Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok minden nap...

Miért vagyok minden nap rosszul, ha az orvosok szerint semmi bajom? Kihez menjek?

Figyelt kérdés

Már 5-6 éve minden nap átélem a rosszulléteket (szédülés, gyengeség, beszűkülő tudatállapot, koordinálatlanabb mozgás, bizsergés a számban, különösen a nyelvemen, és remegés, főleg a kezeimben). Emellett ilyenkor mindig farkaséhség tör rám. Volt már, hogy a kézremegés miatt munkahelyi balesetet okoztam magamnak.


Ezeken kívül egész nap fokozott, sokszor csillapíthatatlan a szomjúságérzetem, és száraz a szám.


Hízékony vagyok, ezért tudatos, egészséges és IR-nek megfelelő étrendet tartok és edzek - túlsúly egy ideje nincs rajtam.


Jártam már 2 endokrinológusnál és belgyógyásznál, megvoltak a PCO-s hormonsorok és a cukorterhelések, minden értékem bőven tartományban volt. Vérképeim mindig jók, régebben küzdöttem vashiánnyal, de fél év alatt rendeződött.


Néha megmértem a remegős-szédülős fázisokban a cukrom, így már tudom, hogy amikor 4 körül van, kezdi megközelíteni, akkor már vannak ezek a tünetek.


Hiába eszem sok rostot vagy épp zsírosabb, lassabban emészthető alkotókat, ez lesz a vége, csak enyhébben. Ha könnyű az étkezés, akkor gyorsabban és drasztikusabban következik be mindez.

Az is fura, hogy ez jelzi az éhséget, nincs egy normális átmenet, amikor azt érzem, hogy lassan ideje az evésnek, hanem csak a rosszullét befezető fázisa (tünetek ugyanezek csak gyengébbek).


Nem hiszem el, hogy rendben van az anyagcserém, hogy nincs VC és inzulinproblémám, vagy époen leptin-kortizol.


Hogy lehetne ezekre végre fényt deríteni? Tudtok olyan endokrinológust, aki nem hajt el mert a labor nem hozza meg a magyarázatokat? :(


2019. aug. 30. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem inkább pszichés oka van. Mikor jönnek elő ezek?
2019. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Minden étkezés után 45 perc-3 óra közötti tartományban, leggyakrabban másfél-2 órára rá, kivéve, ha még addig eszek, amikor még egyáltalán nem vagyok éhes (viszont ha borítom a rendet, és a sűrűbb evés miatt napközben jól vagyok, akkor estére nem marad mit enni, mert elértem a megengedett kcal-bevitelt, így éhesen, szintén tünetekkel fekhetek le és próbálok elaludni).
2019. aug. 30. 16:37
 3/16 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni, a fogyókúrát meg szorítsd háttérbe. Miket eszel?
2019. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Tök komoly tünetekkel tisztelt kérdező ide jössz? Az itteniek meg halál komolyan tippeket adnak mit csinálj? Ez nagyon durva.

Ha ezeket a tüneteket egy olyan helyen írnád le, ahol csak dokik vannak, akkor is az lenne a válasz, hogy menj be és megnézik ez mi lehet, de hogy itt bárki érdemi ötletelésbe megy át ilyen tünetek alapján az szinte hihetetlen.

2019. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Korábban átvezettem a deficites diétát állandó étrendbe, nem fogyókúrázom, mindent eszek, legtöbbet ezekből: tojás, túró, csirke, sajt, marha, zab, bab, tönköly, köles, olajos magvak, kerti gyümölcsök és zöldségek.


Elég keményen edzek hónapok óta, azt már nem fokozhatom.

2019. aug. 30. 17:15
 6/16 anonim ***** válasza:

Szóval hirtelen életmódot váltottál és csodálkozol, hogy rosszul vagy? Fokozatosságról nem hallottál?

