Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mi a véleményetek erről a 90...

Mi a véleményetek erről a 90 napos diétáról?

Figyelt kérdés
Esetleg végig csinálta valaki? [link]

2013. jún. 12. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a testvérem csinálta és 90 nap alatt 20 kg-ot fogyott.

Végig jól érezte magát, nem volt semmi gond. Nem jöttek vissza a kilók sem, de nyilván azért odafigyel azóta arra, hogy mit eszik.


A két belinkelt cikk azért elég amatőr. Nem azt mondom, hogy a 90 napos diéta tökéletes, de azért ezt leírni: "A gyümölcsök semmiféle hasznos makrotápaynagot nem tartalmaznak, kivéve némi cukrot."

A cik végével viszont egyetértek (hogy a szemét kajákat kell kigyomlálni).

2013. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy neked nem tűnt fel hogy MAKROtápanyagról van szó, a cikk nem amatőr.

A vitaminok ásványi anyagok mikrotápanyagok.

Az energetikai dolgokba ,zsírosodás, izmosodás, fogyás elsősorban a makrotápanyagok játszanak szerepet. Ezeknek van kalória tartalmuk, a vitaminoknak nincs.

Ha valaki egész nap gyümölcsöt eszik az egész nap cukrot és vitaminokat eszik. Bár a laikus csak annyit tudnak hogy a gyümölcs egészséges - ami igaz is- de ez olyan erősen beléjük van verve hogy egyszerűen nem hajlandóak elfogadni amikor egy kicsit jobban hozzáértőtől megtudják hogy tulajdonképpen csak cukrot tartalmaz ami diétába nem nyerő. Ez itt gyakorin nagyon jól látszik egy másik gyümölcsnapos kérdésnél is 0%osak a válaszaim.

A gyümölcsnap egy baromság, teljesen katabolikus önpusztító zsírraktározó állapotba hozza a testet. Persze hogy ha nagy a felesleg és alig eszel valamit akkor gyorsan fogysz. Csak nem egészségesen, és nem tartósan mert az izomzat is pusztul. Csak addig tartós amíg odafigyelsz rá hogy keveset egyél. 90nap alatt 20kiló a bizonyíték erre ennyit ugyanis nem lehet zsírból fogyni. egyetlen kiló zsírhoz 9000 kalóriát kell elégetni ami rengeteg és a testünk közel sem tudja minden kalóriaszükségletét zsírból fedezni. A tesód fogyott jóindulattal 10kilót zsírból de azt is csak azért mert nagy volt a felesleg, 2-3kilót izomból a maradék pedig víz veszteség mert az izmok rengeteg vizet raktároznak. Ha elkezdeni nagyobb mennyiséget és egészségesen enni akkor az izmai új feltöltődnének energiával és hidratálódnának, így feljönne rá vagy 5kiló de jobban nézne ki mint előtte.


Ha valaki JÓL akar kinézni és nem pedig azzal foglalkozni hogy hány kilóval kevesebbet nyomjon a mérleg miközben ő löttyedt marad, akkor az hogy 90napig 4napból 3on nem viszünk be tápanyagot csak szénhidrátot ezerrel, nem az ő diétája. Ha valaki komolyan gondolja akkor ne bízza a véletlenre hogy "jajj sokat sikerült enni" vagy "jajj keveset sikerült enni" miközben azt sem tudja hogy melyik étel milyen tápanyagokat tartalmaz valójában. Van aki így fogyik és sok olyat tudok aki így hízott. 90 napossal. Ha minimálisan komolyan gondolod, a te testsúlyodnak megfelelő tápanyag bevitel kell, sok zöldség, sok fehérje, némi esszenciális telítetlen zsír. minden nap.

2013. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az állításaimat az extrém alacsony kalóriabevitelről, amivel a gyümölcsnap jár, meg a 4ből 3napon csak szénhidrát fogyasztásával kapcsolatban szinte bármelyik dieteikus vagy edző alátámasztaná.

A szétávlasztásnak nincsen tudománys alapja, én még nem találkoztam olyannal aki el tudta volna mondani hogy miért jó. Főleg hogy 3 tápanyag van: fehérje szénhidrát zsír. és a zsír esszenciális de megfelelő minőségben és mennyiségben. A keményítő és a fruktóz is szénhidrátok.

2013. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcsökben jelentős mennyiségű folyadék (víz) van.

A víz makrotápanyag.


1 gyümölcsnaptól nem fog raktározó üzemmódba kapcsolni a szervezeted.

Igazad van, nem a kilókat kell mérni és a 20 kg fogyásban biztosan van izom, de főleg víz.

Szerintem a neten túl sok az információ...

2013. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még róla korábban hogy a vizet tápanyagként tartanák számon de azt hiszem nem is változtat semmin.


Hát szerintem is túl sok az információ és nincsen minőségi ellenőrzés. Én úgy záratnám be az ilyen idióta női portálokat ahol jóslás van horoszkóp meg sztárdiéta mint a huzat :D

A fogyasztó szerek reklámjait meg meg is bírságolnám a hamis állításaikért.

2013. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

90 nap. és? utána mi van? a visszahízás?

Öt évvel ezelőtt egy kolegámmal elhatároztuk, hogy belecsapunk a kilencvennaposba...


Nekem le is ment húsz, neki több..csak azóta én nagy örömömben továbbra is diétázom(persze másként, de tartva a csökkentett súlyt), ő visszahízott vagy harmincat.


Na így semmi értelme.

2013. jún. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!