Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mi a véleményetek a 90 napos...

Mi a véleményetek a 90 napos diétáról, negatív és pozitív vélemény is egyaránt érdekel?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 23:20
 1/10 anonim válasza:
45%

Én két hétig bírtam, azóta gyümölcsöt se tudok enni, ugyanis allergiás lettem szinte az összes gyümölcsre...

Több ismerősöm is belekezdett, talán egy, aki végigcsinálta, de ő is visszaszedte a kilóit elég hamar.

Hallottam legendákat olyanokról, akik valóban megtartották a súlyukat, de ők talán folytatták a szétválasztást a 90 napon túl is...

Szerintem elég szélsőséges formája a fogyásnak, én ugyan leadtam vele 5 kilót, de már bánom, hogy belekezdtem. Inkább szavazok, a "mindent, csak mértékkel (a megfelelő napszakban) és sok mozgással"-elvre...

2014. márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Már a lista, hogy mikor mit lehet és kell enni, elég hajmeresztő. Főleg a 3 szénhidrátnap (s a negyediken is szabad szénhidrátot enni, de mivel zöldség formájában, ezzel az egyetlen nappal nincs akkora baj, mint a többivel). S az, hogy 3 naponta ehetsz fehérjét. Zsírnap pedig nincs is :P. Teljesen abnormális és kiegyensúlyozatlan. Az ételek pedig úgyis hajlamosak többféle makrotápanyagot tartalmazni, ez a szétválasztás elég erőltetett és megvalósíthatatlan. A szénhidrátnap sütijei pl. keményen tartalmaznak zsírt és fehérjét is. Ami önmagában nem baj, azokra is szüksége van a testnek, bár nem feltétlenül süti formájában, de legalább van rá esély, hogy nem csak 4 naponta jut fehérjéhez szegény test.
2014. márc. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

*4 naponta ehetsz fehérjét

(elvileg)

2014. márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Működésképtelen sületlen baromság úgy ahogy van, előbb lősz fel gázpisztollyal embert a holdra, minthogy lefogyj vele.


Egyvalamire tökéletes: alibizésre, hogy a genetikára tudd kenni amiért nem tudsz lefogyni, és döngethesd a melled hogy "háát én mindent megpróbáltam". Önhülyítésre tehát kiválóan alkalmas, másra nem nagyon.

2014. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Veszélyes.

[link]

2014. márc. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

„A módszer lényege az, hogy a különböző napokon más-más anyagokat kell bevinni a szervezetbe: fehérje, keményítő, szénhidrát, gyümölcs.”


Az anyagok szétválasztását javasolják, a fehérje napon fogyaszthatók: hús, hal, tej stb. Megnéztem: a tejben található fehérje és szénhidrát is. Akkor most, hogy válasszam szét?


Mi van azokkal az anyagokkal, amiket nem sorol ide be, de mégis szerves része a táplálkozásunknak, mint pl. a zsír? Hol marad a zsír? Akkor azt nem kell fogyasztani?


Az rendben van, hogy egy 90 napos kúrát kell végezni, de kérdem én mi van a 90. nap után?

Erre a válaszuk: „A diéta befejezése után ugyanúgy ehetünk, mint korábban, egy feltétellel: a reggeli még 90 napig csak gyümölcs lehet.”


Ha újra visszatérünk az egészségtelen, mértéktelen, nasizós táplálkozáshoz akkor újra feljönnek az eddig „talán” leadott kilók és még egy kicsi hozzá.


Esetleg mi van akkor, ha a kívánt súlyvesztést már a 85. napon elérem, akkor abba kell hagyni? Azt viszont nem olvastam sehol, hogy kiknek ajánlják (pl akik 20-30 kilótól akarnak megszabadulni vagy csak 4-5 kilótól), mekkora adagokban fogyasszuk az ételeket, kalória-bevitel stb.


A zöldségek, gyümölcsök fogyasztása fontos, hiszen ezekben találunk meg nagyon sok vitamint és ásványi anyagot. Viszont ezek mennyisége az elmúlt 20 évben nagyon lecsökkent a zöldségekben, gyümölcsökben. Tehát így is kevés van már benn, ha pedig megfőzzük-sütjük még annyi sem marad benne. Ebből az következik, hogy csak nyersen lenne ajánlott fogyasztani őket. Akkor valójában mit is viszünk be a szervezetbe?


Az étkezések számát 3-ban határozza meg a diéta. Aki amúgy is a normál táplálkozása mellett (tegyük fel napi 3 étkezés) is hajlamos nasizni mert éhes, akkor itt nem fog?

2014. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A keresztanyám csinálta hát igaz hogy dobálta le magáról a kilókat de amit abba hagyta és újra szétválasztás nélkül evett még többet hízott vissza sajnos.
2014. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én kétszer csinátam már végig ezt a diétát, 12 és 15 kg-ot fogytam vele, közben persze sportoltam is. Tízóraiztam és uzsonnáztam is, az adott napnak megfelelően, és néha tettem egy kis engedményt is.Minden diéta lényege a tudatosság és a kitartás, ha utána újra elkezd falni az ember ész nélkül, akkor diétától függetlenül visszajönnek a kilók. Nekem sokat segített, hogy szigorú szabályokat kellett betartanom, más diétákná könnyebben beleutok abba, hogy elkezdek nasizni, "csak most az egyszer" édességet enni, és könnyebben elszalad velem a ló.
2014. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én jelenleg ezt csinálom -5kg nál tartok két alatt..sztem jó. Nekem az volt a bajom hogy sok tésztát ettem meg cukros üdítőt. Így h van miért tartanom magam van egy elv amit betartok így jó. Egyáltalán nem tartom egészségtelennek mert ugyanúgy eszek,jól lakok csak szétválasztom a dolgokat és azelőtt sose ettem gyümölcsöt viszont most így eszek azt is és érezhetően jobban érzem magam mint testileg mint lelkileg. Úgy h nekem bejött! Remélem sikerül végigcsinálnom és lemegy ami szülés után feljött. Persze ez mellett biciklizek is meg néha tornázok is mikor mennyi időm van. :)
2014. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Rajtam 5 kg felesleg volt, és 1 hónapig csináltam ezt a diétát. Lement az 5 kg :) Szóval hatásosnak mondanám, de ahhoz hogy tartós legyen ahhoz inkább életmódváltás szükséges. Az nem igaz, h utána nem hízol meg, mert igenis kúsznak azok a kilók, de a fogyás üteme ennél a diétánál lassúbb, így a visszahízás is. Ja azt még hozzáteszem, én nem mértem a kaját h miből mennyit eszek, azt ettem amit aznap lehet de annyit amennyi jól esett! És szénhidrát napon volt h egész nap sütiztem :) Így egyáltalán nem éheztem, és mégis lementek a kilók. Egyébként már megint diétázok mert karácsonykor bizony visszajött kb 2 kg, most tartok a 12. napnál és már lement 1 kg. :) Megint csak 1 hónapig csinálom mert kevés a felesleg. Kiindulásnak mindenképp ajánlom, de nem tartós megoldás, mint ahogy az összes más diéta sem az! Életmódváltás, sport a titok tartós nyitja! :)
2014. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!