Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

34 éves nő vagyok, februárban életmódot változóttam, a dohányzásból, nassolásból kijőve sportolni kezdtem és egészségesen étkezni. Nem volt konkrét fogyókúrám, most sincs, egyszerűen azt akarom, hogy tartható legyen a dolog, és persze fogyni akartam.

Nos, minden sikeres, a ciginek vége, a nassolásnak is, egy ruhaméretet fogytam (46-ról 44-re). A súlyomat nem tudom, annál a bazi prózai oknál fogva, hogy nincs mérlegem. Gondoltam, a ruhákon úgyis tudom mérni.


Nos, a célom a 42-es méret lett volna, de pár hónapja, kb nyár eleje óta állunk.


Gondolom, valamit rosszul csinálok.

Adjatok tippet, min változtassak, min keményítsek.

Mozgás kétnaponta van, 40 perc kardióból áll, netes tornák. Van, amelyik erősítő-formáló, és van, amelyik kimondott ugrálás. Azt nehezebben bírom. Emellett bringával járok mindenhová.


Kajámban a következő ételek a rendszeresek: saláta sovány tejföllel (a joghurtot nem bírom, sajnálom). Zöldségleves. Puffasztott búza vajjal. Idénygyümölcs. Napi egy főtt kaja, általában főzelék, mert azt szeretem a legjobban. Heti 3-4 alkalommal hús, ami csirke.


Nyilván valami rossz, ha megrekedtem. Sokat alakultam, de még kellene.


Köszi, ha van tippetek. Jó edzések is jöhetnek, ha ismertek ilyeneket.



2019. aug. 12. 17:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy kvázi cukormentesen élek, nem dől össze a világ, de kávé édesítővel, és nassnak cukormentes keksz van itthon, amiből, ha édeset kívánok, kb 3 db-t eszek meg egyszerre.
2019. aug. 12. 17:44
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag 0 a fehérje, amit beviszel.

Én a helyedben elkezdenék használni egy kalória számlálót (kalória bázis, yazio) és abba írnék mindent mondjuk 1-2 hétig.

Ebből látni fogod, hogy mennyi kcalt viszel be, mennyi zsírt, fehérjét és szénhidrátot.

Az összes kalória mellett érdemes a makrókat is nézni, hogy kiegyensúlyozott legyen a táplálkozásod.

2019. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom, te hogy főzöd a főzeléket, de általában sok fehér liszt van benne

2. Egyáltalán ne egyél fehér lisztet (ha ez megoldható), helyette egyél pl teljes kiőrlésű, tönköly, zab, graham lisztet

3. Igyál több vizet, aludj eleget

4. Minden nap kellene enni valamennyi húst

5. Menj el orvoshoz, ha nem tudsz fogyni az lehet pl inzulinrezisztencia miatt is

2019. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Nem használok fehér lisztet a főzelékekhez. Teljes kiőrlésűt teszek bele, általában elég hígak is maradnak a főzelékek :) Más lisztes cuccot se fogyasztok, nem szeretem se a péksütiket, se a kenyeret.

Vérképet nemrég csináltattam, és minden oké. Azért nem felejtem el a dolgot. Vízből még sok is szokott lenni mostanában, a meleg miatt. 3 liter felett van a "fogyasztásom".


A fehérje és a hús viszont jogos. Oké, akkor újratervezem a dolgokat.

Köszönöm szépen!

2019. aug. 12. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!