Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Miért csak az ellentábor...

Miért csak az ellentábor válaszol a 90 napos kérdésekre?

Figyelt kérdés

1. Nekem így lett kisbabám PCOS-esként.

2. Az inzulinrezisztenciámat helyreteszi 1-2 évre.

3. Minimum egy-másfél év, mire elkezdtek visszamászni a kilók.

4. Ehettem mindent, csak nem akkor, amikor kitaláltam.

5. Nem volt jojó effektus.


Itt mégis mindenki csak azt kommenteli, ne, baromság, visszahízod, egészségtelen...


Miért is?


2017. jún. 19. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nagyon jó a diétád. Csak így tovább.
2017. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

5. Nem volt jojó effektus.


3. Minimum egy-másfél év, mire elkezdtek visszamászni a kilók.


Aha, engem meggyőztél.

2017. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2! Nem értem...

A jojó azt jelenti, kiéhezik a szervezeted és wmint visszatérsz a normál étrendre, a többszörösét hízod vissza.


Mi a problémád?


Sok évig voltam 62 kg. Akármit csináltam, ide állt vissza. A szülés után rajtam maradt 1,5 kg. Ezután 7 kilót fogytam.


3 év múlva álltam vissza a régi, 62 kilós "normálsúlyomra".

2017. jún. 19. 20:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a jojó, hogy fogysz, majd hízol; szóval te jojóztál.
2017. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Mert egy rakar szr az egész, és semmi tudományos alapja nincs. Ami apró előnye lehet, ahhoz pedig nincs szükség szétválasztásra, mert nem abból fakad.
2017. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most meg ne magyarázd már, hogy emiatt sikerült teherbe esni... Még a végén kiderül, hogy pasi se kellett hozzá.


Ha hittél benne, önmagában a pszichés tényező miatt is összejöhetett a baba, de ez bármi mással is működhet.


Normális diétában is ehetsz mindent, csak nem mértéktelenül.


Klinikai kísérletekkel bizonyították, hogy gyakorlatilag bármilyen hülye diétával lehet fogyni, mert általában a nagyobb odafigyelés, elköteleződés már elegendő.


És igen, ha elkezdtek visszakúszni a kilók, az a jojó. És pont ez a baja ennek a diétának. Nem hosszú távon tartható életmódot alakítasz ki vele. Ergo igen, vissza fog kúszni.

2017. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy oka volt a PCOS, IR gyógyulásának: hogy leadtál pár kilót (kalóriadeficit van a 90 naposban is). Ha pusztán éhezel, az is javít rajta. De sokkal hatékonyabb lettél volna, ha életmódot váltasz, és tartod a súlyod. Akkor nem kellett volna ekkora ellentmondást beleékelned a mondanivalódba.
2017. jún. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A 6-7. válasszal egyetértek.

A könyvet nem ismerem, de a netes források alapján (pl. [link] ) a véleményem a következő:

A 90 napos nem a szétválasztás miatt működik, hanem azért, mert a 4-ből 3 napon (leginkább a fehérje- és gyümölcsnapon, de lehet, hogy a keményítőnapon is) erőteljes kalóriadeficit valószínűsíthető. A fehérjenap kifejezetten jó, bár sajnos még itt is kevés a fehérjebevitel (20 dkg-ból kijön úgy 50 g). A keményítőnap olyan, mintha egy napig vegán lennél (ha ügyes vagy, vagy szerencsés, még a minimum fehérje is összejöhet növényi aminosavakból). A szénhidrátnap a leggyengébb pont a cukorbevitel miatt, de ez csak 1 nap a 4-ből. A gyümölcsnap ismét kalória- és fehérjeszegény, de vitamint és rostot lehet bevinni, és a gyümölcsök elég jól kipucolják a belekből a korábbi egészségtelen étrend folytán lerakódott salakanyagot.

A zsírról nem szól a fáma, de úgy nézem, hogy ha valaki szigorúan követi a leírást, a fehérjenapon kívül nem sok zsiradékot fogyaszt, így a 4-ből 3 napon a szervezet leginkább szénhidrátokból nyer energiát. A fehérjenapon az esetlegesen több zsiradékot ellensúlyozza a relatíve alacsony szénhidrátbevitel. A ch napon pedig a felsorolt ételekből (sajt/tejföl nélküli pizza, főtt tészta kevéske zöldséggel, korlátozott mennyiségű édesség) nem valószínű a túlevés... Bár én felfordulnék a tömény (zsír és fehérje nélkül fogyasztott) liszttől (-->magas GI), az én vércukor- és inzulinháztartásom nem szereti az efféle kihívásokat... Tehát én tutira kihagynám ezt a napot, a saját egészségem érdekében (sőt a gyümölcsnap is érdekes lenne, nem hiszem, hogy kibírnám). De lehet, hogy vannak olyanok, akik bírják.

