Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha diétázom, miert hízok?

Ha diétázom, miert hízok?

Figyelt kérdés

Ha nem figyelem, hogy mikor mit eszem, meg ilyenek, akkor csomoszor volt, hogy fogytam is picit, de minimum szintentartás, és normálisan működött az anyagcserém is.


Amikor meg elkezdtem diétázni, híztam, és teljesen felborult(es be se állt) az anyagcserém.

Miert van ez?


2019. szept. 18. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert dietetikus útmutatása alapján lenne érdemes elkezdeni, mert egyéni sajátosságokat stb is figyelembe vesz, nem ilyen-olyan "neten olvasott" diéta alapján kellene nekiállni.
2019. szept. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A rossz diéta miatt lehet hízni.

Menj el egy dietetikushoz

2019. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csapnivaló diéta az, amitől hízik az ember... Bár az se biztos, hogy van miből fogynod :/
2019. szept. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen rossz az étrend ha ténylegesen felfelé megy a súlyod. Az egészségesebb étrend kialakítàsa a fogyàshoz ( majd súlytartàshoz is) egy tanulàsi folyamat, szerezz hozzà tudàst, tanulj a makrotàpanyagokról, és azok hatàsairól, tanulj szervezeted hormonàlis rendszeréről , és hogy ez hogyan kapcsolódik ahhoz amit megeszel, illetve a hízàshoz- fogyàshoz. Könnyebb lesz. Én is így kezdtem. Több értelme van, mint meggondolatlanul, nulla tudàssal valami buta, drasztikus megvonàsokkal teli fogyókúràt csinàlni amiben annyi tiltàs van, hogy hamar fel fogod adni.
2019. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A doktornő is ugyanettől szenvedett évtizedeken keresztül, mire megtalálta a megoldást:

https://www.youtube.com/watch?v=gmfS0N2XNIk

2019. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miket mennyit eszel?
2019. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szakértői írásokkal Dunát lehetne rekeszteni és ha megjelenne a szakíró egész alakos képe is, lehet hogy feléledne az ősi mondás: Vak vezet világtalant. A hallgass rám, hogy gazdagodjak szakosztály is vastagon jelen van a témában. A gondos fogyókúra eredménye legtöbbször a havi plusz 1 kiló :)


Én sem találtam fel a meleg vizet a témában, de egy másfél hónapos fogászati procedúra érdekes változásokat hozott. A sebek gyógyulása érdekében el lettem tiltva a tejes dolgoktól. Ebből eredően elmaradt a kedvenc sós süteményeim otthoni sütögetése is. Ez a kis változás és egy pár apró figyelmesség ilyen rövid idő alatt öt kiló súlycsökkenést hozott, ami 2 évre visszatekintve 10 kiló csökkenést eredményezett. Semmi tejtermék, semmi zörgőzacskós vacak. Bármely félkilós kenyérből 4 vékony szelet naponta, természetesen a héja levágva. Reggeli 2 tojásból rántotta, A hentes árúból csak hús alapú és füstölt szalonna. Az olaj, margarin, vaj helyett kacsazsír.


Megtanulni keveset szedni, vagy meghagyni. A gyomor jelzések kezelése: ~ 25 % valós éhség, a többi csak jelzés. Azt le kell nyugtatni egy-egy negró v. kis kocka csoki, valami hasonló. 12 órába beosztani a kb 5 étkezést. Sok ember azért is hízik el mert vagy 20 órán át eszik, vagy csak 3-4 órába sűríti az étkezést.


A súly megőrzése talán a legnehezebb, nekem sikerült. A sör és a sovány joghurt azért megmaradt az italsorban, mert nem hízlal. Cukorféle a méz lett a kávémban, és néha a teában. Fontos megtalálni az étkezések mellé a gyomornyugtató kiegészítőket. Nekem a piros kápia paprika (Negyed naponta )és a torma vált be. Valamint megfelelő időszakban a főtt cékla savanyúság helyett. Inni határozottan kell egy nagy bögre vizet, ha szomjas vagy. Én öntök bele egy kicsi szörpöt, hogy fenékig igyam :)

2019. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!