Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Valaki el tudná mondani hogy...

Fogyo15 kérdése:

Valaki el tudná mondani hogy mi értelme a szénhidrátnapnak a 90 naposban? A szénhidrát a fogyókúra ellensége nem?

Figyelt kérdés
Fura hogy ezen a napon tészta/pizza az ebéd és torta/süti a vacsora mintha bűnözés lenne az egész mégis sokan lefogytak vele nem értem hogyan.
2016. jan. 3. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 90 naposnak 3 szénhidrátnapja van 4 napon belül s eléggé balga, hihetetlenül ostoba elképzelés, de erről nem akarok írni.


Nem a fogyókúra ellensége a szénhidrát, ezt honnan veszed? A legtöbb ember szénhidráttal fogy s szénhidrátra alapozva étkezik, a legtöbb dietetikus is ezt ajánlja, s még a cukorbetegeket is egész napos szénhidrátevésre szólítják fel...

Mondjuk ezekkel annyira nem értek egyet, van azért más irány is, van, akinek kegyetlenül rossz a sok szénhidrát, de a mai ember eleve túl sokat eszik belőle, főleg, ha a zsírbevitelt leviszi...


Ha kalóriadeficitben van az ember, le kell fogynia, ha cukron él, akkor is. Max. rámegy az egészségére, de itt a fogyásról van szó. Zsírból is lefogy, ha elég ideig csinálja, muszáj felhasználni a tartalékokat. Mi ebben a különös?


De amúgy én is jobbnak tartanám, ha a 3 szénhidrátnap helyett inkább lenne egy zsírnap :) Milyen unfair, hogy a nem esszenciális szénhidrátnak 3 van, az esszenciális zsírnak pedig egy sem? Még ha abból nem is kell sok, de a szénhidrátból pláne nem (ugye azokat kivéve, akik nem érzik jól magukat igen kevéssel). S minden más napon elégséges fehérjét enne a delikvens (kicsit azért többet, hogy ellensúlyozza a kimaradt napot)... De én ezt se választanám, hanem mindennap rendesen ennék, a testem igényeinek megfelelően. Nem épeszűbb dolog az?

2016. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Még valami. A torta nem szénhidrát, abban minden van, sok szénhidrát, sok zsír, sok fehérje (legalábbis, ha pl. piskóta), épp ezért tartom viszonylag értelmesnek ebben a butaságban. Legalább némi aminosavat kap szerencsétlen szervezet... Kár, hogy mindenféle jóval kevésbé hasznos anyaggal együtt, de legalább van egy kupac komplett fehérje...


Ha valaki sok effélét eszik aznap, az nyilván nem fogy akkor, de összességében már előfordulhat. Aki mindig túleszi magát, az nem fogy, az világos. Sokan pedig később híznak vissza. Van, aki nem, persze, ahogy koplalás után is meg lehet tartani a súlyt, max. nehéz s nem mindenkinek megy.

2016. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mekkora adagokat kell enni (dkg)?
2016. jan. 3. 16:41
 4/12 anonim ***** válasza:

szálkásító étrenddel és sporttal lehet fogyni tartósan és SZÉPEN, nem hülye x-napos diétákkal


jó olvasást itt: [link]

2016. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
felejtsd el a 90 napost is és a pizzát meg a tortát is. arrol biztos nem hallottál, hogy hányan hizták vissza a dupláját a 90 napos után.
2016. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a fogyókúrát! Ha normálisan élsz, semmi szükség rá!
2016. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
semekkorákat nem kell enni, ne tévesszen meg a 90napos ismertsége, népszerűsége ,egy teljesen téves, hibás fogyokurás modszer. Olvass utána , hogy testépitők, életmodváltok hogy táplálkoznak, a kaloriaszámolásnak, nézegesd a kaloriabazis-hu-t . És igen, a szénhidrátzabálás nagy mértékben oka a hizásnak és a hibás fogyokuráknak, a jojoeffektusnak. A koplalás, egyoldalu táplálkozás miatt fogyhatnak vele, pláne ha sportolnak mellette, de közben nőnek a zsirraktáraik, csak kiloban fogynak, mégis hájasak, hurkásak maradnak. A diéta és életmodváltás célja nem csak a testsulycsökkenés, hanem a testzsircsökkentés is !
2016. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A torta végülis tekinthető szénhidrátnak, abbol van a legtöbb benne. Fehérje elvétve. Kérdező, ha jol akarsz fogyni, sok fehérjét eszel.
2016. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem ezt tapasztaltam a kaloriadeficittel. Amikor tinikoromban koplalva és sokat sportolva fogytam, kevés kiloval is volt rajtam háj. 40 kilosra csak nme kellett volna azért lefogynom. de még akkor is lett volna hájam.. sokan mondják, hogy a kaloriadeficit önmagában elég. Szerintem nem. Mindegy, a kérdésre visszatérve, kérdező, Suzzy fogyis csoportja nevű facebook csoportot ajánlom még Neked.
2016. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: Azért kifejezetten akad fehérje is a piskótában, de persze általában szénhidrát jóval több (pedig elég könnyű szénhidrátszegényen csinálni, sokat nem változik tőle, max. előnyére). Viszont zsírral speciel tele szokott lenni a krém, s persze a piskótában is sok van. Szó sincs róla, hogy szinte csak szénhidrátból állna, pedig a 90 naposban elvileg egyre kéne koncentrálni, még ha annak nincs is semmi értelme vagy köze a testünk igényeihez.
2016. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!