Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 3-5 hónap alatt szeretnék...

3-5 hónap alatt szeretnék minél többet fogyni egészséges módon. ötletek?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni kb. 15 kilót ennyi idő alatt, már ha ez lehetséges.

Sportolni természetesen sportolok: hétköznaponként futok, amennyi jólesik, annyit. Ez általában hét elején (hétvégi pihi után :-D) egy óra, aztán csütörtök-pénteken már csak 40-45 perc. Súlyt emelni, felülni, húzódzkodni, haspréselni nem szeretnék, mert unalmasnak találom, gépeim nincsenek. szerintem egy 10 alkalmas kondibérletre is beruházom, azt beosztom a fogyó végéig, csakhogy néha egy kis motivációt is kapjak (ha keményebben és ráadásul pénzért mozgok, csak azért is megállom a zabálást.)

Nem szeretném halálra gürizni magam, hiszek abban, hogy a sportolásban örömöt lehet lelni, és nem igaz, hogy "szét kell szenvedni magad" a jó alakért.


Tehát a sportra ennyit gondoltam. Az étkezésemet illetően vagyok bizonytalan, mert már többféle diétát próbáltam, és azok nem voltak igazán jók. Próbáltam az ún. tojás-diétát, amit max. 2 hétig lehet csinálni, mert utána koplalásnak számit. Ez nálam nagyon is hatékony volt, 2 hét alatt volt, hogy 7 kiló is lement, de aztán visszajött az egész, annak ellenére, hogy "csak 2 hét után számit koplalásnak, ami miatt kialakul a jojó-effektus". Épp ezért váltanék most egy hosszútávú, de hatékony módszerre. a "90 napos diéta" nevű, szénhidrát-gyümölcs-fehérje-keményitő + havi egy viznap-os fajtát is próbáltam, az azért nem jött be, mert nem volt megadva, hogy mennyit szabad enni, és a végére már hajlamos voltam csak azért is tejet inni viz helyett fehérjenapon, mert szabad. Sajnos nekem meg kell mondani, hogy 'ebből és abból annyit eszel, és kész'.

2 dolgot tartok fontosnak az étrenddel kapcsolatban:

Legyen hatékony. minimum havi 6, nem havi 2-4 kilót szeretnék fogyni, mert akkor nem érzem a kellő változást és hajlamos vagyok feladni. Tudom, tudom, de sajnos igy van. (Azzal is tisztában vagyok, hogy a sportolással nő az izom, ami nehezebb a zsirnál. A lényeg, hogy a tükörben látsszon az eredmény.)

És legyen egészséges. Ha koplalással érdemes lenne lefogyni, nekem az is menne, mert ki van mondva, hogy nem szabad semmit, és ha tudom, hogy sikeres lesz, megcsinálom. Viszont az rengeteg sok szivással jár, ami miatt nem érdemes azt a módszert választani. Tehát valami hatékony és egészséges diétát szeretnék, mivel - ha már egyszer nekiállok - nem áll szándékomban szétrombolni az immunrendszerem, satöbbi.


Elnézést a regényért:-D, röviden összefoglalva:

Olyan egyészséges diétát keresek, amit tudok több hónapon keresztül csinálni, és sportolás mellett minimum havi 6-8, tehát kb. heti 2 kilót lehet fogyni az első hónapban. (mert tudom, hogy fokozatosan nehezebben adódik le a sok kiló.) Remélem, értitek, mire gondolok. :-)

16, lány. köszönöm!



2014. jan. 5. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta étrend+sport. Heti max. 1 kg fogyás lehetséges zsírból,a többi izomveszteség.Az izom akkor nő,ha edzéssel stimulálod,hogy tápanyagot vegyen fel.Ehez tömegnövelő étrend kell. A szálkásításhoz meg diéta.Mindkettőt érdemes tiszta kajálással megoldani. Olvasd el/töltsd le a Sárga kapszula c. könyvet
2014. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem. köszi! egészen váletlenül pont egy fél órája töltöttem le, mert láttam, hogy nagyon tetszik az embereknek. tényleg ilyen jó?
2014. jan. 5. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen és nem is hosszú. Én kötelező olvasmánnyá tenném az iskolában...
2014. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sowilo ***** válasza:

Én is a Sárga kapszula mellett szólnék, abban van a fogyás titka is többek között.


Az edzés részét kiegészíteném. Heti 4-5 aerob edzés, ami 50 perc laza kocogást jelent. Nem kell kifulladni, mert akkor átmész kardióba. Ezt csináld a rendszertelen futás helyett, sokkal többet érsz. Illetve ajánlom a jógát. Otthon is lehet csinálni. De nem ám a semmirevaló divatjógákat, rendesen Hatha jógát tessék csinálni, esetleg Kundalinit.


A 90 napos diéta nem azért nem sikerült mert nem adták meg a mértékeket, hanem mert hülyeség. A keményítő és a gyümölcscukor is szénhidrát, mégis háromfelé szedik. Tehát három napig szénhidrátot eszel, és csak négynaponta fehérjét. Meg még rengeteg a baromság, pl a tejben sokkal több szénhidrát van mint fehérje(nincs is benne igazán fehérje) mégis fehérjenapon lehet inni. Igen, ez tökéletes megoldás, hogy izmot fogyj a zsír alól, és menjenek le a kilók, de még mindig szarul nézz ki.

2014. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!