Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van minden evés utan...

Miért van minden evés utan bűntudatom?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok 52-55 kg között mozgok mikor hogy.

Nagyon durván kövérnek látom magam, undorom a testemtől. Mindenki mondja, hogy milyen sovány vagyok, de én egyszerűen nem így látom.

Eddig ebből nem volt baj, csak zavart, de úgy ahogy ettem normálisan, de mostanában brutálisan keveset eszek (egyszerűen nincs étvágyam) és minden étkezés után bűntudatom van. Tudatosan evés előtt sokat iszok, mert megtelíti a gyomrom, és alig eszek. Ebedelni szoktam nagyon keveset (pl ma rízst ettem, 2 nagy kanálnyit (szedőkanál remélem értitek) vacsora vagy joghurt, vagy szemdvics, neha valami hús) de egyszerűen brutál bűntudatom van utána. Neha már olyan éhes vagyok ejfel körül, hogy muszáj ennem, de utána rettenetesen rosszul érzem magam. Ilyenkor is általában joghurtot vagy felvágottat eszek (pár db). Pedig amúgy imádok enni, és rossz, hogy látom mások milyen élvezettel esznek és én is ugy akarom de nem mevy.

Azért van főként ilyen testkép zavarom, főleg magam miatt, regóta undorom magamtól, de anyám is azzal traktál, hogy köver vagyok, fogyjak már le.

Mit csináljak szerintetek? Tudom, hogy ez nem jó, de egyszerűen nem bírok enni.

16/L


2019. aug. 27. 23:56
 1/7 anonim válasza:
100%

"anyám is azzal traktál, hogy köver vagyok, fogyjak már le"


Mert a banya hány kilós? Lehet éppen neki kellene lefogynia. :)


Abból amit leírtál a testsúlyod ideális, ha tovább fogysz az nem fog jól végződni.


Én azt tudom javasolni hogy személyi edző segítségével állíts össze magadnak egy diétás étrendet és állj neki edzeni. Hidd el ő tudni fogja hogy mennyit és hogyan kell lefogynod, a pénzt pedig nem szabad az egészségre sajnálni.


A pasiknál pedig hatalmas extra ha egy lány kondizni jár. Tudom vannak kivételek, de rengeteg srác akár ölni tudna egy olyan barátnőért aki nőiesen fitt, tehát nem az a macsós alkatú, hanem nagyon szép homokóra formája és feszes kemény feneke van. ;)


Ne keveset egyél, hanem egészségesebben, és sportolj. Ha gondolod írj nekem privátban és tudok pár tippet adni hogy milyen kaják váltak be nekem amikkel sikerült fogynom de sose kellett éheznem. Sok sikert, én legyél egy kicsit magabiztosabb ami a külsőddel kapcsolatban! Szeresd magad, és dolgozz rajta.


18L

2019. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy az anorexia egy betegség, és akik ebben szenvednek, nem látják magukat reálisan és az észérvek nem hatnak rájuk, de azért megkérdezném tőled:

- ha anyukád szerint kövér vagy, mindenki más szerint sovány, akkor kinek nincs igaza?

- megéri tönkretenni az egészséged és fiatal éveidet azért, hogy egyetlen embernek megfelelj? (Ha most nem felesz meg a saját édesanyádnak, szerintem soványabban se fogsz.)

Nem tudom, mennyire vagy otthonos a kalóriaszámlálásban, használtad-e már pl. kalóriabázist. Ha nem, próbáld ki, de ne fogyásra állítsd be, hanem súlytartásra (bár akár hízhatnál is). Ha beírtad az adataidat, kiszámítja a BMR-t, ez a kalóriamennyiség az, amit minimálisan el kellene fogyasztanod akkor is, ha csak fekszel egész nap. (én megnéztem neked, a BMR-ed 1400 kcal, "alapjárat kcal" 1682 kcal.) Tehát az utóbbi kalóriamennyiséggel nem hízol. Ezt tudatosítsd magadban, és egyél annyit, hogy ez meglegyen, már ha nem akarsz beteg és alultáplált lenni. Akkor is, ha utána bűntudatod van.

A bűntudatot és testképzavart a betegség okozza, ezzel pszichiáterhez kellene fordulnod. Evés előtt sokat inni nagyon nem jó dolog, mert nem tesz jót az emésztésnek. Szerencse, hogy van még étvágyad, de nem ártana több fehérjét és hasznos ételt (pl. tojás) enned, és vitaminokat is szedhetnél, ha nem szeretnéd, hogy a fele hajad kihulljon, tönkremenjenek a fogaid és elmaradjon a menzeszed. Nem lennél szép látvány, hidd el, csak egy emberi roncs. Nincs azzal baj, ha szeretetre vágysz, de ezzel csak sajnálatot fogsz kiváltani.

2019. aug. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bűntudatod van evés után, akkor miért nem olyan dolgokat eszel, ami után nem lesz? Pl. mi lenne, ha vacsorára a sós, tartósítószeres felvágott helyett csinálnál egy salátás tálat? A sós-vegyszeres ételek miatt vizet tarthat vissza a szervezet, ezért kövérnek tűnhetsz, pedig csak a felesleges vizet kéne kipisilni. A finomított keményítő (rizs, kenyér) pedig felpuffaszthat. Akkor minek fogyasztod? Nyers saláta almával, egyéb gyümölcsök, illetve párolt zöldségek (sótlanul!) segíthetnek. Legjobb, ha mindent magad készítesz el felesleges adalékok nélkül.
2019. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi előző, én nem javasolnék egy valószínűleg anorexiás lánynak olyat, hogy egyen salátákat meg gyümölcsöket. Tartalmasabb ételekre lenne szüksége, mert már most is nagyon sovány. A bűntudatának nincs racionális oka, és még mindig inkább felvágottat meg rizst egyen, mint kalóriaszegény salátaleveleket.
2019. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és párolt zöldségek só nélkül, wtf? Szerintem nem sok ember van, aki le tudna gyűrni egy adagot...
2019. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Aki meg a salátával traktál. Nem érted, hogy minden fajta étel után bűntudatom van? Tök mindegy, hogy salátát ettem, vagy rízst.

Utolsó, véletlen nyomtam a félig hasznosra, elnézést:)

2019. aug. 28. 11:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az adataid alapjàn képtelenség , hogy túlsúlyos lennél, plàne nem kövér. Pont elkenkezőleg te màr vékony vagy. Anyàd vagy irigy és ő a kövér- úgy próbàlja meg kompenzàlni hogy téged kövérez le és húzza le az önértékelésed, vagy szimplàn gyökér, buta és rosszindulatú.

Ha nincs reàlis testképed akkor vagy keress fel egy pszichológust, vagy egy dolgot jegyezz meg. Amíg ezzel a magassàggal nem vagy 70 kg körül, addig nem vagy túlsúlyos. A kövérség az az elhízàs, ami kb 25-30 kg plusz legalàbb. De a legjobb egy doki lenne aki a lelkeddel, és az agyaddal foglalkozik, mert ott van a probléma.

2019. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!