Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyit fogyhatok...

Szerintetek mennyit fogyhatok így egy hónap alatt?

Figyelt kérdés

Ha gyümölcsöt eszek illetve csirkemellet és egyéb sovány párolt húst, és párolt zöldségeket nameg rizst eszem akkor egy hónap alatt mennyit fogyhatok?

Nagyon túlsúlyos vagyok, 173 centi és 140 kiló F/31


2019. okt. 2. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem értem, hogy nem mindegy mennyit? Kezdd el a tápanyagdúsabb-cukormentesebb kajálást, sétálj naponta egy órát tempósan, aztán a kilók úgyis elkezdenek leperegni, nem mindegy milyen gyorsan? Ha nem fogysz “eleget” akkor bele sem vágsz, vagy mi? Ez a csirkemell fétis is homályos nekem, de azt te tudod. Mindenesetre ismerkedj meg a fűszerekkel, ha a létező legízetlenebb húson akarsz tengődni hosszútávon. Mert a kitartás a lényeg, nem az, hogy milyen ütemben fogysz.


Érdemes lenne egy pszichológust is felkeresned, hogy megoldd a gondot, ami miatt pótszernek használod az ételt. Családi gondok, nehéz gyerekkor, önértékelési válság, depresszió... valami kell hogy legyen, ami elől az ételbe menekülsz. Meg kell tanulnod szembenézni a gonddal, hogy sikeresen letehesd a külső-belső terhet magadról.

2019. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég bunkó a stílusod! Inkább ne válaszoltál volna....
2019. okt. 2. 16:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt szoktam tanácsolni, hogy gondold át, hogy akkor is ezt a étrendet választanád, ha nem akarnál lefogyni? Ha igen, akkor minden rendben.

Ha viszont csak kényszerből csinálod, akkor alig fogod várni, hogy vége legyen a diétádnak és ehess úgy, mint előtte. Akkor viszont óhatatlanul is vissza fogsz hízni. Nincs ebben semmi varázslat: ha egy életmódtól meghíztál, akkor diéta után is ugyanúgy meg fogsz hízni ugyanattól. Ez így önkínzás.

Keress olyan étrendet, amitől fogyni tudsz és amit szívesen tartasz akár életed végéig is. Így elkerülheted a jojó effektust.

Vannak ilyen étrendek, sokan csinálják, fogynak is tőle rendesen. De nem szabad azt várni, hogy pár hónap alatt leadod azt, amit évek alatt felszedtél.

2019. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy vagyok bunkó. Te vagy túl érzékeny, és látsz bele sértést minden semleges tanácsba. Nem baj, megszoktam már, mialatt egy 220 kilós embert lehoztam 150-re. Mindenesetre idővel meg fogod érteni, mit miért írtam, most ne mérgelődj rajta. Én sem sértődtem meg a lebunkózásért. Őszintén sok sikert kívánok neked.
2019. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Inkább számolj kalóriát (vannak már erre tök jó appok). Akkor jobban variálhatsz az ételekkel. Nem kell mindig húde egészségesnek lenni, meg teljesen megváltoztatni az étrended mert belebuksz. Az is jó ha beiktatsz olyan napokat amikor bármit megengedsz bűntudat nélkül. Különben az első elcsábulásnál felakarod majd adni (jó sok ilyet példa van ezen az oldalon)
2019. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

viszonylag ritkán látok ennyire jó tanácsokat, mint az előző 2 válaszoló (és nem tudom, miért tartod az elsőt bunkónak, inkább örülj, hogy válaszolt, nem hogy ne is válaszolt volna, atyaég, és olvasd el újra, hogy tartalmilag mit írt).


szívleld meg a tanácsaikat, mert ahogyan te is mondtad, nagyon túlsúlyos vagy, nem lenne jó, ha nem tudnál "kitartani", vagyis ha nem rögtön valami olyat találnál, amit aztán kisebb változtatásokkal nagyon hosszú távon (életed végéig) tudnál művelni.


ez viszont nem olyan egyszerű, egyik napról a másikra nem fog menni, pláne, hogy (amint kiderült) elég érzékeny lélek vagy, neked nem valók a drasztikus dolgok (és egyébként senkinek sem ajánlanám) és nyilván a sovány párolt hús stb. baromi drasztikus lenne, hiszen eddig tuti szögegyenest másképp étkeztél.


miért akarsz egy hónap alatt x kilót fogyni? utána mi a terved?

inkább lassanként alakítsd át a mostani étrendedet (ez maga akár belekerülhet egy hónapba), állapítsd vagy állapíttasd meg, hogy mennyi kalória-bevitelre van szükséged egy nap és azt csökkentsd 300-500 kalóriával. ha iszol cukros dolgokat, akkor azt rögtön váltsd vízre, a többit meglátod.

kezdj el sétálni, mobilitási gyakorlatokat végezni.

először viszonylag gyorsan lesz eredmény, aztán mindig figyelned kell és alkalmazkodnod, növelni a testmozgást és igazítani a kalóriát, ahogy fogysz. érdemes szakember segytségét kérni az étrend és a mozgás terén is.

