Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogyan fogyhatok le? 12L,156cm...

Hogyan fogyhatok le? 12L,156cm,57kg.

Figyelt kérdés
Unom már,hogy kövér vagyok,szeretnék végre lefogyni,mindennap tornászok és probálok egészségesen étkezni,volt aki mondta,h fogytam de én nem hiszem.Leginkább combról és hasról szeretnék,mert ott hájas vagyok.

2015. szept. 1. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás. Fiatal vagy, iratkozz be valami sportklubba! Túlsúly esetén az úszást ajánlanám. Válts ki egy bérletet és ússzál heti 3x legalább 1-2 órát. Úszásoktató segít megtanítani helyesen úszni, utána minden rajtad áll. Az úszás nem terheli meg a szervezeted, viszont szép formás leszel és mindenhonnan fogyni fogsz, ahol felesleg van. :) De ha érzed magadban az elhatározást, akkor elkezdhetsz futni is, bár túlsúly esetén az megterhelő. Nem vagy annyira kövér a méretek alapján kb. 8 kg-ot kellene leadnod, de ha figyelsz a rendszeres mozgásra, akkor nincs semmi veszve. Amúgy tudd, hogy amikor elkezdődik a tinikor és elkezdesz majd nőni igazán, akkor hirtelen eltűnik a mostani kis pufiság, szép leszel... De a sportolás mellett még szebb! Itt tudod ellenőrizni a korodhoz megfelelő súlyt a magasságodhoz a későbbiekben is: [link]

A "BMI Százalékos" sort kell majd nézned, ott lesz egy érték, ami a mostani súlyodhoz viszonyítva 89. Az a lényeg, hogy ez a szám nálad 75 alá essen, ami a magasságodhoz viszonyítva 49 kg-os súlynál jön el. Ne akard magad hányatni, meg ne kezdj el fogyasztószereket szedni, mert az semmit nem ér. Légy türelmes, sportolj, az a teljesen normális, ha havonta rendszeres sporttal 1-2 kilogramm megy le rólad! Vagyis egy fél éves sporttal elérheted az ideális súlyod :) De arra is figyelj, hogy mivel most zsír van rajtad, a sportolás elején könnyen elfáradsz majd, illetve azt veszed észre, hogy nem csökken a súlyod! Ez természetes, mert a zsírt elégeti a szervezeted, de izmokat fog az energiából fejleszteni a sportoláshoz, így a zsír szépen eltűnik és ha már nem kell több izom, úgy fog a súlyod is beállni normális értékre. Ha nagyon fáradékony vagy a sportban, akkor az is nagyon sokat segít, ha mindennap sétálsz legalább egy 50-60 percet. Szerezz egy fényképezőgépet és mindennap menj el sétálni és az érdekes dolgokat fényképezgesd le, úgy érdekesebb az élet. :) Vagy egy barátnőve, aki hasonló szituációban van, kezdjétek el együtt a sportot, vagy menjetek el sétálni, így egymást támogatva még könnyebb lesz. Higyj nekem, 40F vagyok, sok minden fogyit kipróbáltam már az életemben, de a sport volt az egyetlen, ami hosszútávon használt is :)

2015. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Én is pont 12 évesen akartam egy kicsit lefogyni, és szerintem, ha nem eszetlenül sanyargatod magad, akkor egyáltalán nem "korai". Nekem az első lépés a mindennapos futás+ hasizomgyakorlatok voltak, valamint azóta sem eszem fagyit, gumicukrot, csokit. Én ezzel a három dologgal is látványosan lefogytam, kb. 3 hónap kellett ahhoz, hogy szembetűnő eredményt érjek el.

Ja és este hat után ne nagyon egyél!

Sok sikert és kitartást! :) 14L

2015. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi😘
2015. szept. 30. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!