Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
110 kg vagyok, 176 cm. Jövőhéten lesz futógépünk, viszont futni még nem tudok, és nem is ajánlották, mert a bokáimat elrontaná. Múltkor amikor próbáltuk a futógépeket, egyiket, amit megveszünk, a boltban mentem 10 percet. Na már most az lenne a bajom, hogy ez ugyan gyaloglás volt, nem a leglassabb, és döntve is volt valamennyire. Nem hazudok 10 perc alatt fájtak a lábaim, meg lihegtem mint egy szerencsétlen. Ezzel nem is lenne baj, nem tart vissza attól, hogy használjam. Ami zavar és bánt, hogy e 10 perc alatt, a gép szerint 60 kalóriát égettem el, ami nekem kevésnek tűnt (megjegyzem lehet nem az, sok fogalmam még nincs ezekhez). A másik bajom az lenne, hogy nem tudom mit szabad ennem, és mit nem... Csak zöldségeken, meg joghurton én nem leszek képes élni. Aki jártas ezekben segítsen legyen szíves, mocskolódó, idétlen kommenteket tartsátok meg. Köszi.

2019. okt. 9. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Futógép helyett ellipszis trénert ajánlok, hasonló testalkattal azt sokkal jobban bírom, jobban át is mozgat, és kevésbé terheli a lábad.
2019. okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál nemet, és kort, az nem ártana, illetve a cél, hány kiló?

Az biztos, hogy a futógép nem az első kellene legyen az életmód változtatásban; arra kezdésként a napi séta is megfelelő.

2019. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20/F, cél 75-80
2019. okt. 9. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen megoldható, jövő év végéig. Kb. napi 2200-2300 kcal étkezéssel, amibe sok minden belefér. Hús bármilyen, ami nem zsíros, hal, tojás. Szénhidrátok közül a lassan felszívódóak; teljes kiőrlésű, vagy rozs kenyér, durum tészta, barna rízs, bulgur. Természetesen bármilyen zöldség, és lehetőleg minél több. Gyümölcs banán kivételével bármi.

Ami tilos, az a nassolás, üdítők. Igyál minél több vízet.

A legkönnyebben úgy tudod végig csinálni, ha nagyban nem térsz el a szokásaidtól, megtervezed, hogy mit akarsz enni, és a diétának megfelelő alapanyagokra térsz át, illetve csökkented az adagokat. Pl. szendvics zsemle változtat, sonka, sajt mehet, mellé zöldségek, és akkor mindjárt nem kell 2 db, elég csak egy.

Vannak oldalak, appok, amik számolnak neked. pld.: kaloriabazis.hu

2019. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

“10 perc alatt, a gép szerint 60 kalóriát égettem el”

Az 360 kalória óránként. Gyaloglásnak enyhe emelkedőn stimmel. Bár a gépek átlag 80 kilós emberekre vannak kalibrálva, egy okosóra pontosabban mérne, de nagyjából stimmel. Így egyél a jövőben, hogy számold ki, hány órát kellene a futógépen szenvedni, rögtön kevésbé lesz csábító a kalóriadús étel.

2019. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!