Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pszichológus segíthet a...

Pszichológus segíthet a fogyásban?

Figyelt kérdés
Rövid történet(talán nem is annyira), hogy érthetőbb legyen a talán hülyének tűnő kérdésem : Sose voltam vékony, de formás, nőies igen. Meghíztam az első terhesség, szoptatás alatt. Majd egészséges életmódra váltottam és sikeresen le is fogytam (a még mindig nem túl vékonyra). Ezt tartottam is további 2 gyermek ellenére. Majd jött egy bizonyos törés az életembe és rengeteget híztam, nagyon gyorsan . Sok idő eltelt azóta, de egyszerűen nem megy a fogyás, pedig utalom így magam! Szóval van esély, hogy ez segíthet?
2019. okt. 18. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút! Ha nagy törés volt az életedben, akkor a pszichológus mindenképp fog tudni neked segíteni. Lehet, hogy először belülről kell magadat összekapnod ahhoz, hogy kívülről is össze tud kapni magadat. :)
2019. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit teszel a fogyás érdekében? A korábbi egészséges életmód nem segít, vagy képtelen vagy rá visszatérni? Az egészséged rendben van?

Persze, segíthet, ha az evéssel való kapcsolatod nincs rendben, és ebben tud segíteni.

2019. okt. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Folyton visszatérek rá, teljes elhatározással! 😂 Nem is értem, nem tudom sokáig tartani, holott mindig is szerencsésnek tartottam magam, mivel szeretem ezeket az ételeket, zöldségeket és nem vagyok különösképp édesszájú. Amióta meghíztam mozgás sincs. Úszni néha mentem, de ennyi. A konditeremre, amit szintén imádtam, gondolni sem tudok, hogy oda emberek közé menjek. Meg úgy vélem, hogy már semmit nem tudnék csinálni. Egészség : csak olyan van ami korábban is volt és nem hagytam, hogy befolyásoljon (PM alulműködés, gerinc-és térd probléma ami ezzel a súllyal erősödött)
2019. okt. 18. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, depresszió demotiváltságot okoz, lelki bajok éhségnövelők is lehetnek, s főleg cukros kaját kívánsz tőle.
2019. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A pm alulműködés önmagában is akadályozó tényező. Szedsz hormonpótlást, jársz rendszeresen kontrollra?

Nálunk a családomban több embernek is van gondja a pajzsmirigyével. Nem csak az a baj vele, hogy könnyen hízik és nehezen fogy az ember, hanem az is, hogy nincs energiája (a megszokottnál többet) mozogni. Az általános közérzetet is befolyásolhatja.

Nekem csak enyhe alulműködésem volt ugyan (a tipikus tünetek már megvoltak), de sikerült étrendi változtatásokkal leküzdenem. Lefogytam és sokkal több energiám van, kevesebb alvással is beérem és több kedvem van sportolni. A közérzetem is nagyon jó. A testvérem pár hete kezdett neki ugyanennek (nem tudott fogyni semmilyen módszerrel és állandóan ideges volt), már most látszik rajta a változás. Pár hónap múlva megnézeti a hormonokat, remélem, az eredményeken is látszani fog :)

2019. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a bizonyos törés óta nem igen foglalkoztam vele. Az itthoni gyógyszerem elfogyott és nem törődtem vele. De jövő héten megyek laborba. Ideje törődni az életemmel! :)
2019. okt. 18. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy döntés, amit kizàrólag az adott személy hozhat meg. Ha ez nincs, akkor végig jàrhatod az összes pszichomókust, nem fognak tudni segíteni, helyetted dönteni,sem cselekedni, sem kitartani.
2019. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!