Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kinél mi vált be?

Kinél mi vált be?

Figyelt kérdés

Életmód váltáson vagyok lassan 3 hónapja. A hamburgert, pizzát stb-t lecseréltem züldségekre, csirkére, halra, és egészségesebb ételekre. Ezzel nincs is gondom, mert nincs éhségérzetem, szépen alakulok is. Fogytam is eddig 12 kilót. Persze a kocsit is letettem, így a munkahelyemnre ami gyalog 50 perc séta is végzek mozgást. Hetente 5x megyek konditerembe is. A gondom a vizzel van.

Többen mondták, hogy meg kell inni napi 3-4 liter vizet is. Jó napjaimon is jó ha iszom 1 litert. De pár napja elkezdtem tudatosan inni. Mindig iszom, még akkor is ha nem vagyok szomjas. ÍGy se megy le maximum 2- 2,5 liter viz. A másik gondom, hogy emiatt, hogy sokszor iszom vizem állandóan pisilnem kell ami gondokat okoz. Az 50 perces munkahelyi bejárást sem tudom végigcsinálni, mert indulás után 10 percre már tele a hólyagom, és iszonyatosan kell pisilni. Bemenni sem tudok sehová, mert a munkahelyem külső telepen van, ahol se egy üzlet, semmi nincs, csak raktárak. Munkahelyemen is 10 percenként pisilek. Az edzésről nem is bezsélve. Nem tudok egy edzést végigcsinálni, hogy ne menjek vagy 4x a wc-re. Voltam vele tegnap dokinál, és vizsgálat után közölték, hogy makkegészséges vagyok, a viz ivás eredmánye, majd helyre áll. De addig, hogy oldjam meg? Mert így nagyon nem jó.


2019. szept. 17. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Napi 3-4 liter víz azért túlzás, főleg hogy a nyári hőség is elmúlt. Ha meg eddig max napi 1 litert ittál azért ez elég drasztikus váltás. Elsőre próbáld belőni akkor hogy minden nap megiszod azt az 1 liter vízt aztán ezt próbáld feljebb tornászni mindjuk hetente 2 decivel, de napi 2-2,5 liter bőven elég. Ha ennyit sétálsz meg edzel fura hogy nem vagy szomjasabb, meg a napi 1 liter tényleg nem valami sok.
2019. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Azért nem vagyok szomjasabb, mert mellette iszom teát, és levest is eszem ami szintén folyadék. De többen mondták, hogy vizbevitelnél nem számolhatom bele a teát, levest.
2019. szept. 17. 09:34
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Számold bele a teát is nyugodtan, illetve a levest is bele lehet.

Az ételeknek is van viztartalma egyenként. Az, hogy nem pohárból viszed be a csapvizet nem jelenti azt, hogy dehidratált vagy.

2019. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Jah hát a levest meg a teát is bele lehet számolni, pontosabb úgy hogy akkor napi 2-2,5 liter az ajánlott folyadékbevitel.
2019. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Olyan baromságot ki mondott neked, hogy tea és leves nem számít?? Minden folyadékbevitel számít, ahogy ételeké, mozgásé, hőmérsékleté, páratartalomé stb. A valóság egészében működik, nem csak egy-egy részletet kell nézni.


3-4 liter víz nagyon sok.


Ha van normál mennyiségű vizeleted, naponta min. 4-szer ürítesz (nem pár cseppet), a színe világos-halványsárga, az ajkaid nem kiszáradtak, tudsz szájszárasság nélkül száraz ételt enni, bőröd rugalmas, akkor eleget iszol.


Egyébként azt, hogy a szomjúság már a kiszáradás jele, egy sportitalt gyártó cég reklámszövege volt, valóságalapja nincs, még kiszáradás előtt szomjas lesz az ember.

2019. szept. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem kell beleszámolni a teát meg a levest. Ezt ki mondta neked? Hülyeséget beszélt. Szerintem így simán fogyasztasz elég folyadékot, felesleges 3-4 liter vizet még meginni.
2019. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a koffeintartalmú dolgokat nem kell beleszámolni,mert az vízhajtó hatású. Energiaital,kávé,stb. ezeket számold mondjuk 50% al ha érint,úgy reális. Ha túlzott vizelési inger pedig sanszos hogy valami egyéb dolog miatt van. Én azt a helyedben jobban kivizsgáltatnám valami urológusnál.
2019. szept. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tea beleszàmít a folyadékba, de a levesre nekem azt mondtàk hogy nem, mert sótartalma van, fűszerek stb és ez szàmít.

Egyébként ahogy a fogyàs is kilóról kilóra, hónapról hónapra történik, lépésről lépésre, úgy fokozatosan érdemes a szokàsainkon is vàltoztatni. Ilyen a folyadékfogyasztàs is. Lassabban kellene emelni a bevitelt, hogy hozzàszokjon a szervezeted. A 4 liter lehet hogy sok lesz neked, de hosszútàvon 3 liter jó ha megvan. Ha kell akkor decinként emeld a mennyiséget, azzal tölts el 1-2 hetet, utàna megint picivel többet igyàl és megint vàrj. Idővel el fogsz jutni oda ahova szeretnél. Én se ittam sokat életmódvàltàs előtt. Így fél év utàn 3-3,5 liter simàn megvan. 2-3 órànként jàrok wcre. De valamit valamiért. Emberek vagyunk, vannak szükségleteink.

2019. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!