá...

Melyik hatásosabb ha a kalóriákat számolom, vagy a szénhidrátokat?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Erre azt mondanám, hogy akkor már inkább az utóbbi, de az se jó. Tegyük fel, hogy megeszel napi 800 kcal-át. Ez kevés, ami fogyáshoz vezet, viszont ha ez mind csoki meg édesség meg süti, akkor azzal annyi szénhidrátot viszel be, hogy hiába ettél keveset, mégis hízás lesz belőle, mivel a napi (mondjuk 150 g) mennyiségnek a többszörösét viszed be, és valószínű, hogy a tápanyagbeviteled 80-85%-a lesz a ch a normál 60 helyett. De hiába ennél nagyon kevés szénhidrátot, ha kalóriában meg átlépnéd a normál (mondjuk 1500) adagot, megint csak hízás lenne. Szóval érdemes mindkettőre figyelni.
2013. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez a kérdés nem igazán a 90 naposba akart kerülni...


Én egyiket sem számolom, az elég fárasztó lenne, de az alacsony szénhidrátbevitelre azért figyelek. Mivel emellett elég kiegyensúlyozott s bizonyos szabályokat követő a táplálkozásom, nem igazán fordulhat elő, hogy boruljanak a dolgok. Eleinte kiszámolhatod mindkettőt, hogy valami elképzelésed legyen, hogy milyenek. S nem árt olyan arányt összehozni, ami Neked passzol. A táplálkozásban sem Egyetlen Igaz Út létezik, hiába működik valamelyest hasonlóan a testünk ;)

S nem is ugyanaz a kalóriamennyiség kell mindannyiónknak, s ugyanazon ember napjai is különbözőek, különböző igényekkel. Hallgass a testedre, ha tudsz, az enyém elég jól adja a jelzéseket...

2013. jún. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem tartok 90 napost, de számolom a kalóriát és figyelembe veszem a ch-t is. 1500Kcal-t eszek és 100 körüli a szénhidrátom. A fehérjémnél is törekszem, hogy legalább 90-100 legyen. Nekem ez így működik.
2013. jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell számolni. Elvileg nem eszünk olyan ételt amiben sok keményítő van, tehát fölösleges kalória.


Ezért mondjuk nem eszünk rizst, ha van jobb étel.


Kalóriát számolni logikátlan, mivel a legmagasabb kalóriatartalmú makrotápanyag a zsír, viszont az egyik legfontosabb is. Tehát következne a kalóriaszámolásból hogy a zsírbeviteledet korlátozod. Na ez egy elég normáltalan elképzelés a táplálkozásról.

2013. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem tőkéletesen mind1
2013. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kaloriabazis.hu
2013. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Én úgy fogyta, 17kg(3hónap szünettel)1év alatt,h csökkentettem a szénhidrát mennyiségét!!! Tényleg működik.nem akartam elhinni,h a fehér liszt ennyire hizlal:(

Sok zöldséget,húst,felvágott,virsli,abonett,natúr zabpehely,bizonyos light joghurtok,túró,hal,tojás....75,4kg-ról indultam és már pár nap alatt elkezdtem fogyni.Persze mellette futottam,tornáztam!! Sok sikert!!!

2013. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!