Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mi a véleményetek a 90 napos...

Mi a véleményetek a 90 napos diétáról?

Figyelt kérdés

Akik ellenzitek: miért, mire alapozzátok?

Akik támogatjátok: miért, mire alapozátok?


Sok véleményt olvastam róla, van, kinek bejött, akinek nem, az meg nem reklámozza, és érdekelne olyanok véleménye, akik tényleg próbáltk, vagy valamiféle valid, orvosilag megalapozott véleményt tudnak formálni :)


2015. szept. 21. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akinek akár körvonalakban van elképzelése a test működéséről, igényeiről, az világosan látja, hogy nagyon-nagyon buta dolog ez. Nagy ívben elhanyagolja a test fehérjeigényét, borítékolva az izombontást, s szerintem elég alapos sokkot is okoz a testnek azzal, hogy az egyetlen nem esszenciális makrotápanyagra alapoz. Pont a fehérje az, amiből sem az alig valami, sem a rengeteg egyszerre nem jó, rendszeresen és megfelelő mennyiségben kell aminosavakat bevinnünk. Egy ideig működünk enélkül, persze, de az nem ideális, nem egészséges...
2015. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De itt nem az történik, mint a vegánoknál, hogy totál elhagyja a fehérjebevitelt, hanem 4 naponta, periodikusan, rendszeresen ad belőle bőven. Egyáltalán nem von meg a testtől semmit. És abból kiindulva, hogy sokaknak nem kerül hús minden nap az asztalára, vagy hogy az evolúciós fejlődésünk alatt az utóbbi 50 évben van meg egyáltalán a lehetőségünk nekünk, átlagpolgárnak is naponta húshoz jutni, annyira nem hangzik vészesen agresszív támadásnak a szervezet ellen.


Nekem leginkább a "szénhidrátnap" nevű konstrukcióval van némi problémám, egész nap pizzát és tortát enni a fogyás reményében nekem kicsit visszás.


Mindenesetre köszönöm a válaszod! :)

2015. szept. 21. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fehérje nem csak húsban van.


Hogy mik a hibái:

-Csak 90 napig tart, utána ugyanaz a rossz, elhízáshoz vezető étkezés következik.

-Másodjára alig mennek a kilók, mivel kevesebb izom marad a testen.

-Víz- és gyümölcsnap koplalás, ami egészségtelen.

-Három CH-nap van, keményítő és gyümölcsnap is az.

-Az alapfeltevése, hogy a különböző tápanyagtípusok nem képesek együtt felszívódni, emésztődni hülyeség; nem eszünk soha csak egyfélét tartalmazó ételt, hisz eleve kevertek. Az élővilág erre fejlődött ki.


Ha többet is akarsz, s a betegségek is érdekelnek, írd be a keresőbe a "90-napos diéta veszélyeit", s olvasgass.

2015. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Jó nagy baromság....az előttem szólók már megfogalmazták

rohadt egészségtelen három napig nem enni fehérjét. Nézegettem "ajánlott recepteket", de nem tudom olyan szóval illetni azt a diétát ami pizzát ès tortás is megenged, amit a moderàtorok engednek.

2015. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Néha elnézem egy-két ismerősöm, ahogy eszik a tortát, meg az őszibarack konzervet, grízes tésztát....és nem értik, hogy miért nem fogynak....sport, és étrend váltás nélkül lehetetlen a fogyás.
2015. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5: Nem lehetetlen, sokan egyszerűen kevesebbet esznek és fogynak, hisz kalóriadeficitbe kerülnek.


