Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma kezdtem a fogyókúrát,...

Ma kezdtem a fogyókúrát, kb.20 kilótól szeretnék megszabadulni jövő tavasz közepére, tehát kb.8 hónap alatt. Szerintetek ennyi étel mára eddig sok vagy normális? Kb. mennyi kalóriánál tartok?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 tiroli stangli (Sparos), kb. 20 deka spar-os majonézes saláta (virslis, csalamádés valami), 1 bögre kakaó.

Tízórai: egy nektarin.

Ebéd: 1 tányér zöldségleves (tészta is volt benne, 3 féle zöldséggel), 1 kisebb fej szőlő.

Már nagyon éhes vagyok, talán már ennem kellett volna, ezért kérdem, mert ma még kétszer szeretnék enni, hogy ne essen le a vércukrom és általában elég sokáig fent vagyok, de valószínűleg sokminden már nem fér bele, kalóriával fogalmam sincs, hogy állok. Kb. 3 éve tartó mozgásmentes, zabálós időszak gyümölcse, hogy ennyi feleslegem van, tehát nem várható el rögtön teljesen fitt menü. Vélemény? Vagy hogy kellene?



2019. aug. 26. 16:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Ez az étrend nincs rendben diéta szempontjából.

Tele van szénhidráttal és cukorral.

2019. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod hany kaloria lehet miért nem szamolod? Vannak erre való appok pl. Kalóriabázis, Yazio. Ezen belül pedig a makrotápanyagokat is figyelni kell(fehérje, szénhidrát,zsír). A te étrended nem jó, szinte csak szénhidrátból áll, ezen változtass. Egyél sovány húsokat, halakat, tojást, sovány túrót, sovány sajtokat, magas hústartalmú felvágottat.

Zöldség mehet minden étkezeshez.Gyümölcsöt mértékkel, mert cukrot tartalmaz.

Egyél még valami fehérjében gazdag kaját pl. tojásrantotta zöldségekkel.


Amúgy hány éves vagy?Milyen magas? Hany kg? Fiú vagy lány?

2019. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Andizsuzsi ***** válasza:

Kalóriabázis.hu

Minden kérdésre választ kapsz.

2019. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

2: ma mindenhova beszúrod?


Kerdező: kaloriabazis.hu


Én nem ennék 2 stamglit plusz még 20 deka ilyen kenőcsöt, pedig nem is fogyózum. A reggeli sok, egész napi kaja viszont kevés.

2019. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Értem, de pl. a gyümölcsöket azért nem kell teljesen kiiktatni? Egy napra egy nektarin és egy kis fej szőlő ebben az időszakban, mikor szezonja van, nem fér bele? Mert hogy vki írta, hogy vigyázni kell a gyümölcsökkel.


Középkorú vagyok, alacsony és eleve gömbölyded alkat, de most magamhoz képest is van rajtam felesleg.

Aki eddig hozzászólt, szerintük túl sok a szénhidrát. 2 kifli/stangli vagy egyéb péktermék nekem nem tűnik soknak reggelire, eléggé fel vannak ezek fújva, egytől nem is laktam jól. Ha mondjuk egy nap 2 max. 3 pékterméket eszek, az sok?


Minden nap nem tudnék csirkemellet enni, mert nem hogy 20-30 évig nem tudnám csinálni, de 2-3 nap után megunnám. Amúgy szeretem, bár nem tudom túl változatosan elkészíteni. De felvágottakat szoktam enni, és virslit, gombát, néha halat. Az kb. ugyanúgy jó?


Zöldségeket imádom, főleg nyersen, de ma csak főtt változat volt eddig: répa, karalábé, zöldborsó volt a levesben.


Uzsonnára egy péktermék, felvágott, zöldség volt.

Vacsorára egy nagy tányér zöldségleves?

2019. aug. 26. 18:17
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Annyi helyen le van írva, hogy mit lehet enni, ahhoz, hogy meginduljon a fogyás, de te csak a kifogásokat nyomod. A 20 kiló mínusz csak a fejedbe van meg, nincs mögötte szándék.

Pl. Péksüti - max. teljes kiőrlésű

a banán és a szőlő a legmagasabb cukortartalmú gyümölcs,

a felvágottak tele vannak adalékanyagokkal, zsírral, hozzáadott cukorral is!

Majonéz felejtős, kakaó csupa cukor, tészta - max. teljes kiörlésű, stb.

2019. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

A zöldséglevessel együtt a napod kb 2000 kcal. Ha nem sportolsz, ez túl sok egy napra (súlytartásra se elég mindenkinek ennyi).

Kezdjél kaóriát számolni, sportolni. Egy életmódváltás nem jár lemondásokkal, csak okosan kell csinálni. Te nem úgy csinálod.

2019. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Dehogy keresek kifogásokat, de ne feledd, hogy többéves megszokást, min. 20 kg-ot nem lehet egy nap alatt levetkőzni, valahol el kell kezdeni, pl. adagokkal.

Vagy hogy ma nem ettem jégkrémet, édességet, chipset.



Melyik teljes kiőrlésű péktermék az, amiben bízhatok is, hogy teljes kiőrlésű? Normál boltokba járok, Aldi, Lidl, Penni, Spar, ezekben ami "barna" az tk vagy csak barnított?

Általában magos pékterméket veszek vagy barnát, vagy magos barnát, ez a tiroli stangli legalább magos, de nem tudom, melyik az a bolti péktermék, ami még a tűrhetően fogyasztható kategóriába esik egy diéta-gurunál is.

2019. aug. 26. 19:05
 9/29 A kérdező kommentje:

Hú, 2000 kalória? Az tényleg sok. Természetesen megnézem a kalóriás appokat. Tud számolni bármit, pl. ha beírom hogy 1 tányér zöldbabfőzelék pörkölt feltéttel?


Mert ilyeneket is eszik egy ember az élete során. Nem 2-3 napra tervezem, hanem életmódszerűen. Szóval enni kell és szeretem a finom ételeket, de hajlandó vagyok a saját érdekemben áttenni a súlypontot a kevésbé hízlaló kajákra és a kisebb adagokra és mozogni is fogok, de ekkora túlsúllyal általában nem ajánlják, max egy kis itthoni tornát.


Aki ilyen gluténkiiktatást ír, nem tudom, jók-e a teljesen megvonós meg kiiktatós étrendek, amíg orvos nem ajánlja egy pozitív allergiateszt alapján, nem pont egy drasztikus megvonós diétára gondoltam rögtön kapásból, ez már a rutinosabbaknak való, profi diétázóknak, nem?

2019. aug. 26. 19:11
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

A péksütit kell legelőször elfelejteni. Reggelire 3 szelet teljes kiőrlésű toast kenyér sonkával, sok sok zöldséggel, kevés sajttal, vagy 2 tojással.

Ezt a sparos majonézes salátát is sürgősen felejtsd el.

Ha ebéd előtt megèhezel egyél egy gyümölcsöt pl. Én mivel kalóriát számoltam kb ugyanazt ettem ebédre, mint előtte, csak lecseréltem a fehér rizst basmati rizsre, bulgurra, quinara. Tésztát szénhidrát csökkentettetre, de azt is havi 1x ettem kb, max 2x. És persze mértem mindent, és számoltam, de igy nem kellett lemondani a kedvenc kajáimrol, mert úgy csináltam a napomat, hogy beleferjen. Vacsira 3 db abonett, sonka, zöldség. Vagy saláta natúr joghurttal, sovány sajttal, tojással.

A lényeg péksüti, cukros üdítő, késztermékem kuka

2019. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!