Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megfelelő...

Szerintetek ez megfelelő étrend? Ha nem tudnátok segíteni miben kéne változtatni?

Figyelt kérdés

Tegnapi étkezésemet írom le, nagy súlyról szeretnék fogyni. Tehát:

Reggeli:

1 szelet teljes kiörlésű kenyér, nagyon kevés vajjal és 1 szelet csirkemell sonkával mellé egy kis darab sajt.

Ebéd: kevés zsíron sült csirkemell 2 kisebb szelet mellé 2 paradicsomból saláta

Vacsora: fél kígyóuborka, 1 főtt tojás, 1 szelet teljes kiörlésű kenyér.

Ez így mennyire oké?


2019. szept. 27. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez max 600-800 kalória.

Nagyon kevés mennyiség.


Reggel mehet 2 szelet kenyér 50-60 gramm csirke sonkával.


Ebédre jó lenne valami köret, barna rizs, édes burgonya, bulgur...


Vacsorára plusz még 1-2 tojás, vagy valami húsféle vagy túró.

2019. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, illetve hozzátenném, ha nagyon éhes vagy pld. natúr joghurt, kefír, gyümölcs, sárgarépa, retek is belefér tízórai, vagy uzsonnaként.

Nem írtad, hogy mi a nemed, milyen magas, hány éves és kiló vagy, illetve mi a cél. Mindenesetre az biztos, hogy kevés, amit most eszel, 1 200 kcal alá nem szabad menni! Egészségtelen, és hosszú távon nem tartható.

2019. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez koplalàs, nagyon kevés az energiabeviteled. Hosszútàvon esélyesen nem fogod bírni. Melegàgya az ilyen étrend a jojóeffektusnak.

A helyedben cserélném a tk kenyeret , ch csökkentettre, illetve betennék több fehérjét, több zsírt, több zöldséget, olajos magvakat.

Ehetsz nyugodtan vàltozatosan, hüvelyesekből is példàul. Tésztàt krumplit se kell elhagyni ha szereted, csak edd ritkàbban ezeket, és a tésztàból keress olyat ami nem fehérlisztből van. Ha komolyan gondolod a dolgot, ne önkínzàs legyen, hanem olyan étrendet alakíts ki amit életed végéig tartani tudsz.

Én is nagy súlyról fogyok, szóval vannak tapasztalataim.

2019. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ajánlani a kalória bázis appot. Számolj kalóriát, 1200-1500 között egyél, mert ennek így nem lesz jó vége. Belebuksz, feladod, visszahízod, vagy átesel a ló túloldalára, anorexia stb.

Tilos koplalni!


Én úgy csinálom, reggeli kenyér féle (szendvics, péksüti) kb 300 kcal legyen

Ebéd főttétel (második, akármi amit szoktam régen is enni) 500-800 kcalnyi adag

Vacsora leves/tojás/túró kb 200-300 kcal

Ha 1000 alatt van a kalóriám (minden nap reggel írom össze, mit akarok aznap enni) akkor nasinak eszem gyümölcsöt, joghurtot stb.

Plusz minden szombaton csaló napot tartok, akkor kb 3000 kcalig szoktam felmenni.

Heti 0.8 kg megy le így 95 kilóról indultam

2019. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

24 éves nő vagyok, 160cm 120kg :(

Az a legnagyobb baj, hogy ez amit leírtam még sok is. Ennyit is piszok nagy odafigyeléssel tudtam össze hozni. Orvosok szerint semmi bajom. Szülés után volt egy gyomor problémám akkor leállt az éves. Viszont egy grammot sem fogyok. Volt olyan hogy 3 napig egy falatot sem ettem de nem is éreztem hogy éhes vagyok. Utána kezdődött, hogy napi 1x max 2x ettem valamit. Néhány napja kezdtem, hogy nagyon figyelek rá hogy egyek legalább 3x de ettől többet nem bírok. Első nap ki is jött belőlem minden. Nem értem...

2019. szept. 27. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondják... picit több kalória kell. Vagy inkább jóval több, mert...


Mozgás is kötelező, anélkül nem nagyon van fogyás!

Ilyen túlsúllyal viszont csak az úszás ajánlható. Ízületeid óvjad, amennyire csak lehet! Heti 2 alkalom legalább. Mellette könnyed (lépcsőzésmentes) séták és egy jó cipő lehet hasznodra.

2019. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a pici, szoptatsz?

A szülés rengeteg hormonváltozással jár. Ráadásul a vitaminraktáraid is kifogynak. Pajzsmirigyedet nézték? Gasztroenterológusi vizsgálat nem merült fel? Volt vérkép, vasat néztek?

Számoltam kicsit 80kg-ot megcélozva 1500 kcal-al egy év alatt már szuper eredmény lenne. Így viszont, hogy nem tudsz enni nem szabadna diétáznod, bár lehet, hogy a tudatosság rákényszerít az evésre. Többet, és többször kellene enned.

2019. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1 éves, nem szoptatok. Igen mindent néztek, a végén az orvos csak annyit tudott mondani hogy ő nem tudja miért van biztos változott a szervezetem próbálkozzak különféle módszerekkel...

Ezért fogtam hozzá enni, de valahogy még ezt is soknak érzem :/

2019. szept. 28. 00:43
 9/9 anonim ***** válasza:

gyanúsan olyanok a "tüneteid", mint anno anyukámé.

senki nem tudta miért nem fogy, mi a baja. most 63 éves, még mindig alig eszik valamit egy nap (rossz nézni), semmi változás. a második szülése és egyéb stressz ödémát okozott nála, csak néhány éve jöttek rá, hogy nem zsír ami rajta van, hanem víz, ödéma (nem is tudom, hogy ezt hogyan nem lehet észrevenni).

nem mondom, hogy nálad ugyanez a helyzet, de talán érdemes megnézetni, vannak ödémaközpontok vagy menj el nyirokmasszázsra, ez utóbbi egyrészt mindenképp jót tesz, másrészt lehet, hogy rájössz, hogy nagyon is jót tesz.

sok sikert.

2019. szept. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!