Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontok el? Hogyan tudnék...

Mit rontok el? Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Régóta sportolok, 8 évet kézilabdáztam, azt abba kellett hagynom sérülések miatt, 2 éve konditerembe járok.

Fogyni szeretnék kb 15 kg-ot. De valahogy mindig elrontom és nem tudom, hol, illetve hogy hogyan tudnék ezeken javítani.

Heti 4x-5x edzem, ebből 3-4 alkalom kondi, 1-2 alkalom (attól függ hogy jön össze) otthon. Súlyzós edzéseket csinálok, gépeken edzem és kardiózom is (HIIT edzéseket csinálok futópadon).

A súlyzós edzéseknél főképp a láb, fenék részekre megyek rá ,mert ezzel vagyok elégedetlenebb (amúgy legfőképp has).

A HIIT edzésekkel sokat fejlődtem, most már 30 percet simán végigcsinálok magas intenzitáson (13-14 km/h).


A problémám: nem vagyok kifejezetten kezdő hiszen a sport régóta az életem része, de valahogy mégsem tudom miből, mennyit kéne csinálni, mert nem igazán látom a változást.

A másik problémám hogy a kajálás esetében mit csinálok rosszul ,mert nyilván alapvető dolgok megvannak hogy miket ne egyek (cukros, lisztes stb nem). És valahogy mégsem látom a fejlődést. Mit ronthatok el,

Min változtassak? hogyan kajáljak, mit eddzek?


2019. okt. 23. 20:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Napi 3 liter víz mindig megvan, néha több is.
2019. okt. 23. 20:39
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Pedig a világ legegyszerűbb dolga: többet zabálsz mint amennyit elégetsz. Egyél kevesebbet.
2019. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ha nem eszel nagy mennyiségű ételt és tenyleg ennyit mozogsz és nem eszel hizlalot akkor annak egészségügyi oka lehet még. Nem vagy inzulinrezisztens vagy pajzsmirigyeddel minden rendben?
2019. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem eszem szerintem sokat.

Nyilván edzések után jobban megéhezik az ember, olyankor lehet többet eszem mint máskor de az többnyire csirke/pulyka, basmati rizs, fehérje.

Nem mondom sajnos hogy 100%-os a kaja, van hogy be-be csúszik egy szendvics vagy pirítós ,eselteg néha péksüti de ezek is teljes kiőrlésű, cukormentes, ch csökkentett stb. fajták.

Nem tudok róla hogy ilyen jellegű problémám lenne.

Lehet hülye kérdés sorry de ilyen vizsgálatot hol vagy hogy lehet csináltatni? Sima labor?

2019. okt. 23. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"de az többnyire csirke/pulyka, basmati rizs, fehérje". ebből is lehet annyit enni, hogy a végén több kalóriát vigyél be, mint amennyit elégetsz. tény, hogy nehezebb összehozni, mint péksütiből, de lehetséges. sőt, az esetedben biztos is, hiszen nem fogysz. ha szendvicset eszel nincs azzal semmi baj, néha a péksütivel sem, a lényeg a kalóriadeficit, és persze ezen belül a kalóriák minősége és a makrók eloszlása.

azt mondod, szerinted nem eszel sokat. ezt azért ennél jobban vedd szemügyre, ne csak érzésre menj, mert itt van a kutya elásva.

esetleg vezess egy étkezési naplót egy hétig, és mindent tényleg írj bele, amit megeszel - utána nézd meg, hogy valóban úgy van-e, ahogy gondoltad.

ha nagy intenzitással csinálod, akkor elég sok ez az edzés, nem hagyod pihenni a szervezeted, nagyon fontos az elegendő és jó minőségű alvás is.

2019. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Akkor te egy örökmozgó vagy b+, aki kevesebb kalóriát visz be mint amennyit eléget mégis tartod a súlyod. Ez a világ 8. csodája.
2019. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Esélyes, hogy több szénhidràtot eszel, mint amivel a szervezeted elbír, ezért van súlyfelesleged.
2019. okt. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Nem tudom hol lehet szerencsére engem nem érint. Talan haziorvostol erdemes megkerdezni.
2019. okt. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Írd fel mondjuk kalória bázisban, hogy miből mennyit eszel és mit mozogsz. Az kiszámol neked kb mindent. Itt csak találgatni tudnak az emberek ami nem visz előrrébb. Aztán ha az jön ki, hogy fogynod kéne vizsgáltasd ki magad.

Már ha nem azért nem fogysz mert nincs miből.

2019. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb arra válaszolni, h mit csinálsz jól: Kerülöd az édességet
2019. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!