Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hatalmas súlyfeleslegnél...

Hatalmas súlyfeleslegnél kezdetben mennyi fogyás a normális? 120 kg vagyok, heti kb 1 kg megy le.

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem, ekkora túlsúllyal még nem mozgok semmit, csak napközben keveset, és 6 után semmit sem eszem. 1,5 év alatt jött fel 50 kg. /terhesség, pm alulműködést, inzulinrezisztencia/ Mennyi idő alatt tud ez így lemenni?
2019. szept. 17. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy elkezdted, de a te helyzetedben én képzett dietetikushoz fordulnék - illetve először a háziorvoshoz.


A heti 1 kg egyébként az elején teljesen jó. A havi 1 sem kevés egyébként, ha az nem koplalásból jön, hanem mozgásból. Az első 10 kiló viszonylag hamar leolvad, utána ha ráállsz a havi 1-re, amit tartasz, akkor az valóban az életmódváltás eredménye lesz.

2019. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 hónap alatt 6 kiló ment le. Valoszínűleg pajzsmirigy alulműködésem van, a tsh-m magas volt de csak novemberre kaptam időpontot endokrinológiára.
2019. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Az este 6 óra után nem eszek hülyeséget felejtsd el, mert nem sokáig fogod bírni, és visszaesel. Inkább egyél naponta ötször kevesebbet, az utolsó étkezésed lefekvés előtt 2 órával legyen ( ha este 8 órakor már fekszel akkor jó az este 6 órai vacsora)

Ha így csinálod 2 hónap és feladod. (tapasztalat) 96 kilóról fogytam le 62 kilóra.

2019. szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

127 kilóról kezdtem, első hónapban 8 kiló ment le.

Aztán ez az ütem persze lassult. Kb. 2-3 kg per hónapra.

Most vagyok kb. 75 kg és már sokkal nehezebben fogyok. 1-1,5 kg/hónap.

2019. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Voltam háziorvosnál, endokrinológusnál, de mind csak annyit mondott, hogy diétázzak, mozogjak... Meg, hogy lehet, hogy szülés óta nem álltak még helyre a hormonok... Ti mitől fogytatok? Eddig a napi 5x keveset próbáltam, attól 1 deka se ment le, csak mióta 6után nem eszek. Ez is csak napi kb 20 dkg, de vérge nem fel, hanem lefelé mennek a számok.
2019. szept. 17. 11:25
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Szamolj kaloriakat, makrokat.
2019. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
28%

Sokat mozogjál! Ami mondjuk jó naponta egy 1,5 órás csapatos mozgás (pl. zumba, spinning, kangoo), mert itt nincs olyan, hogy na most megállok, utána kis pihenés után még 1 óra konditermezés.


És hogy mennyire sokat lehet mozogni, hobbi táncosok, táncos hétvégéken simán végigtáncolnak napközben 6-8 órát, este meg 4-6 órát partin. Mondjuk ott a lányok is durván nagy adag reggeliket, vacsorákat szoktak enni, napközben ebédet jellemzően kihagyják.

2019. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni szervezettől függ. Én 170 kgról kezdtem 6,5 hónapja, az első hónapban 5,5 kg ment le, utàna lassabban, most -24 nél jàrok. Heti 3 x egy óràt mozgok is.

IR, pcos pm alulműködés, egyéb hormonzavarok. Vàltozó, hogy ki milyen ütemben fogy. Évek kemény munkàja, Ezt el kell fogadni.:) Ha elfogadod, és nem foglalkozol azzal meddig fog tartani, hidd el, jobban jàrsz.

2019. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Heti 1 az igazán kevés, nem kell finomkodni. Ekkora túlyúsnál első pár hónapban 10,15 kilónak kéne lemennie mégha abbol 5kilo víz, akkor is. Azután heti 1,5kg realis es ez majd csokken.
2019. szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

En 50kg-t fogytam anno kicsit kevesebb mint két év alatt.

Az este 6os baromságot tenyleg felejtsd el. Sok sovány húst és zöldséget egyel, sétálj napi 1 orat és minden rendben lesz

2019. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!