Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Ehetek AboNett szendvicset...

Ehetek AboNett szendvicset Atkins diéta alatt? Vagy szendvicset csinélhatok Abonett kenyérből? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne, vagy csak keveset, max 2 szelet. A szénhidrátszegény diéta alatt, amit én ettem:

-húsleves, bele sok csirkecombot, színhúst és sok zöldséget, nincs tészta!!!!!!!

- párolt répa, borsó, karfiol, ezekben van a legkevesebb szénhidrát

- sok zöld saláta, sült húsok, nem rántva, grillezve, sütve, amennyi zsíradék kell hozzá, az elfér

- gyümölcs délután háromig

- kefír

- nincs kenyér és tészta

- kevés krumpli

- rizs a 4. hét után

Én csináltam szendvicset: két salátalevél volt a két szelet kenyér helyén és közé minden finomat, husit zöldeket, saját készítésű szószt(natúr joghurt, fűszerek)

2011. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaaaaaaaaa, és főtt tojás, min. napi 2 db, meg amit még gondolsz, lényeg, hogy fehérje legyen
2011. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
rendben. köszi. narancsot ehetek? vagy almát?
2011. febr. 7. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
minden gyümi mehet, csak arra figyelj, hogy amiben sok a cukor pl: szőlő, azt csak 15 óráig.
2011. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv. Edzés Mester program hírlevélre iratkoztam fel egy héttel ezelőtt.... ezt most olvastam, és másolom.->

Hidd el, ez minden kúraszerű fogyásra igaz. A sokak által egekbe magasztalt Atkins-diéta (ha nem tudod mi az, annál jobb neked) során például vitamin és ásványanyag hiány lép fel, a magas fehérjebevitel megterheli a vesét, ezen felül vesekőképződést, és a arányaiban megnövekedett zsírbevitel magas koleszterinszintet okoz.


itt a link is, ha szeretnéd az egész történetet elolvasni.

[link]

2011. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nemmegmondtam válasza:
Cukooj-jal teljes mértékben egyetértek. Az őskorban szerinted volt ilyen hülyeség? Táplálkozási analfabéta a legtöbb ember, ezt be kell vallani..., pedig az vagy amit megeszel! (Nem sértésnek írtam ezeket, ez az igazság)
2011. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kb 2 éve élek Atkins életmóddal és mit ne mondja a vérképem azóta jó többek közt a koleszterin szintem is.Az edzésmester mindenkinek kicsit jót kicsit rosszat ir talán ,hogy vegyék meg a dvd-jét.A jojo effektusban van valami mert 5 kilo mindig feljön de viszont 2 hét alatt Atkinssal le lehet lazán nyomni.Ja és 28 kilót fogytam anno.se bőrlógás se vesebaj.
2011. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bányai Károly ***** válasza:

Az Atkins diéta miatt hosszútávon, vagyis néhány év után jelentkezik egy csomó betegség, ami a magas hús-arány miatt alakul ki.

Ellenérvek: Az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozási ajánlások szerinti 55-15-30 energia%-os szénhidrát-fehérje-zsír arány megbomlik, s nagymértékben eltolódik a zsírok és a fehérjék javára. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy az a legcélravezetőbb a fogyás sikerének elérésére, ha valamelyik táplálékfajtát, illetve tápanyagot kiiktatják az étrendjükből. Ez azonban helytelen gyakorlat, hiszen minden tápanyagra szüksége van a szervezetnek, s ha valamelyiket száműzzük, az lehet, hogy hamar testtömegcsökkenést eredményez, azonban a többi tápanyag nagyobb arányban fog szerepelni az étrendben, s ez hosszú távon egészségkárosodást eredményezhet.

Az eredményes diétás kezelésnél a hangsúlyt a kiegyensúlyozott, mértékletes étkezésre, s nem bizonyos ételfajták, illetve tápanyagok kerülésére kell helyezni. Az egészséges étrend esetén ajánlott 55-15-30 energia% arány a fogyókúra ideje alatt is ajánlható, esetleg a 30 energia% zsírt célszerű 25 energia%-ra csökkenteni.


A fogyókúra természetesen mindenkinek elsősorban a testtömegcsökkentést jelenti, és sokan megfeledkeznek arról: a fogyás mellett éppolyan fontos tényező az is, hogy eközben szervezetünk, egészségünk ne károsodjon. A szélsőséges diéták, mint amilyennek az Atkins-diéta is nevezhető, már rövid távon egészségi problémákat okozhat, hiszen a nagyon csekély szénhidrátfelvétel miatt a szervezet nem jut hozzá a napi szükséges rostmennyiséghez, s hiányt szenvedhet a gabonákban és a gyümölcsökben található vitaminokból és ásványi anyagokból is.

