Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Szénhidrátszegény diétához mi...

Szénhidrátszegény diétához mi a legmegfelelőbb otthon elvégzett edzés, mozgás, torna? Illetve reggeli vagy esti torna jobb?

Figyelt kérdés
21/L 152 cm;52 kg.
2012. ápr. 6. 08:34
 1/7 anonim válasza:

Én minden délután... Bemelegítés vagy egy kis torna, és minden nap futottam. (javarészt azért délután mert ekkor volt rá időm.)

Reggel még frissebb a szervezeted arra viszont ügyelj h max 6-7 óra után már ne egyél, legfeljebb zöldség gyümölcs.

2012. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A szénhidrát szegény diétát, és egyébként szerintem minden diétát egy dietetikus orvossal kell megbeszélni, mert pl. nem azt kell csinálni, hogy mondjuk nem eszel szénhidrátot nagy mértékben tartalmazó ételt, hanem meg mondja neked grammra pontosan, mennyi szénhidrátot vigyél be a szervezetedbe és mikor ! Például úgy hogy 2 óránként 50 gramm, vagy egyéb javaslat.

Nekem dietetikus lőtte be, és egyáltalán nem úgy, hogy este 6 után már ne egyek, illetve a gyümölcsök szénhidrátját is számolni kell, így ebből a szempontból egy fürt szőlő mondjuk egy egész napi szénhidrát készletedet is fedezheti, aztán a nap hátra levő részében meg éhezel, és falat kaparsz.

E mellet minden reggel (csak hétköznapokon) 7 kor úsztam 1 Km-t !

Nekem bejött :)

2012. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. ápr. 7. 14:03
 4/7 anonim válasza:
AEROBIC...Minden mennyiségben!Hidd el a legjobb!!!Nem fogsz csalódni:))
2012. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mielőtt önértékelési problémáid lesznek és átmész piszkafába, melegen ajánlom ezt az oldalt:

[link]

BMI=Body Mass Index, ez egy arányszám. 152 cm, 52 kg = 22.5, ami a "Normális testsúly" tartomány közepén van.


A reggeli torna amúgy már csak azért is jó, mert beindítja az anyagcserédet, felturbózza a keringésed. Az esti tornánál ugyanez a hatás, csak ott már inkább belassulni kéne.


21F

2012. ápr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hónapja jógázok, nagyon jó, ezért neked is bátran merem ajánlani.

Amiket fogyaszthatsz:

-húsok( hal, sertés, marha, csirke, stb.)

-gyümölcsök, zöldségek.

-magvak, kivéve földimogyoró.

-kevés zab, kukorica és rizs lisztel készített levesek, sütik.

-olíva olaj, lenmag olaj, sertés zsír, kókuszolaj, kókusz zsír, ezek mind omega-3 zsírsavakat tartalmaznak.

- túró, érett sajtok, kefir

-fűszerek

Amik kerülendők:

- búzából, árpából, rozsból, készült ételek(glutén tartalmuk miatt)

-tej, joghurtok, tejföl(laktóz tartalmuk miatt)

-hüvelyesek( szója, bab, borsó, lencse, földimogyoró)

-chipsek, cukrok, tejcsokik

-üdítők, tele vannak olyan anyagokkal, még a rostos levek is, amiket az emberi szervezet nem bír.

Persze ezeket is néha lehet enni/inni, de nem tesznek jót a szervezetnek.

Az alkoholokat lehet inni, de csak kis mennyiségben, a sör is tartalmaz glutént ezért nem nagyon ajánlott, de néha ezt is lehet, mert teli van rostokkal, nyomelemmel.

Ez egy nagyon hatásos diéta, cukor betegek gyógyultak ki a betegségükből, nekem pedig hasnyálmirigy-gyulladásom volt azoktól az ételektől, italoktól, amiket ettem a leírtakban kerülendő dolgokból. De most ettől a diétától, és a jógától nagyon kiegyensúlyozott vagyok.

2012. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szelestey Kinga válasza:
70%
Reggel felkelés után egy kis frissítő jóga vagy esetleg egy egyszerű kis futás este meg egy jó aerobic cédével egy kis edzés sem árt :) sok sikert!
2012. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!