Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki egyszer kövér volt örökre...

Aki egyszer kövér volt örökre kövér marad?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen azt tapasztalom,hogy bármilyen életmódot is követek nem tudom tartósan csinálni. Eleve a fogyás ugye energiahiányból adódik és ez miatt nekem nem jön meg normális időben,nem tudok gondolkozni annyira élesen,iszonyatosan fázok,nincs elég energiám. Bárhogy csinálom mindig ez van. A másik a lelki része egyszerűen nem tudom elképzelni hosszú távon hogy étrendet kövessek,kalóriát mérjek és azt sem hogy minden szabadidőmet a sportnak szenteljem. Nem tudok elmenni egyet bulizni,moziba vagy kajálni nyugodtan mert lelkiismeret furdalásom lesz azt érzem hogy elrontottam mindent és jön egy hetekig tartó azt eszek amihez kedvem van időszak. Mit lehetne kezdeni ezzel?
2019. szept. 23. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól látod... életmódváltás kérdése a legtöbb esetben, sportos életmódra átváltás 2-3év. Ugyanennyi lehet visszafele is, sportosból dagivá válni, úgyhogy a hedonista életmódot fel kell váltsa a "böjtölés" és az önsanyargatás.(persze ez nem az, csak a 120 kilós érzi, hogy milyen a 80 kilósnak megfelelő életmód... ezt érzi kegyetlenül kibírhatatlannak...) Elsősorban fejben dől el.
2019. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Erre mondjàk, hogy valamit valamiért. Ha egy ember hízàsra hajlamos, és tartósan akar lefogyni, annak nincs mese, tudatos tàplàlkozàsra, életmódvàltàsra van szüksége, ami nincs ingyen, àldozatokat kell hozni érte. És még csak nem is arról van szó , hogy a túlsúly és az elhízàs nem esztétikus, nem ez a fontos, hanem az, hogy sajnos rengeteg problémàt, egészségügyi gondot, betegséget hoz magàval.

Szóval lehet vàlasztani. Vagy kövérség, és minden ami ezzel jàr, vagy tesz az ember erőfeszítéseket önmagàért. Alàírom, nem könnyű ezt elfogadni, plàne úgy , hogy vannak akik akàrmit esznek, nem híznak egy dekàt sem, de ha sikerül megbékélni a sajàt helyzeteddel, akkor könnyebb dolgod lesz. Ahogy akkor is, ha nem szigorú , megvonàsokkal teli, és vagy kalóriaszàmolgatós módszert vàlasztasz. Van ennél könnyebb út is.:) Tapasztalat.

Időnként pedig 1-1 szórakozós alkalomra belefér az, ha nem figyelsz oda. HA egyébként a mindennapokban tartod magad az életmódvàltàshoz.

2019. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen életmódot tudnék követni,minden héten máshogy dolgozok szinte egy héten belül is különbségek vannak. Aztán ahogy telnek az évek mindig valami máshoz alkalmazkodni. Valamilyen ötlet?
2019. szept. 23. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Pl.. felezd meg a kajád... de mivel ez rettentően szubjektív, ezért jobb ha más "felezi" el neked, úgy nem tudsz csalni. Néha én is képes vagyok hihetetlen mennyiségeket megenni abban a tudatban, hogy az a "normális".
2019. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem , szó sem róla . Viszont ha elhizott valaki , akkor elindult csomó negativ anyagcsere probléma a testben, amely nagyon megneheziti ennek a folyamatnak a visszaforditását . ( ellehetetleniti , szinte )

Peldaul : éhségrohamok , kül hormonzavarok , amelyek mind a kövérséget fenntartják

Nagy elhatározás kell , valami nagy motiváló erö . Pl sokan akkor állnak neki , ha a párjuk megcsalta öket

Nagy testsúly leadasa azert nehéz, mert a fogyasban lesznek gyakran stagnálásos periódusok , amelyek frusztrálóak és több évet felölelõ folyamat lehet

Vagy történnek események , amikor az ember lemond az esztetikus megjelenésröl , pl betegsegek , szules , kimerules , stb

Sok köver vált sovánnyá

Viszont aki kövérböl válik sovánnyá , vagy normal súlyúvá , sose ehet annyit , mint egy hasonló normál súlyú , aki sose volt kövér , mert az égés lelassul a kalóriacsökkentés miatt

2019. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az se mindegy, mennyi az az energiahiány. Ha már gond van a menzesszel, meg amiket írtál, azt jelzi, hogy túl drasztikusan csökkentetted a kalóriákat, és/vagy nem jó diétát választottál (legalábbis neked nem megfelelő).

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy hirtelen elkezdenek fogyókúrázni, nem figyelnek oda a makrókra, az ételek minőségére, a vitaminokra, csak a kalóriát nézik mindenben és csapnivaló, tápanyagban szegény ételeken tengődnek egy darabig. Aztán persze nem érzik jól magukat, ezért abbahagyják, és visszatérnek a hízást okozó étrendjükhöz. Ebből lesz a jojó effektus.

Megfelelő étrend mellett nem éhezel, minden fontos tápanyagot beviszel (néha nem árt vitaminpótlás is), közben tudod tartani az enyhe deficitet és szépen mennek le a kilók. Ideális esetben. Na ezt az étrendet kell megtalálnod, és ha megtaláltad, a felesleg leadása után kicsit módosítani súlytartó étrendre, ami már jóval lazább is lehet.

Az úgynevezett csalónapokat pedig arra találták ki, hogy alkalmanként az ember kicsit eltérhessen a diétájától, pl. egy szülinap vagy egyéb alkalom kedvéért. Ha nem túl gyakori, élhetőbbé teszi az életmódváltást, nincs az az érzésed, hogy "jaj már soha nem ehetek meg egy fagyit vagy egy szelet tortát".

A mozgás az étrend mellett másodlagos dolog fogyás szempontjából. Ha nem kezdesz el rögtön naponta órákat futni és edzeni, nem baj, sőt. Fokozatosan kellene hozzászoktatnod magadat, kezdd kis változtatásokkal, pl. több séta, biciklizés, lépcsőzés, aztán vehetsz pár kisebb súlyzót otthonra, és tévézés közben használhatod :)

Az eddigi módszered tarthatatlan és egészségtelen volt, próbálj ki valami mást.

2019. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már lefogyott az ember, akkor semmi nincs abból, hoyg megeszik egy pizzát, vagy elmegy moziba. Ha napi ötször eszel, akkor egy héten van 35 étkezésed. Ebből azért 1, max 2 lehet kihágás. Este megeszed a pizzát, másnap reggel megfolytatod a normális kajálást. Az a titka, hogy egy rendszert alakíts ki az életedben, amit tudsz tartani, és megőrzi a súlyodat. Ha már lefogytál akkor kalóriát sem kell számolnod, hiszen már ránézésre is tudni fogod, hogy mennyit kell enned. Minden szabadidődet sem kell annak szentelned, heti kétszer, háromszor elmész mozogni, és kész.

Ne gondold túl, egyszerű ez. :)

2019. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem marad kövér mindenki, 7 hónap alatt fogytam 25 kilót harminc évesen. Fel kell kötni a bajuszt és keményen megdolgozni érte.
2019. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Agyban van nagy baj! Én heti 4-5-ször kondizom és 2-szer futok(nem kocogok, erőltetem). Nem vagyok elhízva. De minimális a fejlődés. Neked ennél nagyobb erőfeszítést kellene tenned. De inkább bulizzál csak.....
2019. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!