Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, na de...

Szeretnék fogyni, na de hogyan? (több infó lent)

Figyelt kérdés

Nemrég néztem vissza a 2 évvel ezelőtti képeim, amikor sokkal vékonyabb voltam mint most (link csatolva) elsírtam magam, és undorodom a saját tükörképemtől, és eldöntöttem hogy fogyni szeretnék. Tanácsokat várok, és kérek tőletek, mert semmi motivációm, de nem szeretnék tétlenül ülni egy helyben. Ti hogy fogytatok le? Mennyit? És diétáztatok-e? Ha igen írjátok le légyszives.

(és persze kérlek ne írjátok azt, hogy semmi baj a testemmel, mert en attol fuggetlenul nem erzem benne jol magam)


[link]

Pár információ:

17 éves vagyok

171 centi

76 kg


2019. okt. 16. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Te nem lehetsz 76 kg ez alapján a kép alapján, 64 körül tippelnék. Vagy esetleg tegyél fel oldalról is, ha ott jobban látszik a probléma. Meg egymás mellé tehetnéd nekünk a régi és a mostani képet, hogy lássuk, mi a cél.
2019. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Az 1. teljesen jól leírta, hogy kellene még kép. Before-after
2019. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oldalról is itt egy kép, kicsit belelóg a kezem bocsi, és nem írtam félre, tényleg 76 kg vagyok.

Ha sikerül a gépről kimásolni akkor bekuldom a 2 ev ezelotti alakom ha lehet igy nevezni.



[link]

2019. okt. 16. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha ez a "kövér", akkor valójában nem akarom látni a sokkal vékonyabbat, mert tuti valami undorító csontváz lesz.
2019. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos válaszokat
2019. okt. 16. 22:34
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Eh de utálom amikor a vékonyak akarnak fogyni.

Nem fogynod kell, hanem sportolni és izmosodni. Az izom ad szép formát nem a csontváz.

Bármilyen tornát elkezdhetsz, kondi terem, csoportos óra stb. Keresd meg ami neked tetszik és szivesen csinálod heti rendszerességgel

2019. okt. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha ezek a képek mostaniak, szerintem nagyon csinos vagy. Lehet, hogy 15 évesen kevesebb kiló voltál, de most is jól nézel ki. Az egyetlen dolog, ami feltűnt, hogy a felkarod oldalról nézve kicsit vastag, szétlapul. Erre egy kis súlyzózás lenne a megoldás.

Ha mindenképpen fogyni szeretnél pár kilót, csak annyit tudok javasolni, hogy egyél kevesebb nasit, cukros-lisztes ételt, több zöldséget és üdítő helyett igyál vizet.

2019. okt. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 whiteno válasza:
0%
húst hússal és ha megvan ameddig leakarsz menni add issza a szénhidrátot
2019. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon csinos vagy.

Szerintem drasztikus fogyókúrába semmiképp se kezdj bele. Inkább ugyanennyi evés (egészségesebb ételek) mellett kezdj el sportolni.

2019. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon csinos vagy. A karod tényleg vastagabbnak látszik a második képen, de lehet, hogy csak szétlapult vagy a kamera pont úgy torzít. Nem igazán értem, hova bújt az a 76 kg, tényleg sokkal kevesebbnek nézel ki. Mondjuk előnyös ruhákat hordasz és valószínűleg szerencsésen oszlik el. (Ami az egészséged szempontjából amúgy nagyon fontos, mert ha a hasadon, belső szerveiden csoportosulna a zsír, az komoly egészségügyi kockázatot jelentene. A bőr alatti zsír nem okoz cukorbetegséget.)


Abból a szempontból hátrányban vagy (de ismétlem, az egészséged szempontjából előny), hogy a bőr alatti zsírból nehezebb fogyni, mint a zsigeri, szerveken levő zsírból. Ezért nagyon megfontoltan kell nekikezdened. Nagyon könnyen lesz jojózás az bőr alatti zsírszövet leadásából, mert a zsírsejtek telítődni akarnak, és ha kiürülnek, akkor rögtön "szólnak" az agynak, hogy legyél éhesebb.


Amivel ezt befolyásolni tudod, az az étrend összetétele és a mozgás, meg még egy pár egyéb tényező. A lényeg az, hogy túl magas inzulinszint esetén az agy nem érzékeli a "teli vagyunk" jelet a zsírsejtektől, és több kaját akar. A sport csökkenti az inzulinszintet, és az alacsony glikémiás indexű ételek is segítenek alacsonyan tartani (a magas glikémiás indexűek, édességek, főtt krumpli stb. meg jól megemelik, de persze ha ritkán eszel ilyesmit, az még nem baj). Ezen kívül építhetsz a szokás hatalmára (ha pl. az egészséges étrend már a szokásoddá vált, akkor kevésbé fogsz az édességek felé fordulni akkor is, ha éppen holtponton vagy), a magas rostbevitellel fenntartott jó bélflórára (mert a rossz bélflóra is tud éhséget meg egyéb gonoszságokat okozni), a stressz csökkentésére (az is éhséget okoz), és a környezet célszerű berendezésére (olyasmire gondolok, hogy ne legyen otthon édesség, vagy legalább semmiképpen se az orrod előtt állandóan).


Általános hozzáállásként azt javaslom, hogy az első célod az egészséges szokások begyakorlása legyen, és ha ezek már nagyon jól rögzültek, akkor megpróbálhatsz egy kicsit fogyni. Tehát elsősorban legyen egészséges az étrended, csak ritkán egyél édességet, legyen meg a rendszeres mozgás, kezeld megfelelően a stresszt az életedben stb.


Az egészséges étrend összetételét szerintem az ebben a cikkben levő ételpiramis foglalja össze a legjobban (de az cikket is érdemes végigfutni): [link] Szóval azzal légy óvatos, hogy ha valami diétásnak vagy zsírcsökkentettnek van címkézve, attól még nem feltétlen lesz igazán jó. Az alacsony cukortartalom és a magas rosttartalom már egy jobb mutató.

2019. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!