Lassan kezd az edzés bevezetését, fokozatosan engedd el az ételeket, amiket eddig ettél stb... Nyilván rosszul vagy, ha hirtelen változtatsz.

Ugye nem vagy túlsúlyos (80-90+)?

2019. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sosem lehet tudni, hogy nem járt-e valaki hasonló úton, és nála volt-e az orvosoknak jó ötletük, mert engem cserben hagynak, amikor a protokoll már nem mondja meg, hogy merre kerekítsék.

Vagy ha más nincs is így, ismerhet olyan orvost, aki vállalja a nagyobb kihívást, jó duagnoszta, és nem csak rutin feladatoknak örül. :(

2019. aug. 30. 17:27
 8/16 A kérdező kommentje:

#6 Nem, fokozatos volt az életmódváltás, majdnem 1 éven át tartott. Csak 6-7 kg volt rajtam egyébként. Ezért is tudok jól edzeni, egyébként ezt is fokozatosan vezettem be, de már megágyaztam a nagyobb terhelésnek, betartom a szabályokat.

Semmi nem indokolja az életmódváltásból ezeket, ellenkezőleg, javulnia kellett volna a hatására. A rosszulléteim már évekkel ezelőtt ugyanúgy megvoltak (kb. 5 évvel előzték meg a váltást).

2019. aug. 30. 17:33
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

4 mmol/l vércukorértéknél már én is rosszul vagyok (remegek, szédülök, kb. mint amit te is leírtál). De nekem annyira nem durva, szóval orvosnál nem voltam vele. Van vércukormérőm, kíváncsiságból megmértem, azért tudom, hogy mennyi olyankor.


Az étrended makrotápanyag-arányait és cukortartalmát is számolod? Mióta mérsékelt mennyiségben eszem szénhidrátokat (a WHO-ajánláshoz képest kevesebbet, kb. 200 g/nap, 2200 kcal/nap étrendben), engem elkerül ez a nyavalya.


A másik, hogy ha már úgyis van vércukormérőd, akkor kimérhetnéd, hogyan alakul ki az alacsony vércukorszint. Felugrik és lezuhan? Lassan, de folyamatosan csökken le? Minden alkalommal ugyanúgy, vagy függ valamitől, vagy megmagyarázhatatlanul váltakozik? Elég nagy munka szépen kimérni, de több szempontból hasznos. Egyrészt ha ilyen adatsorokkal mész endokrinológushoz, akkor szerintem jobb az esélye, hogy kiderítik, mi a baj, nem pedig elhajtanak. Másrészt magadnak is jobban ki tudod kísérletezni, hogy pontosan milyen időközönként, mit és mennyit kell enned, hogy ne legyél rosszul.

2019. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 Hálásan köszönöm a részletes válaszod!


Sajátom nincs, másét használtam, de azt hiszem, muszáj lesz beszereznem.


160 g szénhidráton vagyok, általában sikerül is, néha kicsivel alatta, ritkán meghaladja. Az edzés miatt jó ideje magas a fehérje-bevitel, számolom a makrókat. Sajnos korlátozott és összetett szénhidrát mellett sem lett jobb.


Úgy vettem észre, hogy a lezuhanás függ az étkezéstől: ha kiadós vagy nehezen emészthető (pl. van benne bab vagy sajt), akkor nem hirtelen törnek elő, hanem fokozatosan. A következőkhöz hasonló könnyűek után viszont szinte egyből erőteljesen jönnek: száraz húsok kevés összetett szénhidrátos körítéssel, magas rosttal (látszólag tökéletes, gyakorlatilag majdnem olyan, mintha kristálycukrot ettem volna, a kalória nagy része a száraz húsokból jön, és azok valamiért kevés ideig "tartanak"); tojás + köles vagy zöldségek; zsírszegény túró és zöldségek; zabpehely + fehérjepor (tejsavó, tojás, növényi után is).


Ha többet ehetnék, ki tudnám küszöbölni, de szépen híznék is. :((

2019. aug. 30. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!