2019. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Gyumölcs sok cukrot tartalmaz . Egeszseges ételektöl is lehet hizni, ha nagy mennyisegben eszed

Nem lehet megenni 2 kiló almát és 3 kiló csirkemellfilet 2 kiló rizzsel , ha ezt hiszed

2019. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előző válaszokkal teljesen egyetértek. Az elsőnek is maximálisan igaza van.

A konkrét kérdésedre azt tudom válaszolni, hogy heti fél-1 kg fogyással számolj. Persze lehet több és kevesebb is - több amiatt, mert nagy súlyról indulsz, és ilyenkor sok víz is lemehet rólad, kevesebb amiatt lehet, mert esetleg a fenti ételekből annyi kalóriát viszel be, amennyi még mindig túl sok ahhoz, hogy tempósan fogyj. Illetve még az is belejátszhat, hogy lehetnek betegségeid (pl. pajzsmirigy-alulműködés, IR, cukorbetegség), amik akadályozhatják a fogyást. Az is lehet, hogy szedsz valamilyen gyógyszert, ami nálad hízást okoz. Ezekről nem írtál, ahogy arról sem, hány kalóriát és milyen makrókat tervezel, így elég nehéz megjósolni a havi fogyásod mértékét. Kezdd el, aztán majd meglátod.

2019. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem tudja neked megmondani, hogy mennyit, mert nagyon egyéni, ki milyen gyorsan fogy. Attól is függ van e valamilyen hàttérbetegséged ( ilyen súllyal nem lenne meglepő, és ezt nem sértésnek szànom.

Én magam 170 kilóról kezdtem el az életmódvàltàst, az első 10 kg 2,5 hónap volt, most 7 hónapja csinàlom és 25 kg ment le , több betegség mellett ( inzulinrezisztencia, pcos, pajzsmirigy, egyéb hormonàlis problémàk is. De így is működik, csak lassan.

Annak pedig aki azt írta, talàn érzelmi evésbe menekültél, és ezt àt kéne gondolni, esélyesen igaza van. Nem bàntani akart szerintem. Részben nàlam is volt ilyen probléma.

Olyan étrendet alakíts ki amit életed végéig tartani tudsz. Amit leírtàl nem rossz, de hosszútàvon kicsit unalmas, nem tűnik túl vàltozatosnak. Ez esélyt adhat arra, hogy abba fogod hagyni. Tegyél bele màs kajàkat is. Szép lassan ki fogod tapasztalni, hogy neked milyen étrend a legjobb. A lényeg, hogy az alapokat tartsd be, vagyis kerüld a fehérlisztes, cukros kajàkat és ne koplalj. A többire pedig rà fogsz érezni. Ne kezdj bele tarthatatlan, éhezős fogyókúràba, olyasmibe amiben konkrét tiltólistàk vannak, mert az ilyen eleve nagyrészt halàlra van ítélve, felesleges is nekimenni.

Én a magam részéről, szénhidràtszegény- zsírban és fehérjében gazdag étrendet tartok, nekem ez vàlt be, nem korlàtozok, nem szàmolgatok kalóriàt. Próbàlkozz, és kiderül, hogy szàmodra mi a legjobb.

2019. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon... az egész a kalóriahiány mértékén múlik. Tehát ha elég keményen zabálsz ezalatt is, akkor lehet hízni a csirke- rizs kombótól. Mivel elé nagy túlsúlyid van, nem kell ilyesmivel kínozd magad, lemennek a kilók egy sokkal kevérbe szigorú étrenddel is. Pláne, hogy boldog lesz, ha teszem azt sikerül is 10 kgoteadnaod egy hónap alatt koplalással, aztán nem tudod majd, mi legyen a sok bőröddel??? Már csak a bőröd miatt is lassan kéne. Kb 60 kg felesleged is van, ez nem tűnik el két nap alatt. De két év múlva meg lehetsz egy teljesen fitt és egészséges ember, ha okosan csinálod! Miért sürget ennyire az idő?
2019. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!