A délelőtti csak gyümölcsevéssel nekem nincs bajom, ha utána teleehetem magam valami jó kis fehérjedús ebéddel :)

Annyiban lehet egészségesebb ez az étrend az átlag magyar étrendnél, hogy (a ch napon kívül) minimális feldolgozott ételt és kenyeret/cukrot/lisztet/krumplit tartalmaz, sok nyers gyümölcsöt, nyers és főtt zöldséget, és összességében kevés kalóriát, zömében valódi ételekből.

4 naponta 1 kis csalóétkezést enged (ch nap vacsora), ami hasznos a hosszú távú fegyelem szempontjából. 90 nap alatt talán az izmokból sem megy le olyan sok, bár ez függ attól is, hogyan (mekkora odafigyeléssel és fegyelemmel) állítja magának össze az illető az étrendjét (ld. keményítőnap). Azoknak is biztosan jó, akik nem túl tájékozottak fogyókúrák/táplálkozás tekintetében, és szeretik, ha pontosan leírt étrendjük van, amit x napig be kell tartani.

Én mindenesetre hasznosabbnak tartom, ha a makróim és a vitaminbevitelem (zsírban oldódók is) minden nap rendben vannak, és ha már szétválasztanék, akkor azt egy étkezésen belül tenném. Bár már most is kb. ezt teszem (gyümölcs csak magában, fehérje+zöldségek leginkább).

Hogy IR és PCOS esetén másnak is beválna rajtad kívül, az kétséges. És nem, nem ehettél mindent (sajtos tészta? tojásos nokedli? bundás kenyér? rántott hús sült krumplival? hamburger?), csak bizonyos értelemben, alapanyagokból.

Összességében: vannak ennél sokkal jobb étrendek, ha egészségesen akarsz fogyni.

2017. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vele a bajom, hogy a 2 esszenciális makrotápanyag el van hanyagolva (a zsírból azért nem kell sok, szóval az annyira nem vészes, bár ha tényleg megpróbál valaki szénhidrátnapokat tartani, akkor azért baj van) s a nem esszenciális harmadikat kell enni a napok többségén. Egészségtelen és izombontást okoz, elkerülhetetlenül (akkor nem, ha valaki nem tartja be).


Más kérdés, hogy a legtöbb ember nem jól fogy cukrokkal, de ez még nem lenne gond, mivel sokfélék vagyunk, rengeteg embernek jön be a szénhidrátra alapozó életmód.


De az emberi szervezet igényeivel szöges ellentétben áll a 90 napos borzalom. Rendszeresen nem kis mennyiségű fehérje kell. A testnek kicsit sokkoló a durva váltás, gondolom, főleg annál, aki gyorsan ketózisba kerül, már a fehérjenapon, hogy aztán 3 tömény szénhidrátnap következzen s bomoljanak az izmok. Teljesen debil.


A 4. pont. Nem ehettél mindent, mert sok étel vegyes (mind az, de nyilván van tolerancia). Egy sütiben tipikusan mindhárom makrotápanyagból sok van, de a legtöbb embernek a rántotta is kiesik, mert nem tudja megenni szénhidrát nélkül. A hüvelyesek fehérjések és szénhidrátosak egyszerre (mintha megengedné a 90 napos, de akkor már ehetnénk bármit, ha mindegy, hogy az egyik szénhidrátnapban sok fehérje is OK, nem?)...


Amúgy a párom koplalással fogyott, gyorsan, könnyen, láthatóan főleg zsírból és nem hízta vissza 10-20 év után sem. Attól még az nem jó módszer.

2017. jún. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
egyy dolog felejtődik el ebben z egészben szervezet a tápanyagokat egy bizonyos arányban hasznosítja és rendelkezésre álló készletből, az ételeinben levő tápnygokból a legkisebb mennyiségűhöz viszonyítva hasznosítja építésre fűtésre, a fölöslegben levőtápanygokat meg szépen elraktározza, amit tud, és ha kell később elő veszi
2017. júl. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!