Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szeretném elkezdeni a diétát...

Szeretném elkezdeni a diétát de nem tudom megéri e?

Figyelt kérdés
Elég sokat sportolok, s sok izmot sikerült már építenem, az érdekelne hogy a diéta által az izom elveszne? mellette sportolnék de szeretnék csak zsírt leadni. kb 5 kiló felesleg van rajtam de sehogy se megy. ezzel a diétával anno sikerült lefogynom, és nem is jött vissza de egy nehéz időszak miatt sikerült. (de ez lényegtelen). Szóval még egyszer, ha sportolok a diéta mellett lehetséges hogy csak zsírból fogyjak?
2015. máj. 10. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha odafigyelsz, hogy elegendő fehérjét vigyél be (ha izmot építesz, sportolsz, akkor 2 g/ttkg), akkor nem fogsz izmot veszíteni.
2015. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen amellett gondoltam a sok fehérje bevitelre :)
2015. máj. 10. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak ugye a probléma ott kezdődik, hogy a 90 napos diétában elvileg nem ehetsz minden nap fehérjét... erre szerettem volna rávilágítani. Mondjuk nekem a 90 naposról nincs túl jó véleményem (ahogy a többi csodadiétáról sem...).


Ha nem eszel elegendő fehérjét, akkor izmot veszítesz, ez ennyire egyszerű. Tehát 90 napos helyett inkább figyelj az étkezésedre! Nem írtad, miket eszel, de ha száműzöd az étrendedből a répacukrot, krumplit, rizset, fehérlisztet, sport mellett már az is elég lesz szerintem, és izomvesztés nélkül. És ha nem állsz vissza, még tartós is lesz!


Rizs helyett nekem a bulgur nagyon bejött, cukor helyett a xilit, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű, a palacsintát zabpehelylisztből sütöm.


Szénhidrát ugyanúgy van benne, de lassú felszívódású, így nincs magas inzulinválasz, nincs emiatt zsírraktározás.


Egy hónapja így étkezem, száműztem emellett minden cukros üdítőt, sütit, nasit, más 5 kg mínusznál tartok. Mozgással, fehérjére odafigyeléssel, kalóriát számolva.

2015. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szálkásító diétáról hallottál már? Pl. a testépítőknek elég fontos, hogy ne veszítsenek sok izmot (s ha sok van, azok még könnyebben eltűnnek, kemény munka még a szintentartás is), de szálkásítani még fontosabb számukra, mint az átlagembernek s nem mindenkinek van ideális genetikája...


Nem veszítesz jelentős mennyiségű izmot, ha rendes az étkezésed (nem lehet túl kevés a fehérje és a kalória sem) és megfelelően edzel.

Valamennyi izom le fog menni, ez elkerülhetetlen, a cél az, hogy ez minimális, elhanyagolható mennyiségű legyen.

2015. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Eléggé elcseszett étrend a 90 napos.


Rossz a koncepciója, nehéz jól csinálni. Megéri? Nem. Válassz jobb étrendet.

2015. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én is elkezdtem ezt a 90 napos diétát és elég pozitív tapasztalataim vannak. 187 kg-ról indultam, most 163 kg-nál stagnáltam 3 hónap után. Egyre intenzívebb mozgást is kezdek beiktatni a nagyobb hatékonyság érdekében. A feleségem is örül az eredménynek és végre én is kezdem látni azt a kis valamit, amit eddig nagyon sokáig csak tükörrel és nagyítóval láthattam..:)
2015. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
végül maradok annál hogy sok fehérje sok mozgás. s remélem sikerül megszabadulnom a fránya feleslegektől. Köszi mindenkinek
2015. máj. 12. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit kérdése, a kalóriadeficit pedig bevitt és elhasznált energiamennyiség kérdése.


Az elhasznált mennyiség (anyagcsere) meg függ egyéni adottságoktól, fizikai állapottól (izomzat mennyisége), életviteltől, itt számítanak a hormonális hatások (1200 kcal cukor, sok inzulin vagy 1200 kcal zsír, 0 inzulin emelés)


Rajtad áll.. :)

2015. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez természetes folyamat hogy tömegeléssel izmot építünk, de zsír is jön fel, azután diétával leadjuk a zsírt, de egy pici izmot is vesztünk. A legnehezebb megtalálni az arany középutat. Az étrend ugyanaz mindkettőnél, csak a bevitt kalória más. Ha viszont érted a testépítés lényegét akkor nem kell tartanod semmi ilyentől :)
2015. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen, mert a kettőnek nincs köze egymáshoz, én már sokat kipróbáltam és nekem sikerült. Csak ajánlani tudom.
2015. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!