Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 napos diéta mellett kénysze...

90 napos diéta mellett kényszerevés, kényszerivás! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok 13 éves korom óta túlsúlyproblémáim vannak. Nagyon nehezen sportolok, bajaim vannak kiskorom óta a légzéssel, sikertelennek érzem magam. Többször is próbáltam lefogyni, de az érettségi alatt (1 évvel ezelőtt) totál szétettem az agyam, ami az egyetem kezdetével csak fokozódott. Állandóan eszem, és ha nem találok kaját, hisztis vagyok. Ha meg van itthon kaja, konkrétan zabálok. Egyszer tesóm rám nyitotta a konyhát és kiakadt hogy úgy tömöm magamba a kaját mint az ősember. Na, most elhatároztam, hogy ezt abbahagyom, elkezdek sportolni és diétázni. Vettem egy taposógépet, napi 40 percet nyomom azon. Zenehallgatással elmegy. De utána mindig lelkifurdalásom van, hogy tanulnom kéne, amitől viszont eszem, utána meg azért vagyok szarul, mert mi a francért kajálok. Belekezdtem a 90 naposba, most vagyok a harmadik héten, de nem telt el nap bűnözés nélkül. Folyton kell ennem, különben hisztisként viselkedek. Barátnőm mondta, hogy inkább igyak sok vizet, úgyhogy most meg tíz percenként vizet iszom, ami segít elnyomni az éhségérzetet, viszont irgalmatlan sokat pisilek. Párom szerint nincs velem semmi baj, csak stresszes vagyok, én viszont úgy érzem, hogy ez azért több annál. Menjek pszichológushoz, vagy le lehet ezt győzni egyedül? Van itt esetleg olyan, aki ilyen problémával küzd?
2016. febr. 21. 09:16
 1/8 anonim válasza:
Nekem az első négy kiló úgy ment le, hogy ebéd után már nem ettem semmit. A következő négy kiló pedig úgy, hogy szintén nem ettem ebéd után már semmit, viszont odafigyeltem arra is, hogy miket eszek reggelire-ebédre, bár a vége felé egyre nehezebb tartani belátom és nem hoz olyan gyors eredményt, mint először. Mivel minél túlsúlyosabb valaki, annál többet tud fogyni egyszerűbben. A következő négy kiló már nehezen ment le. Az már komoly megvonásokkal járt, de végig tudta csinálni. Ami nagyon fontos, h egyél minél több gyümölcsöt és zöldséget. (a banán és szőlő kivételével) és igyál minél többet, mert az is segít. Most így hirtelen ennyi jutott az eszembe, de ha kérdésed van válaszolok. A lényeg viszont, hogy semmit sem kapsz meg erőfeszítés nélkül és ezt meg kell jegyezned. A fogyásért is meg kell szenvedni, és ellent kell állni.
2016. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az akaraterö nagyon fontos a fogyasban. A kilvencven napoa dietat felejtsd el, mint minden mas fogyokurat is. Az eletmodvaltas, az egyetlen ami hosszu tavon segithet. Ha ellenallhatatlan falasi rohamaid vannak, akkor elmennek a helyedben egy terheleses vercukorszint meresre.

Ha csak kivanod az edeset, vagy a nasit, az az elejen teljesen normalis

, idö kell amig atall a szervezeted a helyes taplalkozasra. Nem vagyok szakertö, csak tanulom meg, de ha szeretned segitek priviben.

2016. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk abba hagyni a 90 napos dietat?
2016. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na most en is jartam pszichológushoz 3 hoz is szart nem segitet kotozkodott az osszes egyszer elfelejtettem elmenni azota jobb is lett :D utana elolvastam a sarga kapszulat nagyon sokat segit szerintem meg a kajaval arban is jobban kijosz majd hogx ha ennyit zabalsz ebbol meg nem tudsz sokat enni mert ido kell neki hogy meg emesze mert minosegi olvasd el es tenyleg hagyd abba azt a dietat a pisileg meg idovel megszokja a szervezeted
2016. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan ÉHES vagy tehát? Bár az éhséget aztán nem nyomja el a víz... Bár lehet, hogy van, akinél igen, oly sokfélék vagyunk.

