Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Tudnátok tanácsokat adni...

Tudnátok tanácsokat adni diétával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok 172 cm és 66kg .Nem tartottam soha magam amolyan "diéta-pártinak", 1-1,5 éve elkezdtem diétázni mert 62kg voltam.Az önbizalmam totál padlón volt. Először 90 naposoztam de hullani kezdett a hajam ,a körmöm is tönkre ment és voltak még bajok.Emiatt abbahagytam és más-más diétákat csináltam(pl. kalóriaszámlálás). Elkezdtem heti 3x röplabdázni. Egészségesen élek, nem eszek sok nasit, sőt.. Sok gyümi és zöldség, semmi szalonna vagy fehérkenyeér de most 67kg vagyok. Nem tudom mit tegyek,elolvastam minden oldalt ezekről, tudom nem minden igaz belőlük, de nagyon szívesen meeghallgatnék pár jó tanácsot:)
2014. máj. 7. 19:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
szoval a fogyás helyett inkább meghíztál?
2014. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Hát így a leírást olvasva elég rendesen kikészíthetted magad. Hajhullás, kalóriaszámlálás? 16 évesen? Jó, nem a te hibád, de akkor is!

Nem tudom, mit nevezel egészséges életnek, de ha nem érzed magad jól benne, akkor valami nem teljesen kerek. Röplabda jó, azt én is szeretem, csak sajna béna a szervám - mindegy, nem ide tartozik. Szalonna, fehér kenyér kilőve, ez is rendben. Sok gyümölcs, zöldség Ok. Akkor annyira nem rettenetes a helyzet. :-)

Mit javasoljak neked? Ehhez ismerni kéne jobban az életritmusodat. Mikor szeretsz enni és miket? A sok friss, nyers zöldség, gyümölcs az alap, azt nem lehet megkerülni. Ezen kívül: mennyire ragaszkodsz a húshoz, gabonához, tejtermékekhez? Nem akarlak lebeszélni egyikről sem, de nem árt tisztában lenni vele, hogy mik a veszélyek, és ehhez mérten ésszerűen fogyasztani őket.

Vegák nem esznek húst, paleósok nem esznek gabonát, nyerskosztosok semmit sem esznek. Te ismered a szervezetedet, te tudod, hogy mi kell a működéséhez, ha írsz pár dolgot a jelenlegi szokásaidról, akkor talán jobban tudok segíteni.

2014. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:) az a baj hogy nem eszem káros ételeket, pl csipsz, sok tészta, szénsavas üdítő de ami szerintem egészséges mint az alma vagy dió vagy natúr jughurt, pufffasztott búza abból sokat nassolok . De nem tudom hogy tudnám ezt abbahagyni
2014. máj. 7. 20:16
 4/11 anonim válasza:
Miért akarod abbahagyni? Ha kívánod, hát edd! És ne görcsöld túl magad rajta. A testednek nyilván szüksége van rá, ezért vágyódsz ennyire ezekre az ételekre. Ha pedig mégis bűntudatod van, akkor sportolj! Az egészséges táplálkozás rengeteg energiát ad, ne hagyd, hogy ez kárba vesszen!
2014. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

":) az a baj hogy nem eszem káros ételeket, pl csipsz, sok tészta, szénsavas üdítő de ami szerintem egészséges mint az alma vagy dió vagy natúr jughurt, pufffasztott búza abból sokat nassolok . De nem tudom hogy tudnám ezt abbahagyni"


És mi van akkor, ha az a kaja ami szerinted egészséges, az egy sor betegséget és elhízást okoz a valóságban?


Nem tudom hogy találtad ki hogy a joghurt és a búza egészséges, ezt csak a tejipar, gabonaipar és az őket támogató dietetika mondja, oké hogy ezek folynak a csapból is, de felejtsük el hogy ilyen kaják egyáltalán ehetőek :)

2014. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A tanács az, hogy még mindig húsevő vagy. Lehet, hogy nem szimpatikus a szalonna, de nem szimpátia alapján kell enni. A testednek minőségi tápanyag és kevés toxin kell, márpedig a szalonna, a hús és a zöldségek adják meg ezeket, nem a búza és a joghurt. Sajna, nem sajna : /


Ja, 90 napos. A búza és a joghurt alapvetően belefér a 90 napos diétába. Vajon miért nem ajánlja senki ezt a 'diétát' ?

2014. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó észrevétel:


Azt írod nem eszel fehérkenyeér. De utána meg azt írod, hogy puffasztott búzát eszel. Most akkor búzaevő vagy vagy nem vagy búzaevő?


Ne legyen identitászavarunk, mert nem az a ciki ha valaki búzát eszik: csóró ország, háborúközeli viszonyok, éhezés, társadalmi táplálkozási megszokások.. oké, de akkor írjuk le hogy egy súlyproblémákkal küzdő búzaevő vagyok, ne írjuk hogy nem eszem kenyeret mert ezzel megtéveszthetjük az esetleges segítő szándékú válaszolókat, szakértőket, engem stb.

2014. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Az ember nem húsevő.

Ha nem kívánod a szalonnát, akkor ne egyél, mert a végén többet fog ártani, mint amennyit a "szakértők" szerint használna. A szalonna ugyanúgy okoz elhízást és betegségeket, ha nem megfelelően fogyasztod. A gabona ehető. Az emberek a kezdetektől fogva készítettek a magokból különféle kenyereket, amiket igen, meg is ettek, és amiktől nem, köszönik szépen, semmi bajuk nem lett. Baj abból lett, amikor az ipari termelés következtében a gabonák -és amúgy minden más élelmiszer- tápértéke csökkent, az emberek áttértek a hagyományos teljes kiőrlésű maglisztekről a finomított búzalisztre. Igen, ez nagy pofon volt az egészségünknek, de még mindig nem ok arra, hogy mostantól csülökpörköltön éljünk.

Ha te olyan ételeket eszel, amik elvileg a testednek "jók", de amúgy semmi örömödet nem leled bennük, akkor őszintén tudlak sajnálni, morRis. Mellesleg a húsokat ugyanúgy hormonkezelik, szóval azok sem toxinmentesek.

Kérdező: ha szereted a pufibúzát, akkor edd. Lehetőleg teljes kiőrlésű búzából, és akkor se tömd tele magad, fogyassz hozzá sok zöldséget, paradicsomot és akkor nem lesz baj.

2014. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:D és aranyosak vagytok de annyit nem ér a kérdés hogy veszekedjenek rajta:)
2014. máj. 8. 20:27
 10/11 anonim válasza:

Áhh, ez már megy egy ideje, képtelenség meggyőzni. Majd rászállok valahogy privátban, hogy legalább másokat ne zavarjunk. :)

De hogy hasznodra is váljon ez a komment: A nasizásról a legegyszerűbben úgy lehet leszokni, ha lefoglalod magad mással és egyszerűen nem hagysz lehetőséget az elcsábulásra. Ne egyél sokszor egy nap. Felesleges teher az emésztőrendszernek és inzuliningadozást okoz. Lehetőleg azonos időpontokban étkezz, ez elősegíti a hatékonyabb emésztést, plusz ha ráállsz egy ritmusra, akkor egy idő után megszokod, és máskor szinte egyáltalán nem leszel majd éhes. Kivéve ha nem fogyasztasz elég tápanyagot. Mert akkor persze éhes leszel, függetlenül a napszaktól, hiszen a tested éhezni fog.

Na, a lényeg az hogy: Sok Sikert és Jó Étvágyat az Élet megéléséhez!

2014. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!