Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Bírjátok tartani a napi...

Bírjátok tartani a napi minimális 2L folyadék bevitelt?

Figyelt kérdés

Ilyankor télen örülök ha 1L tiszta víz folyadékot megtudok inni, ez baj? Az orvosom mondta , hogy sürű a vérem , mert kevés folyadékot iszom, de ha többet képtelen vagyok inni, képes vagyok kihányni.

Tik hogy vagytok ezzel?


2010. febr. 16. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
én télen is megiszok simán 3-4 liter vizet is :)
2010. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És hogy bírod, vagy fizikai munkát végzel?
2010. febr. 16. 10:58
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor télen én 1,5 litert iszom, reggeli előtt fél liter, ebéd előtt fél liter, és vacsi előtt is fél litert. Nyáron persze többet. De javaslom, hogy legyen mindig egy pohár víz a közeledben, és csak kortyolj bele, ha ránézel :) Ízesítheted kis citromlével, vagy almaecettel és kicsi mézzel, akkor legalább íze is lesz neki :) Vagy igyál ízesítés nélküli zöld teát.
2010. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi!-)
2010. febr. 16. 11:07
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én sem tudok ennyit inni. Én mindenkitől kapom a letolást, hogy nem szomjúságra megy az ivás, inni kell.

Hát én úgy vagyok vele, hogy akkor iszom, amikor jól esik. Sokkal rosszabb, ha leerőszakolom az innivalót, mert nálam is előfordult, hogy már a hányinger határán jártam és olyan messze voltam a 2 L-től, mint innen Thaiföld!

Nálam a nyári átlagfogyasztás max. 1 L folyadék, télen jó ha fél liter. Két-három havonta vannak olyan időszakjaim, amikor egy napig megiszom a 2 L folyadékot, egyszerűen nem lehet leállítani, mert akkor valósággal szomjan halnék. Iszonyatos szomjúság szokott akkor rám törni.

Szerintem nem szabad erőltetni ezt az ivás dolgot. Utána néztem és vannak emberek, akiknek kevesebb a kapacitása. Ezt az értéket anno egy átlagos felnőtt emberre (úgy tudom férfira) számolták ki és rosszmájú pletykák szerint az üdítőiparnak is volt ahhoz a bizonyos kutatáshoz köze, ami ezt az eredményt dobta ki. Szóval summa summarum: én is abban a cipőben járok, mint te. Csak engem már nem érdekel ez a "2 L-t meginni naponta" mizéria. Iszok annyit, amennyi jól esik és lám: élek, egészséges vagyok.

2010. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Napi 3 lityó simán lemegy. Igyál teát!
2010. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az hogy kihányod, csak az agyban dől el.

Sokat iszol és egyből elkezd járni az agyad: úú én ennyit nem bírok meginni, ezt biztos ki fogom hányni és úgy is lesz.

Gondolj arra, hogy az egészséged múlik rajta, nekem is emiatt kellet rászoknom a nagyobb mennyiségű folyadék bevitlere, már lassan 9 éve. Annyira megszoktam, hogy ma már 3 liter elég csak egy napra.

A lényeg, hogy ne erőltesd, szépen fokozatosan próbáld szoktani magad a gondolathoz és a több folyadékhoz.

2010. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A 2 litert az tényleg vízre kellene érteni, nem pedig folyadékra. Bár tény hogy inkább igyunk meg 2 litert bármiből az még valamilyen szinten mindig jobb mintha semmit se innánk.


Ha valakinek nem megy ez a dolog akkor jobb ha ízesítéssel oldja meg. De semmiféleképpen se forduljunk mesterséges italokhoz.

2010. febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

1 liter, néha kevesebb, és az sem víz, hanem cukros szarok.

Általában úgy belemerülök a munkába, hogy el is felejtek inni, ha pedig szomjas vagyok, sosem iszom többet, mint 2-3 korty. Ettől függetlenül a vérem nem sűrű és a vérképem is jó, nem mindenkinek kell ugyanannyit innia.

2010. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
Én folyamatosan iszok, nem várom meg amíg szomjas leszek. Nem is tudom mikor éreztem utoljára azt hogy ha most nem iszok egy kortyot szomjanhalok... Mindíg volt nállam víz vagy valami folyadék és folyton kortyolgatok. Igaz ennek hatására sokat is járok pisilni, de napi 2 liter biztos hogy megvan. Van hogy reggel 0,5 liter kakaót megiszok a reggeli mellé aztán napi 1-1,5 üveg ásványvíz.
2010. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!