Mondjuk sem illogikusan nagy éhségre, sem hasonló étvágyra nem jó szinte folyton csak szénhidráton élni, plusz igen egészségtelen is. Úgyhogy a 90 naposat felejtsd el, orbitális nagy butaság, a test igényeire való tekintet nélkül. A testnek rendszeres fehérje- és zsírbevitelre van szüksége, erre mit etetnek az emberrel szinte mindennap? Szénhidrátot. Bámulatos. Amúgyis minden nap igen kiegyensúlyozatlan, nem csoda, ha egy normális ember nem bírja. Némi evészavarral főleg rossz lehet.


A hozzáállásoddal sem árt kezdeni valamit, de ami rengeteget segít, az egy jó étrend. Én sosem voltam annyira durva szinten, mint te, de azért ismerős valahol és úgy tűnik, életmódváltások után is megkavarják a testi-lelki működésemet bizonyos étrendi dolgok. A szénhidrátok képesek erre, főleg a gyorsak, de nálam a lassú is. Az édességek is nagyon tudnak, pompásak ördögi kör létrehozására az arra alkalmas egyéneknél... Simán étrendváltoztatással a problémák zöme meg tud szűnni, nem kell különösebb önkontroll meg effélék. Legalábbis sokaknál ez van, nyilván akadnak nehezebb egyének vagy akiknél az evés egy lelki kényszer, nem étrend miatti, inkább fizikai dolog.

Az időzítés és az étkezések száma, mérete is fontos lehet.


De valahol neked is tudnod kell nemet mondanod, nulla önkontrollal azért kicsi az esély rá, hogy menni fog. De akkor is a jó étrend az alap szerintem. Javíts az étrendeden, drasztikusan vagy csak kicsit, fokozatosan vagy hirtelen, ez a te dolgod, kinek melyik fekszik.

Mozoghatsz többet is, bár a semmi után 40 perc taposógép bizonyára nagy előrelépés (fogalmam sincs, milyen intenzív a taposógép, de a semminél tuti jobb).

2016. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zoottti válasza:
Elkezded végre számolni bevitt kcal és elégetett kcal, rájössz mi a bibi, beteg vagy külön eset, irány egy dietetikus.
2016. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zoottti válasza:
sok a lelki gond, kezdj el jogázni, vagy meditálni, bármit csak szálj önmagadba, mert lelki eretdetü a gond, le is irtad, mennyi bajod van.
2016. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszintén,nem csodálkozom. Van a szénhidrátnap,amikor cht eszel,van a keményítőnap amikor cht eszel van a gyümölcsnap amikor cht eszel és van a fehéjrenap,amikor TALÁN valami értelmes kaját is bevisz az ember fia.

Ennyi ch mellett állandóan zabálnék,reggeltől estig,és ezzel nem vagyok egyedül . Hol van a zsír,a fehérje ? Vizet hiába iszol,ha éhes vagy,mármint tényleg éhes ,akkor kaja kell nincs mese . Ez a folyamatosa nassolás meg evészet egy ördögi kör,önmagát generálja .


Először is ,hagyd abba a 90 napost,másodszor nézz utána hogy lehet helyesen étkezni ,majd próbáld ki neked mi jön be fogyás szempontjából meg mi nem.


Harmadszor : önuralom .. egy jó étrend mellett NEM ÉHEZEL!!! De a nassolásról természetesen le kell mondani,legalább részben,vagy jobban megválogatni mit nasizol. Mégegyszer mondom,normális étrend mellett ez csak minimális lemondás,nem mardosó szenvedés minden nap . A taposógépen 40 perc,az jó ,dícséretes . Az egészség legalább annyira fontos ,mint a tanulás,emiatt ne érezd rosszul magad .


Elmehetsz pszichológushoz,de ő nem tud helyetted változtatni. Én is voltam evészavaros,a leirtak alapján sokkal súlyosabb mint te,jártam mindenféle "terápiára" ,semmit nem ért,átvertem a pszichológust,apszichiátert,a szüleimet ,közben ugyanugy kidobáltam a kaját ha nem látták,éheztettem magam ,had ne részletezzem .

Amíg benned nem érik meg ,addig senki nem segíthet.Ha még nem változtatsz,akkor nem is zavar eléggé . De a sport már valami,elindult a folyamat,3 hete cisnálod és nem adtad fel ,a kajálással is menni fog :)

2016. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!