Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek egész nap?

Mit egyek egész nap?

Figyelt kérdés

Üdv, végre elhatároztam hogy életmódot változtatok.

Kollégiumos vagyok, egy napom általában így nézett ki:

Reggeli, tízórai semmi

Ebéd amit a menzán adnak

Onnantól kezdve pedig édesség (bármi), estére főtt kaja és volt hogy 2 chips...

Szeptembertől heti 3x kondizni fogok, a futásra gondoltam mert azt mondják hatásos.

Viszont mit egyek?

Reggelire suliba vigyek mondjuk tk kenyeret sok zöldséggel sonkával?

Ebéd az amit a menzán adnak (vagy amit viszek itthonról)

Uzsonna?

Vacsora?

Hallottam érről a kaloriaszámlálós dologról, de nem jön be, túl bonyolult, ez a mérjek le mindent grammra pontosan dolog nem jön be.

Tehát:

Mit egyek? (Csak olyan dolgok kellenének amiket boltba veszek meg és készen megeszek, mert sajnos főzésre nincs lehetőségem. )

U.i.: Természetesen kerülöm a cukros löttyöket és a chips és édesség is kilőve már kb 1 hete.



2019. aug. 24. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz szàmolgatni,bonyolult stb , akkor arra figyelj, hogy mit eszel. Zöldségek, hús, tojàs, sajtfélék, magvak mehetnek. Ha nem eszel túl gyakran / tésztàt, ,krumplit, gabonàkat, kerülöd a fehér lisztet, cukrot, akkor fogyni fogsz, de meg kell vàlogatni, hogy mit eszel, ennyi az egész.

Ha valóban vàltozàst akarsz, az àldozatokkal jàr. Tenni kell érte. De így, hogy nem főzöl magadra, elég necces. Nem hiszem, hogy a készételek megoldàst jelentenek amiket a boltban veszel. Max ha rendelsz vagy étterembe jàrsz. Nem tudom hogy ezt így hogy gondoltad. Esetleg ha màs megoldàs nincs, több mozgàs, de az a baj, hogy ha fogyàs a cél, annak 80%a a kajàn múlik.

2019. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem főzni kollégiumban..
2019. aug. 25. 00:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem készételekre gondoltam legfőbbként, hanem hogy miket iktassak be, milyen kenyér, milyen sajt, mennyi gyümölcs, mennyi zöldség és hasonló dolgok.
2019. aug. 25. 00:04
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Gyümölcsről nem tudok nyilatkozni mert én azt egyàltalàn nem eszem, de nem érdemes túlzàsba vinni, a legtöbben sok a cukor. Zöldségekből, a magam részéről annyit eszem amennyi jólesik, kb fél kilót fogyasztok/nap, alacsonyabb szénhidràt tartalmúakból főleg. De persze belefér màs is, csak nem nagy mennyiségben, pl fehérbab, vörösbab, csicseriborsó, lencse, zöldborsó, kukorica, krumpli... ezeket is be lehet illeszteni, csak mértékkel. Kenyérből szénhidràtcsökkentett vàltozatot ajànlom, de persze ahogy gondolod.:)
2019. aug. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Sajtból...amit szeretsz :)
2019. aug. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem pedig jó ötlet a kalóriaszámlálás. Egyáltalán nem bonyolult, kell hozzá egy jó app, amiben minden boltban kapható termék már fent van. Nekem sokat segít, látom a fehérje, zsír, ch adatokat, a rostot.

Viszont mérleget nem nagyon használok, mert felesleges.

Pl a felvágottaknál, sajtoknál csak megszámolom hány szelet van benne és elosztom a súlyt vele, így megvan, hogy mennyi 1 szelet. Cottage cheesnel és egyéb nem folyós, poharas termékeknél pl a saját poharában késsel félbe vágom, vagy 4-be és akkor tudom mennyit vettem ki. Rizsnél tudom mennyit főztem ki, az hány kcal, szépen elsimitom az edényben és kiveszem a felét, negyedét és tudom az mennyi. Zöldséget, gyümölcsöt kb-ra írom be. Zabpehely, müzli esetén egyszer kimérem és utána tudom mennyi az annyi. Szóval tényleg nem úgy kell ezt elképzelni, hogy patika mérleggel a zsebében jár az ember és mindent lemér.

Én a yazio appot használom, be lehet állítani, hogy milyen összetételben szeretnél enni, mi hány százalék legyen, mennyi összes kalória legyen. Az étkezéseket kb 2 perc felvinni.

Nekem még arra is jó, hogy kaja előtt viszem be az adatokat és akkor látom, hogy ez így jó lesz-e vagy sem. Segít megtervezni hogy azokból, amiket éppen enni akarok, miből mennyi az ideális.

