Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ez szerintetek jo?

Ez szerintetek jo?

Figyelt kérdés
173cm vagyok es 100kg es egy heten 3 nap megyek thai box edzesre hetfo,szerda,pentek es szeretnek 20kg megszavadulni es ez a diete szerintem jo lenne [link]

#diéta #fogyás #3honapos fogyas
2018. jan. 12. 19:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez jo dieta?
2018. jan. 12. 19:15
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem, ez egy átkozottul rossz, egészségtelen, a szervezet igényeire nagy ívből tevő agyrém, az emberiség fejletlenségét mutatja, hogy mégis népszerű, ijesztőek egyes emberek.


3 szénhidrátnap (a keményítőnapban szerencsére akad fehérje is és zsír is előfordul), 1 fehérjenap (amiben zsír és keményítő is van rendesen, nesze neked szétválasztás)... Miközben a szénhidrát (amit a diéta mindennap lelkesen nyomat s egyes napokon szinte csak az van) az egyetlen nem esszenciális makrotápanyag, zsír és fehérje mindenképpen kell, fehérje nem is nagyon kevés és nem tárolja a test, muszáj rendszeresen bevinni, ha nem akarunk izombontást.


Heti 1 kilónál többet nem egészséges fogyni, fokozott izombontást szokott okozni az is. De heti 1 kilóhoz is napi 1000 kcal kalóriadeficit kell, ami nem könnyű.

2018. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó. Minden nap reggelire gyümölcs?? De miért?

És miért kell elválasztani a szénhidrátot, fehérjét.

Inkább úgy egyél, hogy minden nap legyen minden tápanyag megfelelő egyensúlyban.

Nem nehéz! Pl. egy 1500 kalóriás diétába nagyon sok minden belefér, semmit sem kell kizárni, mindent lehet enni, és nem kell szenvedni.

Na meg szabadulj meg a rossz szokásaidtól, amik miatt ilyen lettél. Gondolom, nem a semmitől jött fel ennyi plusz kiló.

2018. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2: ez nem igaz! A szénhidrát ugyanannyira fontos, mint minden más. Teljesen ideális esetben is a tápanyag kb. 60% szénhidrát. Úgyhogy nyugodtan lehet enni szénhidrátot. Sőt, kell is. Mert az izmokhoz nemcsak fehérje kell, de szénhidrát is. Egyébként meg mindenhez a szénhidrát adja az energiát.
2018. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet enni sok szénhidrátot, nem mondom én sem, hogy nem, egyeseknek egyszerűen rengeteg kell mindennap - de nem esszenciális tápanyag és egyáltalán nem muszáj sokat bevinni. Egyeseknek kifejezetten rossz, ha nem fogja vissza erősen, más jobban bírja. Van, akinek a fogyáshoz kell erősen megszorítani a szénhidrátot, máskor mehet a több.

A százalékozásnak semmi értelme, a test igényei grammban vannak, a szénhidrátminimum speciel nulla, ez egy egyszerű tény. A különféle tápanyagok bevitele miatt persze úgyis eszünk szénhidrátot, de maga a szénhidrát nem esszenciális. Nem azt mondom, hogy jó, ha közel nullán áll (bár lehet úgy élni, én nem fogok, az fix), csak hogy nincs élelmi szénhidrátigényünk. Ennek tükrében elég fura egy étrend, ami NAGYON erősen nyomatja a szénhidrátot s elhanyagolja a sokkal fontosabbat. A szénhidrát eléggé opcionális, lehet napi 5 és sokszáz gramm is egy jó étrendben, persze bizonyára nem ugyanama ember számára.


Ami a fenti ételtervet illeti, szerintem régen rossz, ha kötelezően cukrokat írnak elő. Semmi gond nincs azzal, ha valaki gyümölcsöt vagy csokit akar enni, de hogy muszáj legyen? Jaj. De úgysem ez a legnagyobb baj vele s kár is szót pazarolni az ilyen bulváros agymenésekre. Legyen egy rendes életmódunk, sokkal jobban járunk.

2018. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: Ez az étrend szerintem is rossz, több szempontból is.

De szénhidrátokkal semmi baj, és szükség is van rájuk. Persze nem ilyen formában, ahogy a cikkben van :D

2018. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!