Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
A nyár elején elkezdtem a 90 napos diétát, és 3 hónap alatt le is adtam 10 kilót. (163 cm vagyok, akkor 67 kg voltam, most 57-58 kg között mozgok.) Miután végeztem ezzel a diétával, elkezdtem a kalóriaszámlálós diétát, de azzal nem fogytam. Újra elkezdtem a 90 naposat, már három hete megint csinálom, és nem fogyok. Mi lehet az oka? Pedig minden nap 30-40 percet tornázom, hasazok és 5 után már nagyon régóta nem eszem semmit. Nem is szoktam nassolni, vagyis nagyon ritkán, de akkor is keveset. Mit tegyek? Erősebb fogyókúrát tudnátok ajánlani, vagy valamit, ami főleg a hasamról tünteti el a zsírt? Mert tulajdonképpen csak a hasi tájékkal vannak problémáim.

2013. okt. 13. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy pillanat!

A 90 naposnál azt írja, hogy annak letelte után "további 90 napon keresztül" még kötelező a gyümölcs-reggelit tartani. Amennyiben ezen időszak alatt, vagyis a második 90 nap alatt további 3 kg-ot fogysz, akkor az jelenti azt, hogy a szervezeted átállt a megfelelő működésre.


Te már ezen a 90 napon is túlvagy?

Vagy rögtön átálltál egy másikfajta = kalóriaszámlálós diétára?

2013. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Körülbelül két hétig csináltam a kalóriaszámlálós diétát, de azalatt is tartottam a gyümölcsreggelit.
2013. okt. 13. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagyis, ha ezt a második 90 napot nem csináltad végig, akkor azt lehet hogy úgy veszi a szervezeted, mint egy félbehagyott fogyókúra, és esetleg (nem biztos, de lehet), jelenleg éppen elkezdett "visszafelé dolgozni", vagyis ami 10 kilót ledolgoztál, azt most akkor is visszapakolná, ha a másik fajtát el sem kezdted volna.

Nem tudom, ez csak egy laikus eszmefuttatás, és egy hirtelen felmerült gondolat, kérdés!

2013. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én most kezdtem a 90 naposat, jelenleg a második 4 napos szakaszomban vagyok. Én úgy gondolom, hogy addig nem kellene a szervezetre erőltetni más egyéb módszereket, amíg ezzel teljesen nem végzek. Legalábbis minimum 1-2 hónap kihagyást adnék neki!
2013. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!


napi 5szöri étkezés, 2,5liter folyadék s ne csak a kalóriát számold hanem a szénhidrát, zsír, és fehérjebevitelt is.

Célravezetőbb s egészségesebb egy diabeteszes (cukorbeteg) diétát követni mint ezeket a "csoda"diétákat még ha nem is vagy cukorbeteg. Ez a féle valóban tudományosan, évtizedes tapaszalatokra, s kisérletekből van felépítve nem pedig a fogyasztásgerjesztés marketing kreálta spekulációkra.


Ajánlott a diétás rostban gazdag ételek fogyasztása (teljes kiörlésű termékek, korpák, főzelék zöldség és salátafélék)


Az ideális testsúlyod 163-100*0,8=50,4kg


napi 60gramm fehérjére van szükséged aminek jó ha a 60%a növényi fehérje, míg a fentmaradó 40%ot főként tejtermékekből (sajt, túró)kellene fedezned.


naponta 200g szénhidrátot ajánlott elosztanod amiben neked maximum 35g kristálycukor(és egyéb diszacharid) lehet.

Viszont a nem emészthető szénhidrátok, az úgynevezett vízben nem oldódó diétás rostok főként a lignin fogyasztásával csökkentheted az éhséget, jóllakottság érzetet kelthetsz magadban, ráadásul lassítja a gyomor kiürülését valamint csökkenti a tranzitidőt a bélben.

Ilyen pl a zabkorpa, vagy a teljes kiörlésű vagy graham lisztek, hántolatlan gabonák mint a barna rizs, a lenmag, lenmagpehely stb. de a zöldborsó, kukorica, bab, szőlő (bár magas a cukortartalma) az alma, sárgarépa hogy belekeverjek pár vizben oldódo détás rostot is.

Naponta legalább 35g diétásrost fogyasztás erősen javallott.

Másrészről a napi szénhidrátfogyasztás ne legyen kevesebb mint 50% de ne érje el a 60%át a napi tápértéknek.


A napi "zsírfogyasztás" helyesebben sírsavfogyasztásod 40g körül ideális kevesebbet semmiképp, de sokkal többet sem kell. Arra érdemes figyelni hogy középhosszú szénláncú szírsavakat tartalmazó triglicerideket részesíts előnyben a hosszú szénláncúak helyett mert könnyebben kezeli a szervezet.

A pálma vagy kókuszolajjal készült készítmények kerülnek a középhosszú (pl. egyes Rama margarinok) csoportba a naprforgó és egyéb hidrogénezett alapanyagok sajnos hosszú szénláncúak.


5-6szori étkezés a gyors anyag cserefolyamat elérése érdekében. naponta 2-2,5 liter folyadék amibe beletartozik a leves ételek is, azonban a hideg s egyéb üditők fogyasztása nem ajánlott étkezés közben, főleg az étkezést követő 1,5óráig.


A vitaminok fogyasztására is nagy hangsúlyt kell fektetni. Most nincs időm kifejteni de az eszenciális vitaminoknak a minimum és a maximum érték közötti mennyiséget mindennap fedezni kell. Elsősorban NEM kapszulák formájából!


Ha az étkezésedet harmonizálod a testsúlyod és az egészségi állapotod is ideális szintre kerül.

2013. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2013. okt. 13. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:

A napi 200g ch az intenzív mozgáshoz van kitalálva, ő most 58 kg, 116 g fölé nem viheti a ch-t, ha még ebből szeretne fogyni. A fehérjéből elég a 60 g, de ne növényi fehérje legyen, az rosszul hasznosul, sokkal jobb nekünk az állati fehérje. Hús legyen, tojás, estére egy kevés túró mehet a kazein miatt.

Legyen benne 10-15% zsír is, szükségünk van rá, hosszan tartó energiát ad, jobb, mint a cukor.

Nincs helyi fogyás, nincs olyan, hogy "ami a hasamról tünteti el a zsírt". Ez genetika. Lehet, hogy már csont és bőr vagy, de a hasadon még mindig van zsír.

2013. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

igen sokat, de el is szörnyedtem...

magasság-100x0.8

2013. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!