Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » PM alulműködéssel fogyás?

PM alulműködéssel fogyás?

Figyelt kérdés

75mmg Synthroxy-n mellett most normálisak az értékeim ám a fogyás nem megy.

TSH. 1.03

fT3: 5.3

fT4: 12.8

rT3-at most akarok nézetni. Rendszeresen mozgok(heti 4x90 perc durván, 4 súlyzós edzés, a végén 20 perc kardio), kajára figyelek, kalória számolás stb( 59kg vagyok, 158cm, napi 1400 kalória körül eszek, ch 100, fehérje 100, többi zsír)tejet és glutént fogyasztok, de nem napi szinten, nem vagyok elhízva de pár kilót jó lenne ledobni, már évek óta... nem sikerül. Hízás persze megy...


2019. aug. 22. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Ch- ból érdemes lenne visszàbb venni. A gyógyszer nem mindenkinek segít. És a glutént is érdemes csökkenteni.

Én 70-85 gramm közt tartom a cht, a 95 a max de az elég ritka. Mindennapokban semmiképp. Gyógyszer nélkül fogyok. Igaz, nekem anyagcserebetegségem és pcos is van és nagy súlyból indulok.

Az is lehet, hogy ez a pàr kg nem biztos hogy lemegy... Próbàld meg kevesebb chval, hàtha.:)

2019. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, és ha leviszed a cht , emelj a zsírbevitelen.

Nekem a tsh 8,6 volt, 2 bogyóval is próbàlta a dokim, egyik se vitte 6,2 alà. Az volt a legkevesebb. Hosszú sztori de elhagytam az összes gyógyszeremet, fél éve àtàlltam alacsony chra és legutóbb mikor nézettem, 4 hete kb, 3,4 volt az eredményem, tehàt javul. Nem mondom, hogy törvényszerű ez, de érdemes megpróbàlni. Első voltam.

2019. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az étrendváltoztatás segített, enyhe alulműködésem volt. Előtte Letroxot szedtem, de abbahagytam. Alacsony ch, helyette több zsír, normál fehérje, sok zöldség, gabona-, tej- és szójamentes étrend, feldolgozott ételeket minimalizáltam, meg még pár apróság. Fél évvel később mentem vérvételre, 1,7 volt a TSH-m, azóta is kb. ennyi. 65 kg-ról 52-re fogytam (163 cm magassággal), évek óta tartom, kb. 1600 kcal mellett. Ha éppen nem edzek egy ideig, akkor sem változik a súlyom, tehát szerintem inkább a kaja a lényeg, nálam legalábbis.
2019. aug. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok, bocsánat, én most "kezdtem", nálam most derült ki a hashimoto.

Irtatik

2019. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*írtátok, hogy kevesebb ch, több zsír. A zsír itt mit jelent? Ezeket az infókat segített valaki összeszedni? Neten megvan minden? Vagy dietetikus? Fogyni szeretnék, tíz kilót.
2019. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Először tanuld meg mik a makró tápanyagok, legyél tisztában azzal hogy egyes ételek milyen csoportba tartoznak (szénhidrát, fehérje, zsír) tudd elkészíteni a saját ételedet, mert enélkül nem fog menni a diéta. ha ezek megvannak kereshetsz egy dietetikust vagy edzőt, én edzőt javasolnék mert ők talán áthatóbban foglalkoznak az emberekkel. Ha teljesen kezdő vagy keresgélj a kalória számolás, a makró tápanyagok és a napi kalória szükséglet, kalória deficit kifejezésekre, és olvass mindennek utána. A gyorskaját felejtsd el, édességeket is, fehérkenyér, fehérlisztes tészta is felejtős, cukros műzlik szintén. És remélem szeretsz mozogni :D mert anélkül nem lesz könnyű.
2019. aug. 23. 10:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Oh ez nagyon összetett, köszönöm. Nem tudom ennyi mindent sikerül betartanom, le a kalappal előttetek! Mozogni szeretek,pl bicikli, bár a futás az soha! Asztmás vagyok, befulladok tőle.

Esetleg van olyan oldal, ahol ezek össze vannak szedve? Vagy Facebook csoport? Köszönöm!

2019. aug. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem összetett, csak számodra eddig ismeretlen terület. foglalkozol vele 1 hétvégét és képben leszel.

[link]

de találsz itt számos ehhez kapcsolód cikket, kiegészítést.

Bármit mozoghatsz a lényeg hogy a pulzusod legalább 130 legyen. ehhez nem árt egy pulzusmérő óra, decathlonban kb 5000ért kapsz. Egy tempós séta, vagy lightos kocogás is elég hogy elérd ezt a pulzustartományt. de fontos hogy 30 percnél többet végezz alacsony intenzitáson mivel az első 20 perc kb arra elég hogy véráramban lévő "enerigiát" elégesd és utána történik a test raktárainak (zsír) mobilizálása , magyarul a fogyás.

Én a helyedben reggeli után (legyen könnyű és ne túl nagy adag) csinálnék egy rövid otthon végezhető tornát, ilyesmit:

https://www.youtube.com/watch?v=A2jill_Lf0Y

aztán este még vacsora előtt egy kis bicajozás vagy tempós, gyors séta, 45 perc majd vacsi és kész. heti 4x, mellette a kajára figyelj, számold a kalóriákat.

2019. aug. 23. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tartósan szeretnél életmódot vàltani, lefogyni, nagyon fontos, hogy megismerd a makrotàpanyagokat, milyen ételben melyik van, és megértsd a tested hormonàlis működését, hogy a bevitt tàpanyagok ( fehérje, zsír , szénhidràt) hatàsàra mi történik a testedben.

Pl, ha sok szénhidràtot eszik az ember, az megemeli a vércukrot, ezàltal az inzulinszint is megemelkedik. A magas inzulinszint pedig hízàshoz vezethet, mivel többek között ez egy raktàrozó hormon. És amíg túl magas a szintje addig lényegében nincs fogyàs. Egyáltalàn nem szükségszerű az pl, hogy aki el van hízva, az mennyiségileg eszik sokat. Bőven elég a rossz minőségű, rossz összetételű étrend.

Ezért az ésszerűség hatàrain belül nem mérvadó a tàplàlékok kalóriaértéke példàul, teljesen felesleges azt szàmolgatni, ugyanis egyàltalàn nem mindegy miből van. A kalóriàk drasztikus megvonàsa pedig nem hat pozitívan a természetes anyagcserére, inkàbb rontja azt. A zsír pl igaz, hogy magas kalóriatartalmú, de szinte egyàltalàn nem emeli a vércukrot, így az inzulinszintet, tehàt ha az ember kevés szénhidràt mellé sok zsírt fogyaszt, azzal szépen lehet fogyni. ( Én is így fogyok mert szénhidràt intoleranciàm van) ezért zsír alapú a tàplàlkozàsom. Emellett elég laktató tàpanyag, így nem igen fog kifejezetten sokat enni belőle az ember. A fehérjék is emelik az inzulinszintet egyébként, de pl nem akkora mértékben, mint a szénhidràt, így lehet őket fogyasztani bőven, de nem mértéktelenül. Dióhéjban ennyi. Én ezeket amúgy dietetikustól tudom. Pàr nap utànajàràst vett csak igénybe.

2019. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm nektek!
2019. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!