Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem bírok fogyni?

Miért nem bírok fogyni?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok 168 cm és általában 56-58 kg.


Na most ..én 1 év alatt...67kg lettem..ami sokkolt. Tavaly nyáron még 58 voltam, és ezalatt az 1 év alatt semmi különleges dolog nem történt velem, dolgoztam ugyanúgy ettem, mint eddig stb. Mégcsak azt sem mondhatnám, hogy egész nap ülök a munkahelyemen, vagy eszek..mert arra nincs időm, hogy egyek, meg egésznap csak rohanok..plusz biciklivel járok dolgozni.


Nem vagyok nagy evő egyébként, nem eszem sokat, valamint bikiniszezonra és nyár alatt is rendszeresen sportolok.

OKé..mondom akkor durva fogyókúra, diéta, életmód változás jön most, hogy leadjak 10 kg-ot..


már 4..azaz 4!!! hónapja, hogy belevágtam, a fehérlisztből készült dolgokat elhagytam, inkább teljes kiörlésű, magvas kenyeret eszek..bár ezeket se vizsem túlzásba, mert mint mondtam nem vagyok nagy evő.. komolyan van, hogy napi 1x vagy 2x eszek és akkor sem sokat


Tipikusan az vagyok, aki nyáron inkább eszek dinnyét, mint jégkrémet vagy fagyit, mert jobban szeretem a gyümölcsöt. tésztát nem is szoktam enni, csokiról is lemondtam, nagyon ritkán héba-hóba ha megeszek 1-2 nasit...


Szóóval! elkezdtem keményen edzeni, napi 1 óra, plusz futás kb 20-30 perc, heti 3-4 alkalommal, ahogy az időm és a munkám engedi.


na most én azt látom hogy kívülről szebb a helyzet, karcsúbb lettem, formásabb stb.. viszont a súlyom változatlan..


Egyébként egy szép arcú lány vagyok, és csinosnak is érezm magam így, csak engem pl zavar, hogy a tavaly nyári sortjaim szűkek, meg alapból zavar, hogy nem ennyi kg szoktam én lenni..és oké..még ha nem tennék ellene semmit...de teszek!...


Reggeli a számomra nagyon fontos étekzés, délbe eszek még pár falatot, de vacsizni nem is szoktam.


Mindig is az a lány voltam, aki élvezi az életet, ha esetleg többet ettem, vagy több volt a nasi annál több felülés stb..de ez mostanában nincs így...


Amúgy szépen el is oszlik rajtam a súly, meg tetszik, hogy így van mellem..de annyira nem tesz boldoggá, hogy nincs sikerélményem..már hónapok óta...


Ha szomorú vagyok, nekem egy falat se megy le a torkomon..stresszes időkben még inkább fogyni

szoktam..



Bocsánat, tudom, hogy marha hosszú lett..kissé el vagyok keseredve, kérem, valaki lásson tanáccsal, vagy csak írja le, ha hasonló cipőben jár mint én.


tavasszal szépen el is keztd



2019. aug. 13. 16:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

bocsi a végén egy mondat még nem lett kitörölve.


Szóval tavasszal vágtam neki az edzésnek és diétának.

2019. aug. 13. 16:59
 2/13 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy sok vizet iszok egy nap és zöld teát.
2019. aug. 13. 17:18
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

ha formásabb és karcsúbb vagy, nem mindegy mit mutat a mérleg?

az izom többet nyom, mint az azzal megegyező térfogatú zsír

2019. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Vedd tudomásul, hogy a szervezeted már nem épít újat, csak pótolja az elvesztettet, a többi meg most már zsír formájában elraktározódik. Nincs szükséged annyira, mint korábban.
2019. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Itt a probléma:

„Reggeli a számomra nagyon fontos étekzés, délbe eszek még pár falatot, de vacsizni nem is szoktam.”


Ezt koplalásnak hívják!! Anorexia!

Ráadásul még edzel is, ami tényleg kiszív minden életet a szervezetedből. Egyszerűen nincs mit felhasználnia a testednek, nincs mibőlé pítkezni. A tested ki van éhezve, teljesen átállt raktározásra. Ilyen módon már csak izomból fogyhatsz.


Teljesen meg kell változtatnod az étrendedet és az étkezési szokásaidat. Sokkal több kell, és többször!


Feldolgozott szénhidrátot és zsírt el kell hagyni. Ez úgy látom megvan, tehát nincs cukor, liszt, fehérkenyér stb... szuper! Most a hetibpár nasi rendben van ezen a szinten szerintem.

Viszont ezeket pótolni kell egészséges kajákkal! Rengeteg zöldséggel, és sovány húsokkal, tojással. Magvakra is szükség van.

1400 kalóriáig nyomd fel legalább! Szálkásító étrend és edzés! Erre keress rá!

Napi 4-5-szöri étkezés pedig segít felgyorsítani az emésztésedet, gyorsabb az anyagcsere, gyorsabb a fogyás. (Fontos, hogy valóban legyen köztük 2,5-3 óra szünet, amikor legfeljebb vizet iszol, semmi nasi.)


Így a tested újra feltelik energiával, abbahagyja a raktározást, teret engedve a testzsírszázalékod csökkenésének, az izomzatod elvesztése nélkül (itt jön képbe a sok fehérje, különösképp rögtön edzés után fontos)

2019. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakorlatilag a semmitől híztál 10 kilót 1 év alatt, akkor mielőtt mentális betegséget is benyelsz a kilók mellé a nemevéstől, vizsgáltasd ki magad, nem-e pajzsmirigy probléma pl.
2019. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kép?
2019. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon messze allok en a "koplalastol" :D..hat ez meg viccnek is rossz..rendesen eszek. de azert hogy lehet valaki 67 kgsan anorexias...istenem..full egeszsegesen nezek ki..csak zavar hogy nem birok fogyni ..hiaba EDZEK etkezek EGESZSEGESEN!!!!. egy szoval nem mondtam h koplalok....igen sokat eszem reggel, delbem is eszek, nyilvam normal mennyiseget.... este meg nem vacsorazom, de napkozbem meh ehetek.. nem?!...



Gindolhatod..vadidegeneknek fogok kepet kuldeni...

2019. aug. 13. 21:57
 9/13 A kérdező kommentje:
en is pajzsmirigyre tippelek...
2019. aug. 13. 21:58
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

semmi baja a pajzsmirigyednek, ha edzel és mennek le a centik, akkor ne azt a k€rva mérleget nézegesd már!


Teljesen normális a testtömeged ennyi edzés mellett.

Ha annyira mérni akarsz valamit, hogy nyomon kövesd a teljesítményed és a változást, méresd meg 3-4 hetente a testzsírszázalékodat és az izomtömegedet!


Egy rendszeresen sportoló, felnőtt, 168 cm-es nő, nem lehet 56-58 kg, a 67 teljesen reális, sőt, akár 70-75 kg is (izmok, nem háj).


A sok hülye meg még adja alád a lovat!....


Fogysz, hiszen formásodsz és karcsúbb vagy, ennyi...nincs miről beszélni

2019. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!