Kérdező, én sem eszem húst, és? Ennek mi köze bármihoz? Fehérjét természetesen naponta eszem, megfelelő mennyiségben, mivel a testemnek szükség van rá. Nem vagyok az a típus, aki sokkot kap, ha pár órája nem vitt be aminosavakat, de azért 3 nap... 24 óránál többet nem szeretek kihagyni, mert kevés izmom van, de azokat nem akarom elveszteni. Amit olvastam arról, hogy tizenpár óra után miért nem bont még izmokat a test, az azt feltételezte, hogy az ember nem eszik semmit és az emésztőnedvekből nyer aminosavakat a test (laikus vagyok, fogalmam sincs, hogy ez tényleg így van-e, de valamiből kell, mert a napi 23 órát böjtölők izma sem bomlik le s valahonnan jönnie kell az aminosavaknak, miután felélte az utolsó étkezésből származót, ami fél nap után már nincs sehol).


Az még jobb eset, amikor tortát esznek az egyik szénhidrátnapon, mert abban rengeteg fehérje és zsír van... Nem követik az alapelveket, ami jó... Bár a tortának megvannak a hátrányai is.


Sokféleképpen lehet csinálni a 90 napost (nem mindenki eszik tortát, van, aki igazán komolyan veszi a 3 nap túlnyomórészt szénhidrátot. több-kevesebb zsír és fehérje mindig van a napban, hiszen nem lehet szétválasztani a makrotápanyagokat, hacsak nem merő cukrot eszik az ember, de azért pl. gyümölcsnapon valószínűleg alacsony a fehérjebevitel), de a legértelmesebb hozzáállással is magasról teszünk a testünk alapvető igényeire. Ami igenis baj.


S mindig sérelmezem, hogy nincs zsírnap. Miért nincs? Az a legjobb, legfogyókúrásabb táplálkozási mód... Én csak a fehérjehiány miatt nem csinálom :) Persze az amúgysem lenne jó, ha egyik nap szinte csak zsírt, másik nap szinte csak cukrot enne az ember...

2015. szept. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

*bármihez

S rosszul írtam, eszem húst, csak extrém ritkán. Az étrendembe se fér, de nem is kell. De ez mindegy, csak a pontosság, igazság kedvéért írtam le.

2015. szept. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

ez egy kórházi diéta amit a 180 kilónál kövérebb kórosan elhízott kórházban fekvő betegeknek dolgoztak ki.

összetételéből és felosztásából fakadóan átlagosabb elhízás esetén alkalmazva nagy az esély az inzulin rezisztenciára és az izomtömeg csökkenéséből fakadó testzsírszázalék emelkedésre.

2015. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Krisz85 ***** válasza:

Ellenzem:


már maga az elnevezés: 90 napos diéta, miért pont 90? mi történik a 91. napon? Folytatod a szemét kajálást amitől elhíztál? 90 nap az három hónap, egy normális diéta itt kezdődik és van hogy akár egy évig is tarthat/nem testépítő diéta/ a feleslegtől függően.


az emberi test nem így működik, aki megérti a test működését mit miért és hogyan csinál + a saját teste reakcióit is figyeli az lehet eredményes az egységnyi idő alatt legtöbb testzsír (nem testsúly!) elvesztésében.

2015. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Jaj sok itt a "szakértő".

Én végigcsináltam a diétát. 16 kg-t fogytam. Utána egy jó ideig még nem ettem sok édességet, mert nem is esett jól, nem kivántam. Minden nap húst ahogy előtte is, de nem a rántottat és köretnek tészta vagy kenyér szóba se jöhetett. Nem szedtem vissza semmit kb 2 évig, aztán mivel a fagyi, torta, csoki stb. ezeknek nehezen állok ellen és a menzán kevés a saláta néha becsúszik egy túrós csusza.. kb. 10 kilo visszajött a második 2 év alatt. Ja és az elején a diéta utáni időszakban edzettem otthoni aerobic gyakorlatokkal napi max. félórát. Aztán ez is elmaradozott.

Gondolkozom rajta hogy újra végigviszem, csak az a gond hogy most menzán szoktam enni, diétázni meg csak úgy lehet ha magadnak főzöl, ami az esetemben most macerás lenne.

Én azt mondom nyugodtan próbáld ki. Nem lesz semmi bajod 90 nap alatt ha nem eszel minden nap húst.

2015. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!