Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme annak, hogy...

Van értelme annak, hogy többet edzeni, ha több kaja csúszott be?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem, akik kalóriakeretből gazdálkodnak, és valamit mozognak, sportolnak is mellette.

A ti tapasztalatotok szerint van annak értelme, hogy ha valamiért (ritkán, de előfordulhat) megszalad a kaja, akkor az ember megnyújtja az aerob edzést? Pl. ha 40 percet szokott normál esetben szobabiciklizni aerob edzésnek, akkor ilyenkor 60, vagy 100 percet csinál helyette?


2019. okt. 7. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így csak a lelkiismeret megnyugtatására jó.

Ha valaki egy nap túllépi a keretet, attól nem hízik és nem áll le a fogyás.

Ha minden második nap, az már lehet hatással erre, akkor van értelme valamennyivel megemelni a sport mennyiségét, de nem arr az egy napra, hanem általánosságban.

2019. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
aznapra is teljesen jó, hiszen többet fogsz égetni. Akkor nincs nagy jelentősége, ha mondjuk 5 óra tekerés helyett 6 óra van:)
2019. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem vannak olyan napok amikor azt eszem amit csak megkívánok, úgyhogy nem stresszelek ilyeneken.


De gondolkodtam azon, hogy a kalória bázis szerint heti 1 kg fogyáshoz kb 1000 kalóriát ehetek ami ugye kevés, így eszek 1500-at, lemozgok 500-at és maris kimatekoztam magamnak a heti 1 kilót.


De annyira nem vagyok ráizgulva, én tartható életmódot akarok, nem egy fogyasztó diétát amibe bekattanok.

2019. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem nincs, mert csak fölöslegesen stresszel.

Mondhatnám, hogy ja, csináld, ha a lelkiismeretedet megnyugtatja, de alapvetően szerintem ez nem egészséges hozzáállás, hogy "büntetni" kell magad, ha emberien viselkedtél és kicsit megcsúsztál.

Emberek vagyunk, és hacsak nem versenysportoló vagy, semmi következménye nincs, ha megcsúszol a kalóriával, de annak se, ha esetleg megrekedsz egy kicsit.


1-2 napi rossz diétától nem fogsz tönkretenni egy több hónapos fejlődést, elvégre egy túlsúlyos ember se fogy le ha két napig csak salátát eszik.

Ehhez jóval több kell.


Nekem is van, hogy hétvégén leszalad pár pohár bor vagy letolok egy pizzát, élem tovább az életem és hétfőn úgyanúgy megyek edzeni.

2019. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!