A nagy zsírtartalmú étrend növeli a szív és a keringési rendszer betegségeinek kockázatát, míg a sok fehérje a vese, a máj és az ízületek károsodását idézi elő. A sok állati fehérje fokozza a kalciumnak a vizelettel való ürítését. Mivel az efféle szélsőséges diétákat elsősorban nők alkalmazzák, a fokozott kalciumürítés miatt fellépő kalciumhiány csontritkuláshoz vezethet. Atkins a diétájában a tejet sem ajánlja a szénhidráttartalma miatt. A túlságosan sok állati (nem tejből származó) fehérje felvétele ezenkívül a veseműködések csökkenését is eredményezheti. Minthogy a zsírégetés során keletkező ketonok nemcsak a vizelettel, hanem a lehelettel is ürülnek, ez kellemetlen, rossz szájszaggal jár.


A szénhidráthiánynak ugyanúgy megvannak az egészségre káros hatásai, mint a túlzott fehérje- és zsírfogyasztásnak. Nőknél a fogamzás előtt kifejezetten hátrányos lehet a szénhidrátok drasztikus csökkentése, mert a teherbe eséshez szükséges megfelelő hormonműködést akadályozza. De az is figyelemre méltó, hogy az agy számára nélkülözhetetlen, szinte egyedüli energiaforrás a glükóz, amelynek fontos szerepe van az emlékezési és a tanulási folyamatok fenntartásában, javításában.


A glikogén vagy a glükóz hiánya zavart okoz az izomműködésben is. Ha ezekből a szénhidrátokból nincs elegendő a szervezetben, az az állóképesség és a fizikai teljesítmény nagymértékű csökkenését eredményezheti. Számos kutatási eredmény alapján megállapítható, hogy a sportolók szénhidrátfelvétele és fizikai teljesítménye között szoros összefüggés van. Vannak a szervezetben olyan sejtek, amelyek csak a glükózt képesek felhasználni energiaforrásul.


Ezek közé sorolhatók:

1. a központi idegrendszer sejtjei,

2. a vörösvérsejtek,

3. bizonyos fehérvérsejtek,

4. a csontvelői sejtek,

5. a vese kéregállományának sejtjei,

6. sebzés, sérülés környéki, gyorsan szaporodó fibroblasztok.


Mindezek mellett a csekély szénhidráttartalmú étrend oka lehet a szédülésnek, fejfájásnak, ájulásnak, hasi görcsöknek, székrekedésnek, a szervezet elsavasodásának, valamint bizonyos vitaminok és ásványi anyagok hiányának. Ezek a hatások szintén rontják az egyén szellemi és fizikai teljesítőképességét. A szénhidrátszegény diéta depressziót is okozhat, ugyanis a szénhidrátok fontos szerepet játszanak a szerotonin termelésében. Ha kevés a szénhidrát, kevesebb szerotonin termelődik, ami hangulati változásokban, depresszióban nyilvánulhat meg. A nők szervezetében ráadásul eleve kevesebb szerotonin termelődik, így a szénhidrát hiányából adódó tüneteik még drámaibbak, mint a férfiaké. A szerotoninnak az is fontos feladata, hogy közvetíti az agyban a jóllakottság érzetét.


Az egészséges fogyókúra során az az ideális, ha a felvenni szánt energia mennyiségét csökkentjük, s egyidejűleg a fizikai aktivitás mértékét, intenzitását növeljük . Az energiamennyiség csökkentésének mértéke függ az életkortól, a fizikai aktivitás mértékétől, az előzőleg elfogyasztott energia mennyiségeitől, a táplálkozási szokásoktól és az egészségi állapottól. Fontos, hogy a fogyni vágyó ne érezze tehernek a fogyókúrát, s ne hagyja abba a kívánt eredmény elérése előtt. Ez a kisebb lemondásokkal járó étrendek esetében jobban kivitelezhető.


A mozgásnak és a sportnak az egészséges ember életvitelében is fontos szerepe van, ám a fogyókúra alatt szerepük még hangsúlyosabban jön számításba. Ez egyrészt abban nyilvánul meg, hogy a sportnak jótékony hatása van a szívre, vérkeringésre, tüdőre, csontokra és izmokra, másrészt a fogyókúra kevesebb étkezési (és ezáltal élvezeti) lemondással valósítható meg (időnként még egy kis édesség is belefér). A fogyókúra során tehát a kiegyensúlyozott, egészséges étkezés és a sport együttesen garantálja a sikert. Egészségünk megőrzését ugyanolyan fontosnak kell tekinteni, mint a számunkra ideális testtömeg, illetve küllem elérését.

2011. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!