Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Egyszerű 90 napos étrendeket...

Egyszerű 90 napos étrendeket tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen recepteket keresek, inkább csak ötleteket, hogy melyik napra mit főzzek?! Egyszerű megoldások érdekelnének, közismert ételekkel, amit a családnak is szívesen adok.
2013. nov. 6. 14:46
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
Ugye minden napra meg van szabva mit ehetsz(fehérje,keményítő,szénhidrát),ezeken belül rengeteg ötletes és egyszerű,finom ételeket lehet készíteni! Ha google-ba beütöd,h szénhidrát tartalmú ételek,kidob egy csomót.abból össze tudod válogatni. egyébként nem egyszerű családra főzni,főleg ha nagy és változatosan esznek.
2013. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Éppen az a gondom, hogy a google millióegy találatot hoz a 90 napos diétára. Étrendek is vannak, de az abban található ételek számomra kicsit túlságosan "külföldiek".

Gondoltam fehérje napra tejfölös csirkemellet, keményítő napra zöldséges rakott krumplit, szénhidrát napra grízes tészta. És itt meg is állt a tudomány. :D

Hasonló ötletek kellenének, amit fintorgás nélkül megeszik a férjem és a fiam is. :)

2013. nov. 6. 16:04
 3/50 anonim ***** válasza:

Tojás. Főve, nyersen, rántva.


Ha ezt eszed, elég unalmas lesz de sokkal értelmesebben jársz, mintha összeennél helyette minden szutykot.

2013. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Ezt most nem igazán értem... mit értesz "szutyok" alatt? a tejfölös sajtos csirkemell vagy a zöldséges burgonya helyett úgy gondolod, jobb és táplálóbb a tojás??? Egyik nap egyem sütve, másik nap főve? vagy hogy értetted?
2013. nov. 6. 17:51
 5/50 anonim ***** válasza:

A tejfölnél, krumplinál minden tekintetben jobb, igen.


A csirkemellnél, halnál, sertéssültnél nem jobb, egyenértékű. Ezekhez kellene zöldségköretet enni, lásd: hús-zöldségevő minőségi emberi táplálkozás.

2013. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
Szerintem néz szét szakácskönyvekben pl fehérje napon a húsételek közt, keményítő napon a vegetáriánus, vagy a zöldséges ételek között.
2013. nov. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
2013. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
Azért.. a szénhidrát, keményítő, cukornaphoz (cukor nap? mindegy, szénhidrát) nem kell megerőltetnie magát egy magyar embernek. Ez azért menni szokott: krumplis tésztához egy kis kenyér. Merthogy majd a gyógyszer úgyse lesz drága..
2013. nov. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim válasza:

Remélem a gyereked nem pont ugyanazt fogja enni, mint Te a 90 nap alatt! Neki csak nem kell fogynia!? :)

Sajna kénytelen leszel külön főzni a családnak, én is azt tettem...

Persze azt pl csinálhatod, hogy a húsból többet csinálsz és zöldség napon a "többiek" kapnak húst is a zöldség mellé...



Én ilyeneket ettem:

HÚS nap:

fűszeres sült hús salátával, sokféleképpen elkészíthető

caprese saláta (mozzarella paradicsommal, bazsalikommal)

camembert sajt almával

ZÖLDSÉG nap:

főtt kukorica (sajna már nincs szezonja)

bonduelle "vörösbab mexikói szószban" konzerv + kukorica

sült gesztenye

SZÉNHIDRÁT nap:

pesto-s tészta

paradicsomszószos tészta (bazsalikomos barilla pl)

ugyanezek gnocchival

pogácsa jeges teával (ha sietni kell)

2013. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

Egyébként ciki lett mára a hús/zsír/zöldségevés? Pedig még mindig ezt kéne..

[link]

2013. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!