Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek így jól csinálom...

Szerintetek így jól csinálom a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

Fogyok de elbizonytalanodtam. 173cm és 122kg voltam, most 111kg vagyok. Még leírni is nehéz.

Kétnaponta átlagosan 8km-t gyaloglog, naponta fél óra kardioedzést végzek és két naponta 2-3 órán át hasizomrázó gépet használok hason, combon.


1200 karólia a napi étrend de mindig kevesebb jön össze.

Mellé napi 2szem CLA400 és 3szem collagen.

Nem eszem tésztaféléket, pékárut (max két hetente 1 tortilla friss zöldséggel), kevés krumpli és rizs, kerülöm az olajban sült ételeket, üditőket,kávét, édességet, alkoholt (amúgy se szoktam).

11től este 7ig étkezem kis adagokban, utána 16 óra semmi. Naponta min 3liter víz amit citrommal, gyömbérrel, mentával vagy limeal ízesítek.

Mit tegyek jó legyen vagy jó ez így?



2019. szept. 4. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Az 1200 kcal ekkora súly mellett koplalás.

Legalább 1600-at egyél, ha éhes vagy ha nem.

2019. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Korod? Nemed? Mióta csinálod?


hasizomrázó gép, 2szem CLA400 és 3szem collagen <-- hülyeség


"Nem eszem tésztaféléket, pékárut (max két hetente 1 tortilla friss zöldséggel), kevés krumpli és rizs, kerülöm az olajban sült ételeket, üditőket, kávét, édességet, alkoholt (amúgy se szoktam). 11-től este 7-ig étkezem kis adagokban, utána 16 óra semmi. Naponta min 3 liter víz, amit citrommal, gyömbérrel, mentával vagy lime-mal ízesítek."


Ezek jók. Légy türelmes. Ne akarj 50 kilót egy év alatt.


Amit még én csinálnék, az vmi súlyzós edzés vagy sport (box, tenisz, stb).


Mérőszám és mértékegység közé pedig illik SZÓKÖZT rakni: 173 cm, 122 kg, stb.

2019. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ok, csak tapasztalatból mondom , hogy a fogyás néha belassul , nálam minden leadott 5 kiló után stagnálás volt , utána stagnáltattam magam par hónapig , tudatosan , aztán megint nekiálltam . Sajnos a folytonos fogyás egy elérhetetlen álom legtöbb embernek, mert a szervezet alkalmaZkodik a kevesebb kalóriákhoz, es lelassul az égés . Utana egy/ pár csalónap belefér ,de a böjtidöszakot este tartani kell továbbra is.

Én 3 év alatt adtam le 32 kilót most vagyok 73. / 167 magas nö

85 kilónál stagnáltam egy évet, elfogadtam , hogy kell a pihenes a szervezetnek néha. Mert ez nagy stressz a szervezetnek es aki 50 kilót kell fogyjon , annak sok évig tart , sajnos . Lényeg , ne add fel

2019. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó, hogy kollagént szedsz, segíthet a bőrödnek a visszahúzódàsban. Én is szedek.

Az a cla400 viszont fölösleges.

A módszer amit alkalmazol hiàba fogysz, nem jó, nem egészséges. 1200 kalória irtó kevés, főleg ilyen magassàghoz. Nem szabad eleve azzal kezdeni a fogyàst, hogy ilyen keveset eszel. A fogyàs kulcsa amúgy is a tàpanyagokon múlik, ha sok szénhidràtot eszel ( és a szervezeted nehezen toleràlja), hízol, mert hormonàlisan így hat ez a tàpanyag. Ha kevés szénhidrâtot, sok fehérjét, sok zsírt eszel, akkor pedig fogysz, annak ellenére, hogy az energiabeviteled növekszik.

Én így fogyok egyébként, kevés szénhidràt, sok fehérje, sok zsír. Szàmomra a kalóriamegvonàs nem vàlt be, sokszor voltam éhes. Gondold àt, hogy tudsz- e életed végéig 1200 kalóriàn élni. Az én kalóriàm amúgy 2000-2500 között jön ki, olyan tàpanyagarànyokkal ahogy írtam is, de sose vettem figyelembe, fél év alatt 23 kg -t fogytam ( eddig). Ha gondolod, próbàld meg.

Jó ha kevés krumplit tésztàt, rizst, cukrot, pékàrut eszel, de nem csak ezekben van sok szénhidràt, hanem pl a gabonafélékben, zab , bulgur, köles, hajdina, stb stb, a hüvelyesekkel is óvatosan érdemes bànni, és a gyümölcsök többségében is sok cukor, szénhidràt van. Érdemes ràjuk odafigyelni.

2019. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat kimaradt, 30 éves nő vagyok és nagyjából 3 hónapja csinálom.


Külön erősítő edzés is tervben van heti 2szer egy egy órára fogunk eljárni holnaptól súlyzós gyakorlatokra.


Futni is szeretnék de a térdeimnek megterhelő lenne, majd olyan 90kg körül van tervben.


Gyümölcsöt alig eszem, burgurt, zabot s többit is kerülöm leginkább zöldséget mint uborka, paradicsom, retek, paprika, hagymák, kukorica, karfiol, brokkoli,répa stb.


Kalórián sokat kell agyalnom mert nehéz ne koplaljak most pedig tudom akkor raktározni fog a szervezetem.

Köszönöm a tanácsokat, nem egy év alatt szeretnék 50kg-ot, idén örülnék ha 98kg lennék szilveszterkor. Remélem menni fog.

2019. szept. 4. 21:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, de figyelj oda a megfelelő makrókra (pl. legyen elég fehérje az étrendedben), a megfelelő kalóriabevitelre (1200 kcal szerintem is túl kevés neked), és egyél sok egészséges, feldolgozatlan ételt.

A CLA-val kapcsolatban olvasd el ezt:

[link]

2019. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!