Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Tulajdonképpen mit jelent a...

Verbőczi Dávid kérdése:

Tulajdonképpen mit jelent a fogyókúra?

Figyelt kérdés

2013. júl. 14. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Na ezt még én magam sem nagyon tudnám definiálni.

De ha megpróbálnám akkor biztosan szerepelne benne az alábbi néhány szó, kifejezés, utalás:

irracionális, áltudományos, primitív, kockázatos

2013. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fogyókúra az mikor le akarsz fogyni, mert kövér vagy, fogyókrázól mikor bizonyos komplexusokat kötsz annak érdekében hogy lefogyj. Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.
2013. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De én nem ismerek olyan történést, hogy valaki lefogyott volna, a zsírtömegét csökkentve az izomzatát és egészségét megőrizve valamilyen 'kúrával'.


Azt hogy valaki nem eszik nemevésnek hívom, nem látom hol szolgálja a fogyást vagy az egészséget.


A definícióhoz még hozzátartozna az is, hogy vagy buta vagy akaratgyenge embereknek találják ki és a fogyókúrák igazi értelme az hogy le vannak írva. Azaz egy lapon (újság, web) helyet foglalnak, elolvassák és ezen a felületen reklámokat is meg lehet jeleníteni. A fogyókúra nem más mint töltelék szöveg reklámok mellett. Mindegy miről szól éppen a kúra, az pont irreleváns.

2013. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt egy szóval nem mondtam hogy egészséges. A fogyókúra meg nem azt jelenti hogy valaki egyáltalán nem eszik. Az meg hogy számodra a fogyókúra hülyeség még nem biztos hogy az is, ha nem érted az értelmét az már más dolog.
2013. júl. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én most csak arra lennék kíváncsi , hogy most akkor minden nap csak keveset egyek ? Pl.: egy kefír .
2013. júl. 15. 07:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogy is :) Ezt buta nők tennék, tinédzser kislányok. És ha fiúk/férfiak is elkezdenének kis kefirt enni, akkor nem is lehetne szólni nekik hogy mégis mit csinálnak, hiszen nem létezne az erősebbik nem felől a jó példa.


Gondolj bele abba, hogy te borjú vagy-e hogy tejet vagy kefirt akarsz inni? Ami egyébként anabolikus hatású, hát pont nem fogyókúrás.


Másfelől egy zsírosabb embernek a fogyás valójában egészséget jelent. Hogy lehetne egészségesebb testet az emberi étrendtől eltérő / és egészségtelen táplálkozásmóddal elérni?

Az ember vadászó/gyűjtögető, halat eszik vagy szárazföldi állatokat, bizonyos növényekkel (zöldségek, gyümölcsök).


Meglepő módon ilyen ételekkel jellemzően lehet fogyni (szigorúan véve: a magas zsírbevitel, moderált fehérje bevitel és zöldségekből származó moderált mennyiségű ROST, lassú szénhidrátbevitel mellett legalacsonyabb az inzulinszintünk, tehát fogyunk leginkább kalóriamegvonás nélkül).

Alapvetően hús-zöldségevés mellett fogy az ember, ha van miből. Fogyókúrával tömeget veszt, azaz vizet, bélsarat, glikogént és izomtömeget, akár zsírtömeg kíséretében. Ennyire hatékony a fogyókúra, amikor lehetne egészségesen, finomat és jót is enni az erő megőrzése közben.


Annyira nem kéne megítélni másokat.. de ezek fényében képtelenségnek tekintem a 'fogyókúrázókat' nem furcsa szemmel nézni. Egyszerűen logikátlanok, kívánkozik az elmélet hogy valamiféle eredendő különbséget találjak köztük és magam (remélhetőleg magunk) között. Pedig tudom hogy nincs, fajon belül nincs ilyen különbség.. nem szabad hogy legyen.

2013. júl. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb ember nincs tisztában a fogyókúra fogalmával hogy hogy lehet egészségesen, halálra koplalás nélkül is fogyni, és ezért vannak ilyenek hogy nem esznek.

A Fogyókúrába beletartozik az egészséges táplálkozás:

zöldség és gyümölcs, hal, csirkehús amik mehetnek meg bármi ami nem egészségtelen és nem tartalmaz magas kalóriaszintet. Zsíros ételeket kell hanyagolni vagy csak nagyon minimális mennyiséget fogyasztani. Illetve nem árt ha kevesebbet eszel egy kicsivel mint máskor de attól még nem kell koplalni. Itt még megemlíthetjük a mozgást, ais beletartozik. Sport, futás, kondizás amik sokat segíthetnek és még izmot is fejleszthetünk.

2013. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehetne akkor itt kutakodni, a zsírszegény divat táplálkozási irányzatok között kell keresgélni a fogyókúrákat is. :)
2013. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kurbaszov válasza:
Lassú és fájdalmas önkínzás, semmi értelemmel.
2013. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Addig kur(ál)od magad amíg elfogysz.
2013. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!