Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Menstruáció előtti stagnálás?

Menstruáció előtti stagnálás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 hete vágtam bele a fogyókúrába és az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy menzesz előtt pár nappal stagnál a súlyom? Hetente mérem magam, az előző héthez képest 10 dekát fogytam, pedig mindent betartottam, nem ettem többet semmivel sem. Cukrot teljesen elhagytam, rengeteget iszom, naponta fél óra intenzív mozgást végzek (fizikai munkát végzek, energiám többre egyelőre nincs). Kenyérről átváltottam a teljes kiőrlésű termékekre, de azokat is mértékkel eszem. Eddig lement 3,9 kg, ami tudom, jó eredmény ennyi idő alatt, nem is gyorsítani szeretném, csak egy kis megnyugtatást, hogy jelenleg a közeledő menzeszem miatt nem indul talán meg :) A napokban kell megjönnie, általában ilyenkor másfél-két kilóval többet nyomok a mérlegen a vízvisszatartás miatt, de most még ezt se tapasztaltam. Valakinek esetleg volt már hasonló?


2019. okt. 12. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ilyenkor vizet tart vissza a szervezet, nekem pl már előtte néhány nappal is. Majd ha véget ért utána állja rá a mérlegre, hidd el hogy hirtelen könnyebb leszel 1-1,5 kilóval ha addig is betartod a diétád. Elméletileg ilyenkor gyorsabb az anyagcserénk, úgyhogy még többet is tudsz fogyni ha nem esel kísértésbe. Amúgy menstruációtol függetlenül is van hogy többet mutat a mérleg, mert mondjuk kicsit több szénhidrátot ettél vagy edzettél (én olyankor másnap mindig több vagyok). Nem kell elkeseredni, pláne ha jön egy kis stagnálás, vagy a vége felé annyira belassul a fogyás, hogy havi 0,5-1 kiló megy majd le (én itt tartok most). Nem szabad feladni, ne tartson vissza ha nem úgy haladsz ahogy szeretnéd. Gondolj arra, hogy ezt az életmódot egész életedben tartanod kell, akkor meg nem mindegy hogy 8 vagy 12 hónap alatt éred el a kitűzött célt? :) Így nézve nem is tűnik olyan soknak, ráadásul ha nem szenvedsz közben, ami a lényeg végülis, akkor fel se fog tűnni hogy hopp, már három hónapja csinálom vagy már egy éve :) Sok sikert kívánok és ne add fel semmiképp, bárki bármit mond! 33 kilót fogytam 1 év és 2 hónap alatt, most azon vagyok hogy izmot szedjek magamra, úgyhogy tudom miről beszélek :D
2019. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Meg is válszoltad a kérdésed. Ha vérzés előtt nőni szokott a súlyod, de most ezt nem tapasztaltad, akkor valójában fogysz.
2019. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Igen, sőt ilyenkor nőhet is. Meg 3 hét még nagyon kevés a változáshoz.
2019. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!