Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Az baj, ha ketogén alatt is...

Az baj, ha ketogén alatt is nagyon nehezen ébredek?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja vagyok ketogén diétán, minden "tünet" előjött már, fogyok is, így biztos vagyok benne, hogy folyamatos ketózisban vagyok. Viszont ugyanúgy rengeteg alvásra van szükségem, mint eddig, sőt még nehezebben is kelek fel. Mármint nagyon nehezen. Alapból alacsony a vérnyomásom és folyamatos fáradtsággal küzdök, ez az egész életemben meghatározó probléma egy ideje. A mentális energiaszintem növelte a ketó és sokáig tudok koncentrálni, tanulni, de fizikailag nem érzem magam jobban. Valamit rosszul csinálok, vagy szimplán egy szerencsétlen vagyok és deal with it?


Ja és nő vagyok és 21 éves, ha ez bármit is számít.



2020. nov. 4. 09:57
 1/10 anonim válasza:
73%

Szerintem kérj egy laborvizsgálatot.


Én akkor aludtam sokat mikor vashiányom volt, amióta szedek vasat/folsavat, meg már multivitamint/ásványi anyagokat nagy dózisban c vitamint azóta elég kevés alvás is.


Na meg akkor alszok még sokat mikor le van terhelve az emésztés miatt a testem.

Írtad, hogy nehezebben is kelsz fel lehet, hogy megterhelő neked, hogy több zsírt viszel ne mert a zsírból a legnehezebb mindent előállítania a szervezetednek.


Egyébként nem csak ketózisban lehet fogyni, én 200gramm chval is fogyok mert kalória deficitben vagyok és sokat mozgok is.

2020. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A pajzsmirigy-alulműködés is okozhat alacsony energiaszintet, ami nagyobb alvásigénnyel járhat.

Nekem is alulműködött, és állandóan fáradt, álmos voltam, akármennyit aludtam. Azt olvastam egy ketós oldalon, ilyen esetben nem ajánlják a ketogén étrendet. Én low carb étrenddel (100 g körüli ch) fogytam le. Most már 6-8 óra alvással jól megvagyok, nem vagyok fáradt napközben. Amúgy nekem is alacsony a vérnyomásom, mindig is az volt.

Persze lehet, hogy nálad más a probléma (pl. vitaminhiány), de érdemes lenne megnézetned a pm hormonokat.

2020. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
a keto miatt vagy fáradt. Ha eszel egy kis szénhidrátot, még a világ is más színben fog látszani. Én is mindig szénhidrátszegényen diétáztam és mindig fáradt voltam. Most már eszek több szénhidrátot és úgy is fogyok, csak sokkal sokkal lassabban és tartósabban, viszont több az energiám.
2020. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Szénhidrát nullázása miatt van ez, nem túl egészséges a ketózás.
2020. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos ketózisban vagy? Teszteled?

Ha nincs a már említett pajzsmirigy alulműködésed, akkor mellékveséd is rosszul reagálhat az alacsony ch-ra. Ekkor alacsony a kortizol és belassulsz.

Lehet eleve kimerült volt a mellékveséd, ezt abból gondolom, hogy egy ideje amúgy is fáradt voltál és alacsony vérnyomású.

Kellene labor: TSH, fT3, fT4, aTPO, kortizol nyálból. Vas, ferritin. Meg egy nagylabor.

2020. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, mindenképp elmegyek kivizsgálásra!


Egyébként ezek szerint nem írtam le elég egyértelműen: krónikusan alacsony a vérnyomásom, legutoljára talán 15 évesen érezhettem magam energikusnak, azóta folyamatosan szédülök, fáradt vagyok, kába és dekoncentrált. Genetikai örökség, ezvan. Többek között erre vártam egy kis megoldást a ketótól, de egyelőre csak részben jött össze. Semmi szakirodalmat vagy cikket nem találtam, hogy alapbeállítás szerint folyamatosan fáradt emberek energiaszintjét is annyira jelentősen növeli-e, vagy csak a szénhidrátalapú táplálkozás hátrányait küszöböli ki.


Az biztos, hogy minden más szempontból jobban érzem magam így, az edzés is hatékonyabb és éjszakákig írok, alkotok, jobban működik az agyam. Csak ez a rohadt vérnyomás, komolyan minden hülyeséget kipróbálok, semmi nem segít :DDDD

2020. nov. 6. 00:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy bírom, hogy az ilyen kérdéseknél mindig van egy sugalmazó aketogénsemmiresejó válasz, nem ezt kérdeztem, majd ha meghaltam tőle akkor szólok!
2020. nov. 6. 00:17
 8/10 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Mennyire alacsony a vérnyomásod? Az enyém kb. 100/60 szokott lenni, de egyszer az orvosom mért 80/40-et is. Igazából semmilyen káros hatását nem érzem.
2020. nov. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hasonló nekem is, bár elég kevés embert ismerek, aki ilyen problémával küzd, édesanyám az egyik, ő is mindig fáradt, de ezek szerint lehet, hogy más is állhat a háttérben. Nem a ketóval kezdődött a rosszullét, de jobb se lett. Asszem itt az ideje meglátogatni a gyökér háziorvost, aki majd elmondja nekem, hogy "hátakkor haljon meg", mint ahogy másoknak is szokta. De remélem kivizsgál.
2020. nov. 6. 10:57
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha nagyon nem boldogulsz a dokiddal, és anyagilag megteheted, menj el magánlaborba teljes vérképet csináltatni + pm hormonok, esetleg kortizol. Vagy még jobb, ha keresel egy magán endokrinológust.
2020. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!