Pl ma reggel ezeket ettem:

2 snack fun chia és lenmagos pufirizs - 64 kcal

9 szelet (62 g) pulykamell sonka - 77 kcal

3 szelet ligh trappista (38 g) - 83 kcal

80 g paprika - 16 kcal

50 g lilahagyma - 19 kcal

Összesen 259 kcal, 22 g ch, 31 g fehérje, 6 g zsír.


Nekem ez vált be, amióta írom és előtte megnézem, hogy miből mennyi a jó adag, azóta fogytam 6 kilót. Ez a 8. hét, hogy csinálom.

2019. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam hogy reggeli zabkását eszem, iskolába viszek tk kenyeret sajttal, zöldséggel, sonkával, vajjal megkenve

Ebéd sajnos nem rajtam múlik.

Uzsonnára esetleg natúr joghurt + valamilyen gyümölcs.

Vacsorára meg tojás vagy valami hasonló fehérje bevitel.

Ez így mennyire lenne jó?

+ 1 kérdés:

Valszeg fogok futni járni heti 3x40-50 percet, a kérdés az hogy előtte mit egyek, és utána?

Előtte szénhidrát, utána pedig fehérje?

2019. aug. 25. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahhoz képest, amit eddig ettél, sokkal jobb! Csak azzal, hogy kevesebb édességet, cukros vizet és chipszet eszel, nagyon sokat teszel. Nyilván nem ideális a menzakaja, de belefér.


Az, hogy neked pontosan hogyan érdemes az étrendedet összeállítani, egyénfüggő. Ismerek olyat, aki sok szénhidráttal is simán fogy. Nekem a kevesebb szénhidrát segít (de azért még nem extrém kevés, csak a hivatalos WHO ajánláshoz képest, kb. 2200 kcal-t eszem egy nap és 200 g körül van a szénhidrát).


Amibe nem valószínű, hogy belefutsz, pedig érdemes rá figyelni, hogy rostokkal lassíthatod az ételek felszívódását. Tehát ha a menzán krumplipürét adnak, akkor lehetőleg előtte, de ha nem, akkor utána megehetsz két marék összevágott káposztát. Ebben jó sok a rost, és valamennyire ellensúlyozza a gyorsan felszívódó krumplipürét. A bolti zacskós zöldségkeverékek is jók, de elég drágák. Zöldséget összevágni bármilyen asztalon tudsz a kollégiumban (egy vágódeszka meg egy kiskés kell hozzá, meg érdemes egy késélezőt is beszerezned).


Nem kell konyha ahhoz sem, hogy zöldsalátát készíts: paradicsomot, paprikát, kápia paprikát, retket, salátát, spenótlevelet, rukkolát, káposztát összevágsz, összekevered, szórsz rá egy kis sót, egy kis pohár joghurtot vagy kefirt, és ha igazán finomat akarsz, még egy-két teáskanál tökmagolajat is teszel rá (de az olajat ne érzésre öntsd, kanállal mérd mindenképp!). Ez kalóriában nagyon kevés, ha több kell, akkor mozarellát és sonkát is tehetsz bele.



Figyelj arra, hogy ha eddig nem sok zöldséget ettél, akkor ne hirtelen emeld meg az adagot, mert hasfájást kaphatsz.


Szerintem ezen a szinten, tökkezdőként még fölösleges külön edzés előtti meg utáni kajával szórakoznod. Majd fél év múlva.

2019. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7. Ez így, ha amúgy nincs valami hàttérbetegséged, nem tűnik rossznak, de pl ha az ebéd gyakran valami ràntàsos, fehérlisztes dolog, akkor nem a legjobb. Ki kell tapasztalni, mert egyénfüggő. Én pl annyi szénhidràttól amit írtàl, màr híznék mert anyagcserebetegségem van, ami nem toleràlja a szénhidràtot, ezért eszem abból elég keveset. 80-85 gramm körül, a max 95 de ritkàn.

Ki kell tapasztalnod. Én amúgy amiatt se szàmolgatok kalóriàt, mert bőven elég, hogy a szénhidràtot vissza kellett szorítani. Ha még az energiàt is megvonnàm magamtól, àllandóan éhes lennék.

2019. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Esetleg arra odafigyelhetsz hogy inkább délelőtt egyél gyümölcsöket, mert az cukros (gyümölcscukor), és így nap folyamán "lemozgod".

Délután pedig, minél több zöldséget egyél.

Mindenképpen hagyd el a cukrot és a fehér lisztet. Például ne egyén fehér lisztből készült péksütit, inkább a teljes kiörlésű lisztből készültet válaszd. Sima tészta helyett, pedig durum lisztből készült tésztát fogyasz. Meg persze igyál minél több vizet (kb. 2-3 l).

2019. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!