Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Bele merjek kezdeni?

Bele merjek kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok 16 éves lány vagyok. 166cm és kb 60-65kg. Egy ismerősöm 2-3 hete csinálja ezt a 90 napos diétát és látszik rajta, hogy fogyott, mondta is, hogy 5-6 kg le ment róla. Viszont most olvastam erről a 90 napos diétáról véleményeket, amik nem épp bíztatóak. Logikusan belegondolva igaza lehet, annak, aki azt írta, hogy nem egészséges, mert 4 nap alatt 1x eszeik az ember fehérjét, ezáltal az izomból fogynánk, vagy, hogy a többi 3 napon mindig van cukor abba, amit eszünk, így a szervezetünk több inzulint termel és könnyebben lehetnénk cukorbetegek.. stb..

Szóval véleményeket szeretnék kérni, hogy érdemes lenne-e? Ha igen miért? és ha nem miért?

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. dec. 29. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne csináld. Számolj inkább kalóriát az sokkal jobb.Semmiből nem szenved hiányt igy a fejlődő szervezeted, és emellé sportolj sokat.
2013. dec. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Relative necces a 90 napos diéta, pontosan azért amit leírtál.


Inkább egyél húsokat, zöldségeket, ezek táplálóak, finomak és egészségesek. Szinte nem is kell hozzájuk inzulint kiválasztania a hasnyálmirigynek.


És kalóriát sem kell számolni hozzájuk.

2013. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, akkor nem kezdem el!!:)
2013. dec. 30. 23:11
 4/10 dr filippo ongaro ***** válasza:
mi lesz 90 nap múlva? A kalória számolás sem megoldás!
2013. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akkor mi a megoldás?:O
2014. jan. 2. 23:56
 6/10 anonim válasza:
Én is gondolkozom ezen a diétán, tesóm barátnője hasonlót csinált, bár az ilyen víznapot meg hasonlókat nem tartotta be. Meg cukor helyett a nádcukrot vette meg teljes kiőrlésű lisztet. Nem olcsó mulatság....viszont ő fogyott is, és az immunrendszere is erősödött. Természetgyógyász ajánlotta neki, mert mindig volt valami baja...Én most vagyok 23, kb annyi idő lehettem mint te, most, akkor én úsztam és kevesebbet ettem, tökéletesen lefogytam. Inkább az úszást válaszd vagy a szobabiciklit vagy most jó idő van rendes biciklit, és este ne egyél...tudom, akkor a legéhesebb az ember...Szerintem, ha kicsit idősebb leszel akkor diétázz, még fejlődő szervezet vagy.
2014. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne kezdj bele. Fejlődésben van még a szervezeted (nem sokáig már), még fog az alakulni.

Inkább tisztítsd ki a lerakódásokat a szervezetedből. Igyál 2-3 l TISZTA, cukrozatlan vizet (ami nincs tele sz*r ásványi anyagokkal) és egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Egészségesebb leszel tőle, és ha jól csinálod fogysz egy keveset.

2014. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ravel válasza:

Szerintem se kezdj bele, nem éri meg. Többet árt mint használ.

A korábbi hozzászólóknak pedig annyit:

- de igen, pont h a kalóriaszámlálás az egyetlen normális megoldás, mert úgy mindent eszel ami kell a szervezetednek viszont túl sokat sem eszel /ha és amennyiben nem csalod le a macerás méréseket amik viszont megérik/.

A baj ott kezdődik, hogy a legtöbb ember ilyen 'kúrákban' gondolkodik holott az egyetlen megoldás az életmódváltás. Ha már valamit csinálni akar mindenképpen akkor az legyen a kalóriaszámlálás rendszeres sporttal. Ez nem árt annyit mit az egyéb "csodamódszerek".

Egy kis segítség hozzá: [link]

2014. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ez egy hatásos fogyókúra:Ne egyél csokit és húst se sokat!!!!ne tömd tele magad!csökentsd le a kaja adagokat!!!de egyél egy nap attól még 4-5-szőr!!!!!Este 6 után már ne egyél!!!minden héten (monduk vasárnap)reggeli elött mérd meg magad és írd le!!!mindig!!Elösszőr ne fuss!első 3-4 hétben csak amikor van rá időd akkor viszont MINDIG menj el és ha van kutyád akkor vidd el sétáltatni,ha nincs akkor csak úgy menj el sétálni!aztán már ha úgy érzed akkor futhatsz szakaszokat de azért ne köpd ki a tüdődet!!!Vagy akár rövidebb távokat is futhatsz...igyál egy nap legalább 2 fél liter vizet!!!Ha eszel valamit és tudod vagy megtudod nézni hogy hány kal. akkor jegyzeteld!és a nap végén számold össze!!!NAGYON FONTOS!!!!SZÜKSÉGED LESZ EGY SECRET BOOKSRA!!!EBBE BENNE VAN MINDEN AMIRE SZÜKSÉGED LESZ!!!DE MINDENKÉPP SZEREZD BE!! [link]
2014. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én nem tudom hogy egészséges e vagy nem, de én 12 kg-ot fogytam vele, és ami a legfontosabb, hogy egy deka sem jött vissza. Megszoktam általa, hogy délelőtt csak gyümölcsöt eszem, és ezt azóta is tartom, néha fordul csak elő hogy bekapok egy szendvicset reggel, de ülő munka és 0 mozgás mellett nem jött vissza rám. Pedig nem mondhatnám hogy nem vagyok hízékony. Egy biztos, olyan diétát válassz, amit utána is valamilyen szinten be tudsz tartani ha elérted a kívánt testsúlyt. Különben visszahízod.


A másik, ami nekem nagyon sokat használt, az étkezési napló. Vezetni minden nap hogy mit eszek meg az első kanár cukortól az utolsó szelet felvágottig. Így pontosan láttam, hogy mi az amit fölöslegesen viszek be és saját magamnak tudtam szabályozni hogy mennyi kalóriát eszek meg. Ez szintén segített a súlyom tartásában.

Ha tudsz mozogni mind emelett, az sem árt.

2014. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!