Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tulevés mostmár napi szinten....

Tulevés mostmár napi szinten. Most vagyok tul egy ilyen “rohamon”.2000 kcal minimum. Rosszul is vagyok, es hulyeség is, de ha bekattanok, egyszeruen elvesztem az eszem. Mit kell csinalni hogy meg tudjak allni de leginkabb h el se kezdjem?

Figyelt kérdés
Fiatal no vagOk, a vilagon senki nem mondaná meg hogy baj van. :(
2019. szept. 7. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Menjél pszichológushoz. Nyilvánvalóan pszichés oka van, önbizalmat, szeretetet pótol. Biztos jól számolsz? Együltőhelyedben eszel meg 2000 kalóriát?
2019. szept. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Baj van.
2019. szept. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Elöször menj a háziorvoshoz és vizsgáltasd ki magad, mert lehetnek egészségügyi okai.

Másodszor nem írtál semmit arról, hogy milyen magas, mennyi súlyú vagy, hány éves vagy, mennyit mozogsz naponta - mert nem feltétlen sok ez a kalóriamennyiség, ha elég sokat felhasználsz belöle.

Harmadszor az sem kizárt, hogy az étrended nem megfelelö, valamiböl hiányod van, és azt próbálja azservezeted pótolni.

2019. szept. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy a túl sok cukortól, szénhidráttól van, mert ez drog a szervezetnek. Ha enni akarsz, egyél, de semmi cukrot, cukrosat, kevesebb szénhidrátokat.Egyél halat, húst, zöldségeket, kókusztejet, magvakat!
2019. szept. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Azt az érzelmi űrt, lelki éhséget kellene pótolnod nem evéssel, ami hiányzik neked az életedből.


De ennek megtalálása és pótlása nem könnyű feladat - még nekem sem sikerült, csak arra jöttem rá, hogy a kreatív munka, önkifejezés sokat segít, talán neked is ebben kellene próbálkoznod. Kellene neked valami hobbi, amit szeretsz és szívesen csinálsz, akkor nem gondolnál az evésre!

2019. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első körben nézd meg, hogy az étrendedben van-e elég kalória (amivel nem éhezel/koplalsz), megfelelő makrók (beviszel-e elég fehérjét, zsírt), vitaminok és egyéb mikrotápanyagok. Elképzelhető, hogy a falásrohammal kompenzálsz valamilyen tápanyaghiányt. Ha valamiből nyilvánvaló hiányod van (pl. magnézium), szedj kiegészítőket.

Aztán figyeld meg, hogy egy ilyen roham során milyen ételekből eszel sokat. Ha hasznos tápanyagban szegény, cukros-lisztes/ízfokozós-aromás feldolgozott ételekből, akkor ezeket nem ártana kerülnöd, és egészségesebb, tápanyagban és vitaminokban gazdag ételekkel jóllaknod. Előbbiek pont úgy vannak kitalálva, hogy minél többet együnk belőlük, ne tudjuk abbahagyni, amíg nem fogynak el.

Velem is előfordul, hogy pl. egy agyoncukrozott tejcsokiból eszem egy kockát, aztán még egyet, még egyet, mert olyan finom... 85%-ossal nincs ilyen problémám, pedig azt is szeretem. Vagy még az is segít, hogy eszek 1-2 kocka tejcsokit, aztán iszom egy pohár vizet. Éhesen alapból nem eszem édességet, nasikat, max. főétkezés után, és nem minden nap. Általában nem is tartok itthon ilyeneket, csak ha nagy ritkán valakitől kapok ajándékba.

2019. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

-A cukor, finomított szénhidràtok pl simàn okozhatnak függőséget, borzasztó nehéz mértéket tartani velük

- ha éhezteted a szervezeted, megvonod az energiàt, koplalsz, rossz az étrended, sokat vagy éhes stb, az is vàlthat ki falàsrohamokat

- vizsgàld meg az életedet, sok stressz ér- e amit evéssel vezetsz le, érzelmi evő vagy- e, ilyenek.


Rengeteg oka lehet a falàsi rohamoknak. Ha utàna jàrsz, könnyebb önkontrollt gyakorolni.

2019. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Este írok értelmes választ is, de most dolgozom, és nem tudok hosszan írni itt.
2019. szept. 8. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Mi van a 2000kaloriaval? En annyival fogytam 30 kilót.
2019. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
9. Nem mindegy miből viszi be. Csak ennyi vele a baj.
2019. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!