Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ez az étrend?

Jó ez az étrend?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, 162 cm, kB 60-62 kg. Fogyni szeretnék, 5-10 kilót.

Próbálok változatosan étkezni, heti kétszer hal, sok zöldség, minimális hozzáadott cukor. Mennyire jó az étrendem?

Ma ezt ettem:

Reggeli: Zabkása (kB. 5 evőkanál zab) datolyával édesítve, vízzel főzve, 1 kocka cukormentes csokival.

Tízórai: New lifestyle fehérjedús kenyér (1 szelet/50 gramm), 2 szelet csirkemell sonka, 60 gramm zsírszegény túró.

Ebéd: 100 gramm natúr csirkemell, 100 gramm light mozzarellával, 3 nagy szem paradicsom.

Uzsonna: 2 darab Protein golyó (proteinpor+zab+növényi tej+mogyoróvaj összekverve, golyóvá formázva. Egy darab kb 90-100 kcal, és 8 gramm fehérje van benne.)

Vacsora: 2 tojásfehérje, 100 gramm csirke, egy szelet New lifestyle kenyér, egy paradicsom.

Nasi: Fél alma.

Napi 2,5 liter vizet iszom, illetve nagyon szeretem a teát, azt is minden nap szoktam inni, cukor nélkül,citrommal.


Heti 3-4-szer szobabiciklizek, 20-30 km-t, heti 2 pedig saját testsúlyos, vagy kézisúlyzós edzést végzek (30-40 perc). Jelenleg nincs lehetőségem konditerembe járni (sajnos) , de itthon minden nap próbálok mozogni valamit.

Mennyire csinálom jól? Min kéne változtatni? Előre is köszönöm, ha válaszolsz!



2019. okt. 14. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi, ha kibírod. Sok sikert. Átolvasva jónak tűnik.
2019. okt. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez rengeteg fehérje. A vesének egyáltalán nem tesz jót. Erre azért figyelj oda.
2019. okt. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rendben 2.,figyelni fogok 🙂
2019. okt. 15. 06:37
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Ez kb. 105 g fehérje, ha jól számoltam. Nem olyan sok, hogy félteni kellene a veséidet. Bár a proteingolyó szerintem felesleges, anélkül is elég a fehérje.

Szerintem a zsír túl kevés. Ha már alig eszel szénhidrátot, lehet több a zsír, pl. a tojásnak nyugodtan edd meg a sárgáját, tele van vitaminnal. És nem kell állandóan csak csirkemellet és halat enni, más húsokat is lehetne.

Ehetnél több és többféle zöldséget, nyersen és párolva is. Pl. brokkoli, karfiol, zöldbab, répa, káposztafélék, paprika, uborka.

2019. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Tul sok fehérje, főleg hogy állati eredetűek, plusz nagyon kevés a szénhidrát, ha nem szeretnel nőgyógyászati problémákat jobb lenne ha tob szénhidrátot ennel.
2019. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm :)
2019. okt. 15. 13:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem eszel "túl" sok fehérjét. Kalória deficitbrn vagy, tehát a fehérje nagyon kell, hogy ne izmot veszíts. Viszont ilyen aktivitási szint mellett javasolnám a szénhidrát beviteled emelését.
2019. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyi mozgas ennyi feherjet nem igényel. Milyen pulzus szamu a szobabicikli? Kardio vagy aerob edzés? Az egyik izmot hasznal fel a masik zsirt. Nagy sulyokkal dolgozol, vagy csak lötyögsz? A sajat testsulyos mit jelent? HIIT peldaul? Testesítesz? Biztos nem ennxi bicikli mellett... le fogsz fogyni majs ahogy n3m bírod tartani, fel fog szaladni jo par kg.
2019. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz
2019. okt. 15. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!