Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a hasat laposab...

Hogyan lehetne a hasat laposabbá tenni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja életmódot váltottam. Nem volt sok feleslegem, csak kb 6-7 kiló, az le is ment. Sokkal vékonyabb lettem szinte mindenhol. Csak a hasam nem mozdul. Reggel egész laposnak tűnik, de napközben, mintha terhes lennék. Sportolok, mindig is spotoltam. A hasizmom erős. Edzéseken is jobban bírom a hasas gyakorlatokat, mint a többiek. Azt nem értem, hogy nincs helyi zsírégetés. Ok. De miért maradt meg a hasam, ha az egész testemről fogytam?

Ja, nem eszek cukrot, fehérlisztet. Heti 4-5 sport (kardió, erősítés, állóképesség is)

Lenne valakinek hatásos tippje? Mert már nagyon lehangol, hogy rengeteg munkám van benne hatástalanul.



2019. okt. 17. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Sokan kérdezték már ezt. Ha reggel lapos a hasad, akkor nem a hájréteggel van a gond. Éjszaka nem eszel, iszol, de a szervezeted alvás közben is "dolgozik", emészt, és a kilégzéssel vizet is vesztesz. Aztán ha reggel még wc-re is mész, kiürülnek a beleid (részben), húgyhólyagod.

Napközben pedig iszol, eszel, a beleid megtelnek nemcsak étellel, hanem folyadékkal is. Természetes, hogy ettől nagyobb lesz a hasad (ha székrekedéssel küzdesz, ez még kifejezettebb). Lehet, hogy ez nálad is normális mértékű - vékony alkatú, keskeny csípőjű embereknél jobban meglátszik, mint ha valakinek szélesebb a csípője vagy testesebb. Szóval ez lehet alkati kérdés is.

Másrészről állhat mögötte rossz, lassú emésztés és puffadás is, ezt a neked megfelelő táplálkozással lehet javítani.

Nálam a keskeny csípő, és a terhességek alatt szétnyílt hasizmok okozzák ezt, én már elfogadtam, hogy reggel vagyok a legjobb formában, délutánra meg lesz egy kis pocakom. Mielőtt diétázni kezdtem, sokkal rosszabb volt a helyzet, mert akkor még puffadtam is és székrekedésem is elég gyakran volt.

2019. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

ki kellene deríteni, hogy mi az az élelmiszer ami ennyire felpuffaszt és azt elhagyni az étrendedből. ezt kizárásos diétával meg tudod oldani, de kissé macerás, vagy egy étel-allergia teszttel.


a másik lehetőség, hogy eltúlzod a dolgokat, és csak simán az étel térfogatától lesz nagyobb a hasad és csak te látod úgy, mintha durván felpuffadnál. mindenkinek nagyobb a hasa este, mint reggel, valamennyi zsír mindig lesz a hasadon, hacsak nem mész le teljesen egészségtelen testzsírszázalékokra, ami igazán felesleges.

2019. okt. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Annyira nem keskeny a csípőm. És nem csak estére puffadok. Kb reggel 1-2 óra mulva már kezdődik. Nem érzem magam felpuffadva, csak látom. Tényleg olyan lesz, mintha terhes lennék. Az emésztésem rendben, naponta minimum egyszer, de gyakran 2-3-szor is megyek wc-re. Csupán az a problémám, hogy mindenhonnan fogytam, csak a hasam marad, hiába dolgozok rajta. Ételallergiáról nem tudok, de akkor utánajárok. Azért nem gondoltam rá, mert nem érzem magam rosszul az étkezések után.

2019. okt. 17. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért érdekességképpen megmérhetnéd a derekad reggel ébredés után, és később, amikor már nagynak látod. Majd írd meg!
2019. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy egyszerű tartáshibáról van szó az esetedben. Mint a képen: [link]

Nem csak egyszerűen a hasizmaidat kellene edzeni, hanem célzottan a tartáshibát megszüntetni. A törzs és derék izmait erősíteni.

https://www.youtube.com/results?search_query=anterior+pelvic..

2019. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Este 86 cm-t mértem. Reggel ugyanazon a ponton 79-et.
2019. okt. 19. 06:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak az evés-ivás miatt van, nem vészes. Nekem reggel 71, estére már közelíti a 80-at.

1-es

2019. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!