Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Milyen diétát csináljak hogy...

Milyen diétát csináljak hogy 5 kg lefogyjak kb?

Figyelt kérdés
167 cm, 73 kg fiatal lány vagyok. inkább a hasamból szeretnék fogyni. Tornászom is, Béres Alexa extra hasizom gyakorlat ami baromi kemény és 12 perces gyakorlat. Természetesen megmozgatom vele a fenekem és a combjaimat is, és érzem hogy tiszta izomlázban van a testem, de az étkezéssel is szeretnék besegíteni a fogyásnak. Ritkán eszek húst.
2013. nov. 3. 18:04
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Saját tapasztalatból beszélek, remélem, nem foglak vele megbántani vagy ilyesmi, mert nem célom.

Én nem javaslom a diétát, mert ráadásul ha még fiatal vagy (nem írtad, mennyi), megborulhat a hormonháztartásod, és elég nagy kárt okozol a szervezetedben (például kimarad a menstruációd). Inkább életmódváltást javasolok, igaz, hogy nehezebb tartani, de megszokható. Számomra a diéták teljesen feleslegesek, semmi értelmük nincs, és többet ártasz vele, mint amennyit használ. Ezzel szemben, ha megváltoztatod a szokásaidat, hosszabb ideig megtartod az áhított testsúlyt és nem fordul elő a jojó-effektus. Azért azt hozzáteszem, hogy az életmódváltás se egyik napról a másikra történjen, legyen közte átmenet!

Egyél több zöldséget, alacsonyabb szénhidráttartalmú gyümölcsöket (pl. alma, szeder, málna, barack). Fogyassz teljes kiőrlésű termékeket, és reggelire egyél hosszantartó szénhidráttartalmú ételeket, amivel sokáig kibírod. Én zabkását szoktam fahéjjal reggelizni, nagyon finom :) Sok helyen írják, de remélem, jobban tudok rád hatni azáltal, hogy én is megerősítem, hogy a fehér kristálycukor egészségtelen, de a mesterséges édesítőszerek (szacharin stb.) sem jó megoldások. Drága, de egészségesebb alternatíva a xilit. Köretként fogyassz fehér rizs helyett barna rizst vagy kölest.

És még egy utolsó tanács: NE KOPLALJ! Sose éheztesd magad, akkor se, ha jó megoldásnak tűnik, és átmenetileg fogysz tőle pár kilót! Ne maradjon ki a vacsora se, de azért ne lefekvés előtt 10 perccel jusson eszedbe, hogy enni szeretnél :)

Remélem, valamennyit tudtam segíteni, és sok sikert kívánok! :)

2013. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem eszem rizs féléket, inkább saláta vagy főzelék, levesek. Húst heti 1 vagy 2 hetente 1x eszem. Kenyeret nem bírom megenni, szóval száraz kaja kilőve. Nem éheztetem magam, hülyeségnek tartom. Illetve cukrot is inkább teába teszem. De szeretném ha a hasam kicsit feszesebb lenne, a lábamon és a fenekemen érzem és látom a változást, mert 2-3 számmal kisebb nadrágokat hordok. Hál istennek engem sosem ért el a jojó effektus. Ha híztam is max 1-2 kg jött vissza több nem.
2013. nov. 3. 19:18
 3/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Marad a mozgás. 12 perc nem elég, és ha ugyanazt csinálod mindig, lazán hozzászoksz.

Váltogasd valamivel. Mint hullahopp karika, könyöklős fekvőtámasz.

2013. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
esetleg este már ne nagyon egyél, és a teádba is inkább egy tk mézet tegyél vagy idd tisztán, vannak finom gyógyteák, pl a citromfű, de azt inkább estére idd mert lenyugtat és jobban alszol tőle :)ahogy leírtad az étkezéssel nincs gond. mióta tornázol? lehet csak várnod kellene és folytatnod :) ja meg igyál sok vizet.
2013. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha nem csak izmosodni meg feszesedni akarsz akkor izzadj, táncolj, aerobikozz is a kemény hasizom gyakorlatok mellett legalább fél órát mert akkor kezd beindulni az intenzív izzadás :D izzadj!!!
2013. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!