Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szerintetek érdemes elkedenem?...

Szerintetek érdemes elkedenem? Sikerülhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves (lány) vagyok. Nyár előtt 72 kg voltam, most 67 vagyok :) Nekem ez nagy siker volt, de szeretnék 60 kgra lefogyni. Arra gondoltam hogy júniustól elkezdeném a 90 napos diétát. Szerintetek 16 évesen ez rosszat tenne? Illetve szerintetek mennyire lennék képes megcsinálni?

2017. máj. 9. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A 90 napos diéta baromság. Akár hízhatsz is tőle.

Fogyás=kalóriadeficit

Kalóriabázis.hu-n szépen számolgatsz, és akkor garantáltam fogyni fogsz, heti 0.5kg-t (többet ne akarj, a gyors fogyás nem lesz tartós, lelassítja az anyagcseréd, így ergo hízékonyabb leszel)

2017. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem ment ki ez az agyhalottaknak való "90 napos diéta" a divatból?

Egyél kevesebbet,mint eddig és mozogj rendszeresen.A kalóriatáblázat sokat segíthet,igaza van az első válaszolónak.

2017. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy baromság az a 90 napos diéta. A diéta amúgy is egy állandó életstílus nem "csak" 90 napig van érvényben. A másik, h ha fogyni szeretnél akkor azt ne júniusban kezd el, hanem már ma, de nézz utána alaposan, h h csináld, nehogy a későbbiekben visszaüssön a dolog.
2017. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Nálam ez a kevesebbet enni és többet mozogni a kalória miatt akkor dőlt meg, amikor majdnem összepottyantam az edzőteremben... Reggelire gyümölcsöt ettem kis joghurttal, mert ugye az jó volt a kalóriaszámlálóba és mindenhol írták, h reggelire milyen jó, meg a cukortartalma miatt az edzőterem előtt is lehet, a futópadról meg majdnem leszédültem... :D Azóta áttértem az edzés előtti zabpehelyre és semmi bajom, de fogyni is fogyok... :D
2017. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hihettek abban, hogy a ti testetekre nem vonatkozik az energiamegmaradás törvénye, de igenis vonatkozik. A kalóriaegyenleg alapvető dolog, deficit nélkül nincs fogyás, semmi oka nincs a testnek elhasználni a tartalékokat, ha nincs rájuk szükség. Érdekes, a testépítésben nincsenek ilyen csodalények, ott tudják, hogy a kalóriaegyenlegen múlik a fogyás (az idióta gondolatok más dolgokat érintenek :D).

De nekem aztán mindegy, ki miben hisz.

2017. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#6: Ha nem számoltad a kalóriát, nem tudhatod, hogy deficitben voltál-e. De nyilván igen, ha fogytál.

Nekem is vannak tapasztalataim, én se számoltam, amikor fogytam 20 kilót, csak olyan étrendre tértem, ahol jóllaktam deficitben. Ha sokat eszem, nincs étrend, ahol fogynék (jó, nem teszteltem le az összeset, de sokfélét igen), ez ilyen.

2017. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hgoy a kérdező kérdésére is válaszoljak, nem, nem érdemes. A 90 napos mindenkinek egészségtelen idiotizmus. A kb.legfontosabb elemet, a fehérjét hanyagolja, így garantált az izombontás, ha "jól" csinálja az ember. Amúgysem lehet teljesen szétválasztani a makrotápanyagokat, nem is kell és hol van a zsírnap? Pedig az sokkal fontosabb, mint a szénhidrát, ami a napok zömében a kvázi egyetlen elem (nem mintha megvalósítható lenne ez).


Egy picit nem árt tájékozódnod a test igényeiről s életmódot válts, amit tartani tudsz, megfelelő mozgással, rendes ételekkel...

2017. máj. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En inkabb makrokat szamolnek, de ez meg egy kicsit bonyolult, mert ahhoz tudni kene nagyjabol, hogy egyreszt feherje, szenhidrat vagy zsir tipus vagy-e, es mibol mennyi kell, stb. Dietetikus megallapitja, keszit mintaetrendet is. Egy jo baratom igy fogyott 40 kilot (gyerekkoratol kezdve borzaszto tulsulyos volt, mert minden szart megvettek neki)
2017. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#9: Valóban nem tudhatom, deficitben voltam-e. Mindenesetre most bármennyit eszem, nem hízok 1 dekát sem úgy másfél éve. És nem mozgok többet.

Mások meg itt panaszkodnak, hogy napi 800 kalóriával nem megy lefele a súlyuk. Vajon miért van az, hogy egyeseknek így lelassul az anyagcseréje, másoknak meg túl gyors, és bármennyit esznek, nem híznak?

S te magad is írtad, hogy van olyan étrend, aminél deficitben is jóllaksz. Itt a lényeg.

Nem mindegy, miből jön a kalória, vagyis nem az a lényeg, hány kalóriát eszel. Hanem, hogy mitől működik jól a tested, a hormonjaid, az anyagcseréd. Ehhez kell megtalálni a megfelelő ételeket.

#6

2017. máj. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem ér a 90 napos diéta. Még ha fogy is vele, 90 nap után mi lesz? Visszatérsz a régi szokásokhoz és pár hét alatt visszahízol.

Normális étrend kell, nem diéta. Válassz magadnak egy olyan étrendet, amit gond nélkül tudsz követni éveken át.

2017. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!