Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak le?

Hogyan álljak le?

Figyelt kérdés
Szerelmi csalódástól teljesen magam alatt vagyok de már 1 hónapja amióta egyfolytába zabálok mert az megnyugtat. Viszont már ezalatt a hónap alatt vagy 10kilót híztam és rosszul is érzem magam mind testileg mind lelkileg, mégsem tudok leállni egész nap csak ennék. :(
2019. szept. 24. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az már fél siker, hogy tudatosult, hogy nincs rendben ez. Az ellentétes csoportba tartozom, aki ilyenkor nem tud enni, de nekem az segít, ha végig gondolom, hogy ez nekem nem jó, és egyáltalán nem éri meg az a személy, hogy kárt okozzak magamnak. Lehet, hogy kicsit rá is teszek egy lapáttal, hogy mit viseltem el tőle, milyen rossz tulajdonságai voltak, és mennyire nem érdemli meg, hogy bánkódjak miatta.. Gondolj arra, hogy miatta fogsz hónapokat küzdeni a 10 kg leadásával, ami nem lesz egyszerű!

Amint rájössz, hogy jobban is jártál nélküle lelkileg és testileg is jobban leszel.

2019. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el mozogni, sportolni is valamit.
2019. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy azért nyugtat meg az evés, mert így jutsz hozzá azokhoz a vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz, egyéb tápanyagokhoz, amik jó hatással vannak az idegrendszerre (vagy éppen még így se tudsz, ezért nem tudsz leállni az evéssel). Tudatos táplálkozással kevesebb kalóriából is be tudod vinni ezeket. A húsban pl. sok B-vitamin van, a tojásban kolin is, a tökmagban, mákban, szezámmagban, kakaóban (cukor nélkül) sok magnézium, a dió és a mandula is sok hasznos tápanyagot tartalmaz. Omega 3 zsírsavakat halakból, halolajból tudsz hatékonyan bevinni. Ezek mind nyugtató, közérzetjavító hatásúak. Ha emellett a finomított szénhidrátot, cukrot minimalizálod, sok zöldséget eszel (rostok, vitaminok), egészségesen és jókedvűen fogsz tudni fogyni, még éhezned sem kell. Gyógyteákat is ihatsz, pl. citromfű, borsmenta, ezek még finomak is.

Az olajos magvakból ne egyél túl sokat, 30-50 g naponta elég. De inkább ezeket rágcsáld, mint kekszet vagy chipset. A makrókra is figyelj oda, ne csak a kalóriákra. Fehérjéből legyen meg az optimális mennyiség, szénhidrát ne legyen túl sok, zsír ne legyen túl kevés.

A mozgás is jó hatással van a közérzetre, és a napsütés is. D-vitamint érdemes külön szedni, kajából nem lehet eleget bevinni.

Ha ezekre odafigyelsz, könnyebben túl fogsz jutni a lelki problémákon, depresszión is.

2019. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább edzéssel add ki magadból, nekem egy boxzsák tökéletesen bevállt erre a célra. Sőt azóta elkezdtem súlyzózni is mert miért ne és fogytam 20 kilót.
2019. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!