Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hány napig kell egy embernek...

Hány napig kell egy embernek nem ennie ahhoz hogy gogyni kezdjen?

Figyelt kérdés

Nem akarom kipróbálni, csak kíváncsi vagyok. Ha mondjuk egy embernek a korosztályának az átlag zsírja 10%-kal több, akkor mennyi ideig ne egyen hogy ugyan annyi legyen a zsírja mint az átlag?


Ezt lehet evés nélkül? Vagy a fölösleget csak edzéssel lehet ledolgozni?



2019. ápr. 20. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attol, hogy nem fog enni a testzsir szazalek nem fog csokkenni, mert izombol is fog fogyni. Igaz, hogy kevesebb lesz a zsir, de az izom is, ezert a zsirszazalek nem valtozik
2019. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Nekem , az egyik eszetlen ötletem az volt fogyás címén , hogy nem ettem semmit 8 teljes napon keresztül bírtam, és egy dekát se fogytam:D Ha egészséges fogyás a cél, az éhezés nem megoldás, mert egy centi testzsír sem fog lemenni az emberről, max esetleg víz, és ha elég ideig bírja akkor gondolom izom is épül lefele. Pl anorexiásoknál.
2019. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Közismert számadat, hogy 1 kg testzsír kb. 7000 kalóriának felel meg. Nagyon szerényen étkező embernél ez tehát azt jelenti, hogy kb. 5 napi koplalás (5 x 1500 kalória) okozhat ennyi zsírfogyást. Bonyolítja a helyzetet, hogy a belek kiürülése, ami pár nap alatt végbemegy, szintén okoz testsúly csökkenést. Tegyük hozzá, mindez szobahőmérsékleten, normál öltözet mellett érvényes és természetszerűen teljesen mozgásmentes, ágyban fekvő embernél. Ezalatt azonban a vércukor szint olyan alacsonyra esik (3-4 mmol alá), hogy spontán vázizom remegés lép fel, esetenként mozgásképtelenséget eredményező gyengeség, esetleg eszméletvesztés is.
2019. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az a két lehetőség van, amit felsoroltál (nem evés és edzés). Ha kevesebb energiát viszel be, mint amennyit felhasznál a szervezeted (ezt hívják kalóriadeficitnek), akkor is tudsz fogyni. Ha mellé még edzel is, akkor a felhasznált energia mennyisége nő. Az evésre viszont nem csak az energia bevitele miatt van szükség, hanem azért is, hogy a szervezeted normálisan tudjon működni - ehhez kell fehérje, esszenciális zsírsavak, vitaminok, nyomelemek, ásványi anyagok, víz. Egy idő után kiürülnek a raktárak, ha nem pótlod őket, hosszabb távon megsínyli a tested.
2019. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!