Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet ebből baj?

Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy félek enni.

Régebben elég jó súlyban voltam, jó is volt az alakom csak az volt a problémám hogy elég pufi lett az arcom ami nagyon nem tetszett. Utáltam magam miatta. Alapból olyan az arcformám hogy a kerek és az ovális között mozog. Viszont amikor meghízok kicsit akkor mégjobban kikerekedik és undorodok tőle. El is határoztam hogy lefogyok.. le is fogytam. 162 cm vagyok és 47 kg akkor olyan 54-55 lehettem. Most hogy fogytam jobban tetszik a látvány viszont eljutottam arra a pontra hogy fèlek enni és hogy megint kiszélesedik az arcom. Lehet hülyeségnek hangzik de már lassan depis vagyok ez miatt és napi 600-700 kalorianal nem eszek tobbet. Ez is csak alma,narancs, csirkemell sonka neha turo, zabpehely tojas vagy tk kenyer, paradicsom, uborka.. Ma pl. 450 kalóriát ettem eddig.

Mit kezdjek ezzel?



2019. okt. 19. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj ha eszel, semmi nem fog történni. Nyugodtan egyél, nem lesz a normális táplálkozástól kerekebb az arcod. Hány éves vagy?
2019. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is ezt kérdezném: hány éves vagy?
2019. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
15/L
2019. okt. 19. 18:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, istenem, akkor ne csinálj ilyent, kérlek!!!

Fejlődésbven van a szervezeted, nem szabad megvonni tőle a fontos vitaminokat, tápanyagokat.


Fontos lenne, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt egyél, meg bármilyen húst - nem csak csirkemellet lehet enni.

És ne fogyókúrázz, mert minél többször nekiállsz fogyókúrázni, annál nehezebb lesz lefogynod.

Karfiol, karalábé, répa, gomba, zöldbab - ezekre mind-mind szükséged lenne - tulajdonképpen bármilyen húst ehetsz zöldségfélével és még hízni sem fogsz!


Tényleg ne fogyókúrázz, mert úgy jársz, mint nemrég a tévében mutatták a 17 éves lányt, csont és bőr volt (modellkedett) és hol anorexiás, hol bulímiás volt. Még most, hogy 172 cm mellé szintén 45 kg sem elégedett a testével és még mindig fogyni akar.

CSAKHOGY!!! Egy idő után a fejben annyira "benne van", hogy nem ehetek, "dagadt vagyok", hogy SÚLYOS TESTKÉPZAVAR ALAKULHAT KI!!! és azt már csak pszichológus tudja gyógyítani.

És nem vicc, ebbe akár bele is halhatsz!!!

Nagyon kevés a 45 kg :-(

2019. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel eleve nem voltál kövér (a régi súlyod normális volt), az arcod sem lehetett pufi. Azt, hogy milyen az alap formája, nem tudod megváltoztatni, max. most beesettebb, csontosabb lett, de ugyanolyan kerek-ovális.

Amit most csinálsz, azzal tönkre fogod tenni a szervezetedet abban az időszakban, amikor a fejlődéshez (testi ÉS agyi) a legtöbb tápanyagra lenne szüksége. Felnőtt embernek 1200 kcal alatt nem létezik olyan étrend, amiben minden fontos tápanyag megfelelő mennyiségben megtalálható, te pedig ennek is csak a felét eszed. Az 1200 kcal is éppen csak a minimum (ha semmit nem mozogsz, csak fekszel egész nap), ennél minden bizonnyal jóval többet kellene enned a mindennapi életben, és változatosabban.

A depresszió is annak a jele, hogy vitamin- és tápanyaghiányod van. Hagyd ezt abba, mielőtt teljesen leépülsz. Ennyit nem ér az, hogy kevésbé "pufi" legyen az arcod. Az iskolai teljesítményed, egészséged nem is érdekel?

2019. okt. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ma pl.: ezeket ettem eddig:

Reggeli: Teljes kiörlésű zabpehely (vízben főztem és öntöttem hozzá 50ml zsírszegény laktózmentes tejet)+4 szem fagyasztott meggy

Tízórai: 1 db zöldalma (150g talán)

Ebéd: Paradicsomos halkonzerv (szardínia)+1 db zöldalma+1 bögre fekete tea édesítővel

Vacsora még nem tudom mi lesz talán 1 narancs.

2019. okt. 20. 13:38
 7/12 anonim ***** válasza:

EGYÉL NORMÁLISAN!!!

Halálra fogod magad éheztetni - nem viccelek. :-(


Jut eszembe: szüleid nincsenek? Tanáraid nem veszik észre, hogy egyre csak fogysz?

El fogsz ájulni egyik nap és nem biztos, hogy lesz, aki összeszedjen. Merénylet, amit csinálsz a saját szervezeted ellen: semmilyen szépség nem ér annyit, hogy beteg legyél és egészségtelen!!!!

Ha tovább is ezt csinálod, nem adod meg a szervezetednek a megfelelő tápanyagot és minden szíre-szóra el fog törni a csontod, legyengül a szervezeted és elkapsz minden betegséget.

NE CSINÁLD!!!

2019. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az a problémád hogy nincs rajtad semmi izom ezért nagyon le kell fogynod hogy ne látszódjon a zsír, a megoldás az hogy edzened kell és akkor tudod növelni a súlyodat anélkül hogy híznál, ettől sokkal jobban fogod érezni magad. Amikor én 58 kg voltam akkor láthatóan több zsír volt rajtam mint most 65 kg-al. Attól sem kell félned hogy az izom látszani fog mert nagyon nehéz oda eljutni és mivel az izom nehezebb mint a zsír kisebbnek fogsz kinézni ugyanazzal a súllyal és nem is fog az arcodra menni. Semmi képpen ne egyél napi 1000 kalóriánál kevesebbet rendszeresen, nem éri meg. Viszont az étrended típusa elég jó.
2019. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ma ezeket ettem (kicsit talán többet mint eddig)

Reggeli: 1 db lisse gyümiszelet (epres)

2 szelet (60g) Vita PurPur telj. kiörlésű kenyér+2 szelet csirkemell sonka,uborka,paradicsom

Tízórai: 1 db zöldalma, 1 db nestle fitness müzliszelet (fehér csokis)

Ebéd: -

Uzsonna: 125 g zsírszegény tehéntúró+csirkemellsonka felkockázva,paradicsom,uborka

Vacsora: 1 zöldalma, 1 bögre fekete tea édesítővel, rendes citrom levével

2019. okt. 21. 18:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Meleg ételt nem is eszel?

Leves, stb.


Tudod, mi a legnagyobb baj?

Hogy szemmel láthatólag nem fogod fel, hogy mekkora a baj! Mármint, amit csinálsz.

2019. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!