Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Tényleg hatásos a 90 napos...

Tényleg hatásos a 90 napos diéta? Sikerült valakinek úgy fogynia vele, hogy a kilók nem jöttek vissza? 16/L

Figyelt kérdés
Sokan esküdnek rá és vannak akik hülyeségnek tartják. Én is fogyni szeretnék de nekem ez a szénhidrátnap elégge furcsa. Nektek mi a véleményetek? Érdemes belekezdeni?

2013. aug. 18. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen élettani alapja nincs ennek a diétának. Azért működik, mert rendszert visz az életedbe, étkezésedbe. Vigyél értelmes módon rendszert az étkezésedbe, és ugyanígy eredményeket fogsz elérni, az egészséged veszélyeztetése nélkül is. 16 évesen még fiatal vagy, jó lenne a háziorvosoddal is konzultálnod, de már most hozzáfoghatsz ahhoz, hogy minden nap több zöldséget eszel és legalább 3 liter nem cukros (és lehetőleg nem is édesítőszeres) folyadékot iszol.
2013. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok embert ismerek, akik csinálták vagy időlegesen vagy végig, azok mind fogytak, aztán szépen vissza is híztak.

Egyébként olvass utána, hogy mennyi ellenérv szól ellene, tele van vele a net!

Szóval én is az egészséges kiegyensúlyozott étrendre szavazok, ebben segíthet pl a kalóriaszámlálás:

[link]

2013. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Viszont én már próbáltam klasszikus módszerrel lefogyni. Próbáltam tornázni mégha nemis mindennap de igyekesztem a lehető legtöbbet. Mellette természetesen probáltam kerülni a magaskalória tartalmú ételeket de semmi változást nem vettem észre magamon.
2013. aug. 18. 14:05
 4/7 anonim válasza:

Igen! Sikerült, tényleg azért jó,mert rendszert visz az életedbe, nincsenek szoros korlátok,csak iránymutatás. Ha normálisan csinálod, tehát nem kínzod magad, hanem tényleg ésszel, akkor nem lesz semmi bajod tőle. Főleg azok szidják a 90napos diétát, akik utána visszaszedték a kínkeservesen leadott kilókat, de azt nem teszik hozzá, h 3hónap után el kezdtek zabálni, mint az őrült...

Nekem kezdésnek jó volt, 10 kilót dobtam le vele, 1 évig súlyt tartottam, majd kalóriaszámlálással újabb 10 kilónak intettem búcsút.

2013. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Igaz, hogy sok a negatív kritika, viszont rengeteg pozitív választ is láttam. Ráadásul nem mindenki hízott vissza. Nemtudom nekem elég hihetőnek tűnik.
2013. aug. 18. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Akkor talán meg kellene próbálnod mást. Én nem is értem, mire jó a kalóriadús ételek kerülése, az nálam csak éhséget és állandó evést okozna... Én pont kalóriadús, tápláló ételeket próbálok enni, így is rengeteget kell enni, fogyáskor is, nem érek rá egész nap "legelni", más állatcsoportba tartozom. Így is sok idő megy el főzésre, mert kedvelem a zöldségeket...


A 90 naposba szerintem ne akarjon belekezdeni az, akinek lövése sincs a táplálkozásról. Akinek van, az pedig úgysem akar, habár vannak olyanok, akik valahogy összehozzák ezt a kombót és egész értelmes ételekkel 90 naposoznak. Voltaképpen lehet egészségesen élni és lefogyni szénhidrátdús táplálkozással is, csak sokkal nehezebb. Nekem legalábbis nem menne úgy a fogyás, max. olyan kevés evéssel, amire nem volnék hajlandó. Számomra, ahogy sok más ember számára is, a mérsékelt szénhidrátbevitel a megfelelő. Anélkül bármit csináltam stagnáltam, de ahogy levittem a szénhidrátot, elindult a fogyás. Gondolom, ez nem mindenkinél ilyen egyszerű, nekem se lett volna az, ha a kalóriát nem pótolom az addiginál is több zsírral (a zsírszegény táplálkozást nem nekem találták ki). Persze ezen belül is sokféleképpen lehet csinálni, én egyes ételcsoportokat elhagytam (emiatt közel kerültem a paleóhoz, de nem akarom teljesen elérni. mondjuk a paleo is sokféle, lehet szénhidrátdús vagy húsmentes is).

Az a véleményem, hogy nincs mindenkinek megfelelő, tuti módszer (sok ponton azért egyetértenek az emberek, a zöldséget pl. kevesen tartják rossznak, azt is inkább csak ízlés és betegség miatt), ki kell tapasztalni, nekünk mi a jó. S az életmódváltás a tuti :)

2013. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos én kipróbáltam és nekem bevált.Nem szeretném kikürtölni hogy mennyi voltam de lefogytam 61 kilóra.
2013. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!