Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 naposak, segítjük egymást?

90 naposak, segítjük egymást?

Figyelt kérdés
Ha naponta ideírjuk, hogy ki milyen napra mit süt/főz, azzal tudjuk egymást segíteni, ill. tudunk belőle ötleteket nyerni. Mit szóltok hozzá, benne vagytok?

2013. nov. 3. 07:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Kezdem én:

Tegnap fehérje napom volt: pacalt ettem

Ma keményítő-napra: lecsó (kolbi nélkül) és rántott karfiolt tervezek

2013. nov. 3. 08:01
 2/17 anonim ***** válasza:

Fehérje: pacal. :D :D


Miért nem ittál inkább egy fehérje shake-et?


Egyáltalán miért nem étkezel normálisan, egészségesen?

2013. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Inkább nézz körül ezen az oldalon. Kb 112-szer elmondtuk, miért nem jó diétázni. Te sem vagy kivétel, rád is ugyanolyan hatással lesz, mint másokra.
2013. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Aki nincs tisztában a 90 naposnak a lényegével, az minek dumál bele????? Akár egyik, akár másik, inkább fogja be a száját, és maradjon csendben!
2013. nov. 5. 15:59
 5/17 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
46%

45 kilót adtam le. De nem diétával (mert az öl), és nem is sporttal (ami csak az izmot növeszti, amit megint csak etetni kell).

Egyénileg mindenkinek megkell találnia a napi szükséges energiaszintbevitelét, és csak annyit fogyasztani.

Amíg van többlet addig az apadni fog. Ha már nincs többlet akkor meg szinten lehet tartani. Ennyi.

2013. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Rendben van kérdező, csak aztán amikor az izmaid eltűnnek, s csak a zsír marad, ne mondd, hogy nem szóltam.
2013. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Én benne lennék. Most tervezem elkezdeni. Úgy gondoltam, hogy előre megfőzök 3 napra, a 4. nap úgyis gyümölcs. A főzéssel viszont mindig gondban vagyok, hogy mit is kéne főzni?! Szívesen vennék egyszerű, de nagyszerű ötleteket én is.

A pacalos válasz (bár biztosan igaz) nekem kicsit komolytalannak tűnt, én ennél komolyabban szeretném végigcsinálni a 90 napot.

2013. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
29%

Miquel felvetésére csak annyit, hogy igazad van. DE: senki nem mondta, hogy a diéta mellé nem akarunk mozogni. És sajnos vannak olyanok, akiknél már más nem segít, csak az, ha szabályozott keretek közé vannak szorítva. Igen, ez így kicsit erősen hangzik, de én pl. a kalóriaszámolással úgy voltam, hogy "hát ez még belefér", és persze mindig túllőttem a célon. És sajnos hízékony vagyok. Ha nincsenek szabályok, amit be kell tartani, akkor nem megy a fogyás. Szülés után, genetikailag öröklött hízékony testalkattal egyszerűen NEM MEGY. Az elfogyasztott kalóriák figyelése számomra mindig olyan megfoghatatlan és nehéz dolog volt. Pl. paprikás csirkéből hány gramm is egy adag, s az én tányéromba pont annyi fér? de ha napraforgóolajjal csináltam, nem olívával, akkor az mennyi is??? vöröshagyma helyett lilahagyma, csirkemell helyett comb volt, akkor hogy is alakul egy ilyen ebéd kalóriaértéke? Rozs vagy teljes kiőrlésű kenyér ment hozzá? A savanyúságban vajon volt cukor? stb.stb.

Agyrém! Szerintem...

2013. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

OFF:

Bírom az ilyen beszólásokat, hogy nem szabad diétázni! Akkor mégis mi a jó fenével fogyjon az ember?

A diéta nem egyenlő az éhezéssel...


Amúgy én is tudom, hogy nem a legegészségesebb dolog ez a 90 napos diéta, de számomra ez az egyetlen, amit be tudok tartani. És még használ is.


A diéta után meg jöhet az "életmód váltás", amivel majd megpróbálsz szinten maradni és nem visszahízni.


Szóval hajrá.

2013. nov. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A 90 naposnak csak a neve diéta!!!!

Egy u.n. "szétválasztó" étkezési rendszer, melynek során az emésztési rendszerünket segítjük, és próbáljuk helyrepofozni azzal, hogy egy adott napon csak egyfajta kategóriába tartozó ételeket eszünk.


Ha valaki tudja azt, hogy a gyomor különböző emésztőnedveket termel, amikor fehérjét akar lebontani, megint másfajtát, ha keményítőset, vagy ch, stb. stb.


Annyira nem figyeltünk már oda az étkezési szokásaink szerint arra, hogy étkezésünk során ne együnk össze-vissza tököt-babot-mindenféle hülyeséget, hogy elsősorban az emésztésünket, az anyagcserénket kell helyrepofozni.


No erre jó a 90 napos, és közben megtanít bennünket arra is (éppen ezen az alapon), hogy pl. a zöldbab-főzeléket nem kell feltétlenül rántással sűríteni (= ch!!!), lehet másként is, és hasonlókat.


Sehol nem ír olyasmit, hogy ezt-azt nem ehetsz, csak azt írja, hogy melyik napon eheted. Ha önként és dalolva a 90 nap során még azt is figyeled, hogy mennyit eszel, és még mellé tornázol is, akkor valóban fogyni fogsz! De a rendszer önmagában nem korlátoz mennyiségben, bármit ehetsz, csak az nem mindegy, hogy milyen kaját melyik napon, mivel együtt célszerű, lehet együtt enni!


Ha az itt alkalmazott módszereket, táplálkozási szokásokat, vagy legalább annak nagyobb részét megtartod a 90 nap után is, akkor ez egy új étkezési szokássá válik, és nem lesz a vége jojó.


Jó lenne, ha a fogyókúrát ellenzők végre megértenék már ezt, és abbahagynák a károgásukat, és nem dumálnának bele abba, amihez ezek szerint abszolút nem értenek!!!!

2013. nov. 7. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!